Skocz do zawartości

Pojemność garnka pod eBIAB


_Makar_

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

Przymierzam się do zbudowania systemu eBIAB na wzór Clawhammer Supply, sterowanie z CraftBeerPi. Stoję teraz przed wyborem garnka, mocno waham się pomiędzy 40l a 50l. System Clawhammer ma 10.5 galona pojemności, czyli 40 litrów. Jednak zastanawiam się jak by wyglądała sytuacja z piwami typu RIS które wymagają znacznie większego zasypu? Przez grzałkę na dole kosz jest podniesiony i jest jednak trochę mniej miejsca na takie zasypy. Może ktoś miał doświadczenie z eBIAB i mi doradzi :) Głównie będę przygotowywał warki 20l, na mniejsze nie liczę przez wspomnianą pustą przestrzeń pod koszem, poziom wody będzie za nisko aby przygotować warkę np 10l a przy garnku 50l warunki na mniejsze warki będą jeszcze gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne poszukiwania.

Chciałem swój zwykły garnek 50 l z mieszadłem udoskonalić coś co oni mają. Zamiast grzałki spróbuje kuchenkę indukcją podłączyć pod sterownik, do tego pompa i jazda ale....

Kwestia samego kosza mnie zastanawia czy zamówić taki oni mają od chińczyka czy może gdzie na grupie cnc zamówić coś podobnego na wzór koszy z automatów, boki pełne a na dnie siatkę lub fałszywe dno. (budżet od 150 z chin po 400 zł u  kolegi na forum)Miałeś takie rozważania?

Kwestia mocnych piw:

1. mała warka

2. zacierasz na dwa razy

3. dodajesz ekstraktu

Uważam że do 20 litrów raczej pojemność Cię nie ograniczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli sterowana jest z pokrętła to da rade

Niemcy udowadniają że da się i tez będę tego próbował

https://hobbybrauer.de/forum/viewtopic.php?f=21&t=133&hilit=brausoftware&fbclid=IwAR3QxwXeH3G2y3Wb8_1EJlbQP5IO_cSlaGJhKc3p7UXaDnrHaO0M3lAlQnM#p9126

 

lub tutaj jest bardziej wyjaśnione (po obrazkach można złapać ) https://hobbybrauer.de/modules.php?name=eBoard&file=viewthread&fid=5&tid=12958&page=1&orderdate=ASC

generalnie chodzi o to aby wentylator chodził non stop (by płyta się nie przegrzała, tutaj koles zrobił tak że wentylator, może być na stale lub kuchenka decyduje kiedy trzeba dmuchać ) kabel zasilania możemy wtedy podpiąć pod zewnętrzny  sterownik i jak trzeba to płyta grzeje w określonym kroku

Edytowane przez lukaschels
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lukaschels napisał:

Ja mam podobne poszukiwania.

Chciałem swój zwykły garnek 50 l z mieszadłem udoskonalić coś co oni mają. Zamiast grzałki spróbuje kuchenkę indukcją podłączyć pod sterownik, do tego pompa i jazda ale....

Kwestia samego kosza mnie zastanawia czy zamówić taki oni mają od chińczyka czy może gdzie na grupie cnc zamówić coś podobnego na wzór koszy z automatów, boki pełne a na dnie siatkę lub fałszywe dno. (budżet od 150 z chin po 400 zł u  kolegi na forum)Miałeś takie rozważania?

Kwestia mocnych piw:

1. mała warka

2. zacierasz na dwa razy

3. dodajesz ekstraktu

Uważam że do 20 litrów raczej pojemność Cię nie ograniczy

 

Co do kosza to już się zdecydowałem na kosz od kolegi z forum, gdy zdecyduję się na garnek to kosz będę miał idealnie pod wymiar. Wtedy też wykorzystam jak największą średnicę przez co zasyp będzie trochę niżej i będzie łatwiej z mniejszymi warkami ? I myślę, że wezmę kosz z pełnego mesha tak jak Clawhammer.

 

Pozostaje tylko pytanie czy garnek 40l czy 50l. Od chyba ponad tygodnia z tym walczę i nie mogę się zdecydować ? Chociaż też rzadko pijam mocniejsze piwa, najwyżej zrobi się mniejszą warkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną zagwozdkę gdy zmieniałem z 20. I wziąłem 50. Zazwyczaj i tak jadę na 20-25 litrów, a nie brakuje pojemności by zrobić 45 litrów. Do zabawy z drożdżami. Tu będziesz miał kosz ale najwyżej zwiększysz stosunku wody do słodu. Litr więcej na kg słodu nie wyplywa negatywnie

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną zagwozdkę gdy zmieniałem z 20. I wziąłem 50. Zazwyczaj i tak jadę na 20-25 litrów, a nie brakuje pojemności by zrobić 45 litrów. Do zabawy z drożdżami. Tu będziesz miał kosz ale najwyżej zwiększysz stosunku wody do słodu. Litr więcej na kg słodu nie wyplywa negatywnie

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka



Właśnie coraz bardziej się przekonuję do 50l, najwyżej też zawsze mogę zrobić warkę 25l, 19l do kega i reszta do butelek


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.