Skocz do zawartości

Kuchenka indukcyjna mała dwupalnikowa


Piotr Ba

Rekomendowane odpowiedzi

Ze względu na koronakryzys postanowiono o zrezygnowaniu zakupu kotła automatycznego na rzecz zwykłej kuchenki indukcyjnej zdolnej zagotować garnek z 25 litrów wody.

Czy ktoś z Państwa wie na co zwrócić uwagę przy zakupie ? Moc oczywiście musi być 3500 W. Czy brak funkcji brigde będzie problemem ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Ba napisał:

Ze względu na koronakryzys postanowiono o zrezygnowaniu zakupu kotła automatycznego na rzecz zwykłej kuchenki indukcyjnej zdolnej zagotować garnek z 25 litrów wody.

Czy ktoś z Państwa wie na co zwrócić uwagę przy zakupie ? Moc oczywiście musi być 3500 W. Czy brak funkcji brigde będzie problemem ?

@Piotr Ba obawiam się, że nie uda Ci się znaleźć małej kuchenki dwustanowiskowej o takie mocy (mówię tutaj o kuchenkach wolno-stojących). Mimo, że te kuchenki indukcyjne mają wysoką sprawność, to przy 3,5 kW mocy i tak wydziela się sporo ciepła, więc raczej nie będzie to mały gabaryt. Dawno temu też takiej szukałem i skończyło się na jednostanowiskowej kuchence gastronomicznej i byłem bardzo zadowolony. Weź też pod uwagę, że garnek z 25 lirami brzeczki będzie ważył blisko 30 kg, do tego przydałaby się solidniejsza konstrukcja. Też musisz brać pod uwagę rozstaw pomiędzy stanowiskami, bo może się okazać, że garnek nie pokrywa ich w całości i będzie Ci grzało tylko brzegi i nie osiągniesz pełnej mocy. Tutaj może pomóc szerszy i niższy garnek.
Może zainteresuje Cię taka kuchenka jak z poniższego linku:

https://www.hendi.pl/kuchenka-indukcyjna-revolution-3500-w-kod-239995

 

Edytowane przez DanielN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię 25L na 2kW i wyrabiam się w 3,5h ze sprzątaniem, może 4 jak robię jednocześnie obiad ?

Jak się wie co się robi to spokojnie wystarcza chociaż z drugiej strony, jak teraz popatrzyłem, to różnica w cenie jest liniowo proporcjonalna do mocy więc można wybrać wedle upodobań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz 25l weizena z przerwami ferulikowa, białkowa i później 64 i 72 stopnie to docenisz zapas mocy:)

Wysłane z mojego Ektra przy użyciu Tapatalka


Pełna zgoda. Właśnie niedawno robiłem dokładnie pszeniczne piwo w swoim kociołku, i 2 kW to jednak nie jest bardzo dużo. Ja traktuję ten kociołek (zbudowany z garnka do pasteryzacji) jako formę "rozpoznania bojem". Gdybym miał możliwość kupna prawdziwego kociołka, to bym chciał 40 litrowy oraz 3-3.5 kW. Mój ma 29 litrów, i to dla warki 21l jest absolutnie minimum (bo trzeba odjąć utraty na gotowanie, chmielenie, fermentację i rozlewanie). Ale portera w tym nie zrobię, chyba że max 15 litrów.

Wysłane z mojego LEX820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.