Skocz do zawartości

Problem z pszenicznym cytrusowym.


wrzoniu1981

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, uwarzyłem piwo pszeniczne cytrusowe z ekstraktów i coś chyba poszło nie tak, bo po łyku jest wyczuwalny alkohol i dziwny smak (tragiczny nie jest, ale nie taki powinien być).

Mam plan żeby to zagotować i pogotować z 15 min, zostało mi chmielu Premiant, Sazz i Mandarina Bavaria. Na nowo bym to nachmielił, został mi jeszcze zamiennik cukru do brewkitu i do tego drożdże dolnej fermentacji.

Będzie coś z tego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wrzoniu1981 napisał:

Witam, uwarzyłem piwo pszeniczne cytrusowe z ekstraktów i coś chyba poszło nie tak, bo po łyku jest wyczuwalny alkohol i dziwny smak (tragiczny nie jest, ale nie taki powinien być).

Mam plan żeby to zagotować i pogotować z 15 min, zostało mi chmielu Premiant, Sazz i Mandarina Bavaria. Na nowo bym to nachmielił, został mi jeszcze zamiennik cukru do brewkitu i do tego drożdże dolnej fermentacji.

Będzie coś z tego ?

 

Jakie drożdże i temperatura fermentacji? Obstawiam, że po prostu była zbyt wysoka.

Z tego już raczej nic nie będzie, raczej warzyłbym kolejną warkę. W kwestii drożdży dolnej fermentacji - masz do tego warunki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drożdże były wb 06, mam pomieszczenie gdzie temp. jest ok. 10°C

 

33 minuty temu, punix napisał:

 

Jakie drożdże i temperatura fermentacji? Obstawiam, że po prostu była zbyt wysoka.

Z tego już raczej nic nie będzie, raczej warzyłbym kolejną warkę. W kwestii drożdży dolnej fermentacji - masz do tego warunki?

drożdże były wb 06, mam pomieszczenie gdzie temp. jest ok. 10°C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, wrzoniu1981 napisał:

a jak Pan się zapatruje na mój pomysł ?

Pierwsze: słabo reaguje na Panowanie na forum, które zakłada jednak płaską strukturę.

Drugie: według mnie to bez sensu. Lepiej zrobić od nowa coś sensownego, a tamto piwo zostawić w butelkach jako przykład fakapu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wrzoniu1981 napisał:

Pomysł polega na zagotowaniu i dodaniu chmieli jak wyżej pisałem

A drożdże?

Cukry zostały przefermentowane więc w brzeczce zostało Ci pewnie z 2-4 plato. Samym gotowaniem i chmieleniem nic tu nie zrobisz. Musiałbyś dodać jakiś ekstrakt do gotowania żeby ponownie uzyskać brzeczkę na poziomie 12 czy ileś tam % ekstraktu. W zasadzie to musisz przygotować nową brzeczkę. 

Teraz są czasu że można legalnie destylować na potrzeby dezynfekcji. Przepuść to co masz jeśli masz taką możliwość i uwarz nowe piwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.