Skocz do zawartości

Omega Labs - OYL-052 DIPA Ale


Rekomendowane odpowiedzi

Opis ze strony producenta:
A strong fermenter popularly referred to as “Conan.” Its peach, apricot and pineapple notes are steroids for hops, complementing modern fruity hop profiles in particular. A diacetyl rest is suggested if fermented in the lower temperature range.

Omega Yeast's metabolically healthy cells produce vigorous fermentation and consistent results for home brewers and probrewers alike.

Strain Type

Ales

Flocculation

Medium-Low

Attenuation

72-80%

Temperature Range

65–72° F (18–22° C)

Alcohol Tolerance

11%


Opis z twojbrowar.pl

Silnie fermentujący szczep popularnie nazywany „Conan”. Brzoskwiniowe, morelowe i ananasowe nuty są sterydami dla chmielu, uzupełniając aromaty zwłaszcza nowoczesnych chmieli. Przerwa diacetylowa jest zalecana, jeśli jest fermentowany w niższym zakresie temperatur.

 

Rodzaj szczepu

Ale

Flokulacja

Średnia-niska

Odfermentowanie

72-80%

Zakres temperatur

18–22° C (65–72° F)

Tolerancja na alkohol

11%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie po pierwszej warce Vermonta 15 Blg

- odfermentował do 3 Blg, więc dość głęboko
- z estrów przeważa morela, dalej brzoskiwnia, ananasa nie uświadczona
- piwo się wyklarowało, jest tylko lekko "hazy"
- mimo braku metnosci i tak jest konkretnie soczyste

Dalsze próby uzupełnię w kolejnych postach.

Edytowane przez ATP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię profil "Conanów" w NEIPA niestety mam z nimi ciągle problem. Uwarzyłem pare warek na Vermontach z TYB i za każdym razem przegazowały piwo w butelkach. Teraz przy OYL-052 to samo. Gdy warzyłem na drożdżach z TYB  jeszcze nie miałem takiej kontroli fermentacji jak teraz, a w międzyczasie doczytałem, że trzeba w odpowiednim momencie podbić im temperature gdy fermentacja zwalnia. Pomimo że starałem się tego pilnować  używałem sterownika temp. z pasem grzewczym, zauważyłem że już minimalne  piwo jest przegazowane (Session IPA 12blg, zeszły do nieco ponad 3blg). Specjalnie przeciągnąłem fermentację i pod koniec podbiłem temp do 22°C.  Nie masz @ATP tego problemu? I dodam, że to  nie hop creep, bo używałem wielu szczepów do mocno chmielonych IPA/NEIPA i nigdy nie miałem przegazowania, tylko przy Conanach  się to zdarza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.