Skocz do zawartości

Danstar Lallemand Voss Kveik // LalBrew® Voss Kveik Ale Yeast


Rekomendowane odpowiedzi

na kapuje może i racja ja faktycznie z nimi jechałem jak ze zwykłymi "aleowymi" zaczynałem w 20 i dojeżdżam w 2 tyg do 28 bo jakoś się boje tych 30-40 zależy mi na w miarę czystym profilu ale co dadzą w 28-32?? może warto zaryzykować ? no nic dzięki wielkie za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam swoje trzy grosze bo dzisiaj rozlałem:

- uwodnione bezpośrednio na brzeczkę

- z 13.5 zeszło do 2 

- trzymałem 2 tygodnie w wiadrze w temperaturze 20 stopni

- czyste, całkiem pełne jak na tak niskie odfermentowanie co daje nadzieję na warzenie stoutów 

Uwarzyłem zwyklaka coś jakby pilsa i póki co zapowiada się świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z piwem fermentowanym na tych drożdżach. Zasyp: pale ale + pilzneński, 10% monachijskiego jasnego, 7% płatki żytnie, zacierane 70 minut w temp. 66-67. Nie zmierzyłem niestety gęstości po przelaniu do fermentora ale między 12,5 a 13,5 Blg. Fermentowane na drożdżach z saszetki - cała saszetka na 15 litrów piwa. temperatura otoczenia 22 st. C. Ładna piana, niesamowity aromat, po 48 godz. piana zniknęła. Przez tydzień mierzone Blg - odfermentowanie na poziomie 63-68%. To chyba mało. Co z tym teraz zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakie macie doświadczenia z przechowywaniem kveików? Czy standardowa zasada o świeżości gęstwy obowiązuje jak przy innych drożdżach czy z powodzeniem używaliście dwu-trzymiesięcznej gęstwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mkrawc napisał:

Jakie macie doświadczenia z przechowywaniem kveików? Czy standardowa zasada o świeżości gęstwy obowiązuje jak przy innych drożdżach czy z powodzeniem używaliście dwu-trzymiesięcznej gęstwy?

nie sprawdzałem ale są głosy że gęstwa i rok może leżeć zresztą kveik można suszyć i w takiej formie to jeszcze dłużej ale to zasłyszane info. Polecam grupę na fb Kviek Polska :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.05.2020 o 20:07, Fenris napisał:

daj znać jak się nagazuje jak wyszło 

 

Po rozlewie butelki trafiły od razu do pomieszczenia z temperaturą 16-18 stopni, ponad 2 tygodnie schodzi siarka, pomaga przeniesienie butelek do temperatury pokojowej.

Poza tą siarką jest dość czysto, z początku słodowość była w typie bułki pszennej, po jakimś czasie chmielowość wyszła na pierwszy plan. Jestem zadowolony z tych drożdży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja na razie mam bardzo negatywną opinię o tych drożdżach. Dzisiaj przelewałem na cichą po 12 dniach fermentacji w temp 22-30 piwko 16 blg i tak jak to waliło wódą to nigdy czegoś takiego nie czułem, bałem się potem siadać za kółko bo od tych oparów pewnie bym ze 3 promile wydmuchał. Pomału zaczynam wątpić w magiczną czystość kveików powyżej pewnych temp. Ale zobaczymy poleży na cichej w 15st to sie okaże po tygodniu dwóch co z tego wyszło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, tamtomasz napisał:

Bardzo dziwne z tą siarką i alkoholem ? Może nie mam takich problemów, bo takie dosyć słabe piwka robię w porównaniu z wami? ?

 

 

Ja bym od razu butelkował. Teraz nie trzymam na tych drożdżach piwa dłużej niż 10 dni i myślę, że jeszcze mogę skrócić. Jeśli masz mętne piwo to się nie przejmuj, bo ono później się sklaruje, przynajmniej w moim przypadku tak było. Z kolei jedno piwo, co przetrzymałem za długo i jeszcze później mu zrobiłem cichą miało problemy z refermentacją.

wiesz co klarowne jest o tyle o ile piwo domowe więc tu nie widzę problemu. Na cichą przelewam bo chmielę na zimno ,a chcę gęstwę odzyskać. Jakoś tak już robię zawsze że trzymam piwo na cichej/leżakuje kilka-kilkanaście dni (co pewnie w przypadku Kveików nie ma sensu). Poza tym nie butelkuje od hohoho, w kegu z butli zawsze się nagazuje ;) 

Edytowane przez Fenris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 3.06.2020 o 15:13, Fenris napisał:

Ciekawe jak ciekawe wolałbym spostrzec jakie to cudowne piwo wyszło na tych drożdżach ;) ale dam znać za pewnie 2-3 tyg

 

... i co kolego Tobie z tego piwa wyszło? Ciekawy jestem, bo przymierzam się do tych drożdży, a nie wiem czy warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Nazwa użytkownika napisał:

... i co kolego Tobie z tego piwa wyszło? Ciekawy jestem, bo przymierzam się do tych drożdży, a nie wiem czy warto.

 wiesz co po zapoznaniu się z innymi szczepami które udostępnili koledzy z grupy Kveik Polska uważam że Vossy są bardzo przeciętne. Na ten moment dla mnie osobiście szczep Oslo jest najlepszy, ale jak to pierwsza przygoda z kveikami to spokojnie można działać. Ja tylko zalecam zostawić wiadro w pokoju i nie dogrzewać na siłę do 30-35 jak co poniektórzy, chociaż to kwestia gustu ja nie przepadam za od drożdżowymi aromatami w takim nasileniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Nazwa użytkownika napisał:

 

... i co kolego Tobie z tego piwa wyszło? Ciekawy jestem, bo przymierzam się do tych drożdży, a nie wiem czy warto.

A ja powiem że warto, 3 warka na tych drożdżach i jest naprawdę OK, póki co jasne zrobiłem piwa - bez kontroli fermentacji w temperaturach 20 - 22 stopni robią czyste i klarowne piwa.

Tylko przy pierwszej warce miałem siarkę.

Mam porównanie do hot headów i hornindali, hot heady są bardziej estrowe a hornindale "przyprawowe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Nazwa użytkownika napisał:

Ile wynosiło blg i jak długo fermentowało?

2 x 14 i jedna 12, dwie warki trzymałem dwa tygodnie, trzecią już trochę przeciągam bo nie mam czasu rozlać ale po tygodniu już było cicho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 22.05.2020 o 17:14, mkrawc napisał:

No właśnie, też o tym słyszałem. A próbował ktos w praktyce? Jak wogóle wygląda taki proces?

 

Zebraną gęstwę rozprowadzasz na papierze do pieczenia i zostawiasz żeby wyschły. Trzeba pamiętać, że najszybciej schną gdy są cienko rozprowadzone. Wielu ludzi, w tym ja, wkłada to do piekarnika z zapalonym światełkiem bez grzania. Po pierwsze to pozwala na zachowanie w pewnym stopniu sterylności, bo można przegrzać wcześniej piekarnik, po drugie można uzyskać optymalną temperaturę do suszenia (około 35 stopni - przynajmniej u mnie). Proces trwa kilka godzin w zależności od gęstości i grubości gęstwy. Po ususzeniu ja przesypuję powstałe płatki na folię aluminiową i daję do zamrażarki. Drożdże gdy są właściwie ususzone bardzo dobrze odchodzą od papieru do pieczenia. W takiej formie w zamrażarce mogą przeżyć podobno nawet 20 lat.

 

Przy kolejnej warce można je wsypywać bezpośrednio do brzeczki albo uwodnić wcześniej w brzeczce przedniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2020 o 21:24, mkrawc napisał:

Jakie macie doświadczenia z przechowywaniem kveików? Czy standardowa zasada o świeżości gęstwy obowiązuje jak przy innych drożdżach czy z powodzeniem używaliście dwu-trzymiesięcznej gęstwy?

Odkopałem z lodówki gęstwę n-tego pokolenia z m12 po trzech miesiącach... zlałem piwo z góry i zostawiłem lekko odkręcony słoik w kuchni by się zagrzał. W tym czasie poszedłem do garażu by przygotować sprzęt do warzenia i.... po 20-30min żonka woła mnie do kuchni...wchodzę i nie wierzę, zrobiło się ich prawie trzy razy tyle, zakrętka z boku, a one rozpływały się na na blacie. Warkę przerobiły w dwa dni w 30 st. O sterylności brak jakiejkolwiek mowy, jednak piwko wyszło świetne jak i dalej gęstwa jest w użyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.