Skocz do zawartości

Jak długo na burzliwej?


klisz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zrobiłem swojego pierwszego brewkita z zestawu WESowego. Wszystko było pięknie. Drożdże wystartowały następnego dnia i pracowały cudownie. Jednak po dwóch dniach musiałem z przyczyn służbowych wyjechać na ponad tydzień. W sumie piwo w fermentatorze stało 9 dni. Temperatura stała w pomieszczeniu 20°C więc pewnie burzliwa skończyła się już jakiś czas temu. Dziś dali mi znać, że piwko pachnie jakoś tak dziwnie a na powierzchni pojawiły się jakieś białe pływające plamy.

Do domu wracam dopiero jutro rano więc mam pytanie. Czy tak długa burzliwa mogła spowodować popsucie się piwa? Czy przelewać w ogóle na cichą aby piwo choć trochę się teraz wyklarowało czy od razu do butelek? A może w kanał??

Się ciśnie normalnie na usta: jak Ci praca przeszkadza w robieniu piwa to rzuć pracę! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz trzymać w fermentacji burzliwej przez kilka tygodni bez problemów, piwo będzie nawet tego powodu smaczniejsze. Ja zwykle trzymam w burzliwej przez miesiąc+.

Dziś dali mi znać, że piwko pachnie jakoś tak dziwnie a na powierzchni pojawiły się jakieś białe pływające plamy.

:)

Mam nadzieję, że używasz fermentacji zamkniętej a nie otwartej? Jeżeli otwarta, to poproś rodzinę, żeby ten fermentor czymś przykryli.

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.