Skocz do zawartości

Angielski Ale


Kamil9652

Rekomendowane odpowiedzi

chciałbym uwarzyć prawdziwego angielskiego Ale, ale nie moge znaleźć niczego interesującego, poza tym z jakich słodów sie do tego zabierać. Może warzył ktoś z was i udzieli kilku wskazówek lub razem dali byśmy rade stworzyć coś ciekawego :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kamil9652 napisał:

ale nie mogę znaleźć niczego interesującego

Zdefiniuj "interesującego".

Old Speckled Hen, Fuller's ESB, Fuller's London PrideBateman's XXXB Bitter.

Może któryś z klonów da radę?

 

edit: chyba, że pisząc "prawdziwy angielski ale" masz na myśli piwa o które walczy CAMRA. Wtedy koniecznie kup: Brew Your Own British Real Ale - Graham Wheeler  i znacznie mniej koniecznie Real Ales for homebrewers Marc Ollosson.

Bo Internet już przeczytałeś rozumiem? Klik, klik - na szybko, jakbym jednak nie.

 

 

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś bardziej szczegółowo zdefiniować. Angielskie Ale do dosyć szerokie pojęcie i w takim znaczeniu oznacza angielskie piwa górnej fermentacji. Może to być Bitter, Strong Bitter, Mild, Brown Ale, Stout, Old Ale, Porter, RIS...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Jancewicz napisał:

Musiałbyś bardziej szczegółowo zdefiniować. Angielskie Ale do dosyć szerokie pojęcie i w takim znaczeniu oznacza angielskie piwa górnej fermentacji. Może to być Bitter, Strong Bitter, Mild, Brown Ale, Stout, Old Ale, Porter, RIS...

Wymieniłeś mi tylko odmiany Ale, na nich mi nie zależy tylko na oryginale 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Angielskie Ale" to angielskie piwo górnej fermentacji czy co mamy przez to rozumieć? @Jancewicz podał Ci właśnie przykłady styli angielkich piw górnej fermentacji. 

Co to za oryginał który masz na myśli? Może naprowadzić, to jakieś historyczne piwo, jak się nazywa, znasz nazwę, jakieś linki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, anatom napisał:

"Angielskie Ale" to angielskie piwo górnej fermentacji czy co mamy przez to rozumieć? @Jancewicz podał Ci właśnie przykłady styli angielkich piw górnej fermentacji. 

Co to za oryginał który masz na myśli? Może naprowadzić, to jakieś historyczne piwo, jak się nazywa, znasz nazwę, jakieś linki? 

Na przykład zajrzyj to Co wkleił zasada. https://www.morebeer.com/articles/Cask_Conditioning_Real_Ales

Dokładnie o to mi chodzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Kamil9652 napisał:

Na przykład zajrzyj to Co wkleił zasada. https://www.morebeer.com/articles/Cask_Conditioning_Real_Ales

Dokładnie o to mi chodzi 

W tym linku masz przecież "sample recipe".... Aczkolwiek tutaj bardziej chodzi o sposób serwowania (świeże, prosto z kega, naturalnie gazowane, itp..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kamil9652 napisał:

szukam jak najwięcej informacji :)

To czytaj arty, czytaj książki (te wspomniane i mnóstwo innych, CAMRA jest plodna).

Ale nadal nie rozumiem o co konkretnie pytasz. Receptury? Fermentacja? Wyszynk? To wszystko jest opisane przeciez.

Historia brytyjskiego piwowarstwa z której pochodzą mild, stale, old, running i inne style - nie style też ma sporo źródeł.

Napisz konkretnie, to może dostaniesz konkretną odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Może ja sie myle w tej chwili i źle zrozumiałem literaturę ale szukam receptury a ogólną wersje(?) Ale dzieli się na różne rodzaje piw ale Real Ale jest z tego co wyczytałem taką środkową wersją (proszę mnie poprawić jeśli się mylę) mam jedynie to co przeczytałem czyli

 Słód pale ale

Słody karmelowe 

Oraz chmiele angielskie typu Target, challenger, fuggles 

Szukam dokładnego opisu produkcji tego piwa. Jeśli nie znajdę tutaj albo się mylę i szukam dziury w całym to kończę Wątek 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwarz sobie milda, zlej go do https://www.browar.biz/centrumpiwowarstwa/akcesoria/polypin_10l_do_piwa_wina , i będziesz tak blisko angielskiego ale jak to tylko możliwe w domowych warunkach bez jakichś dzikich akcji z oryginalnymi casck'ami. Warzę tak piwa od pewnego czasu i trzeba przyznać, że piwo lane w ten sposób, najlepiej w temeraturze piwnicznej (jakieś 11-13°C) ma w sobie to coś. Jak nie chodzi Ci o coś takiego to nie mam pojęcia gdzie leży Twój święty Gral.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Ryland napisał:

Uwarz sobie milda, zlej go do https://www.browar.biz/centrumpiwowarstwa/akcesoria/polypin_10l_do_piwa_wina , i będziesz tak blisko angielskiego ale jak to tylko możliwe w domowych warunkach bez jakichś dzikich akcji z oryginalnymi casck'ami. Warzę tak piwa od pewnego czasu i trzeba przyznać, że piwo lane w ten sposób, najlepiej w temeraturze piwnicznej (jakieś 11-13°C) ma w sobie to coś. Jak nie chodzi Ci o coś takiego to nie mam pojęcia gdzie leży Twój święty Gral.

dzięki, sprawdzę jak skończę Ipa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kamil9652 napisał:

 Może ja sie myle w tej chwili i źle zrozumiałem literaturę ale szukam receptury a ogólną wersje(?) Ale dzieli się na różne rodzaje piw ale Real Ale jest z tego co wyczytałem taką środkową wersją (proszę mnie poprawić jeśli się mylę) mam jedynie to co przeczytałem czyli

 Słód pale ale

Słody karmelowe 

Oraz chmiele angielskie typu Target, challenger, fuggles 

Szukam dokładnego opisu produkcji tego piwa. Jeśli nie znajdę tutaj albo się mylę i szukam dziury w całym to kończę Wątek 

 

 

Real Ale znaczy tyle że nie jest filtrowane ani pasteryzowane, tylko refermentowane (w butelce lub casku). To nie jest nazwa stylu, tylko raczej filozofii, czego zresztą można się dowiedzieć nawet przy pobieżnej lekturze strony CAMRA, organizacji która ukuła w latach 70tych termin "Real Ale":

https://camra.org.uk/learn-discover/the-basics/what-is-real-ale/

Edytowane przez dirk gently
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwarantannowo grzebiąc w internecie znalazłem taki wątek-olbrzyma: https://www.homebrewtalk.com/forum/threads/english-ales-whats-your-favorite-recipe.472464/

Sporo przepisów i gadania na temat brytyjskich piwek. Może pomoże.

edit wieczorny: https://www.jimsbeerkit.co.uk/forum/viewtopic.php?f=5&t=56335

Albo takie przepisy. Jednak jest coś ciekawego w Internecie!

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.