Skocz do zawartości

Niska temperatura pomieszczenia


Ziarbar

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

Zacząłem robić swoje pierwsze piwo górnej fermentacji. Jednak z pewnych względów mogę je robić tylko w piwnicy o stałej temperaturze 14°. Drożdże USWC. Czy to nie jest za mało jak na piwo górnej fermentacji?

 

Edytowane przez Ziarbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Ziarbar napisał:

Siema,

Zacząłem robić swoje pierwsze piwo górnej fermentacji. Jednak z pewnych względów mogę je robić tylko w piwnicy o stałej temperaturze 14°. Czy to nie jest za mało jak na piwo górnej fermentacji?

 

 

Wszystko zależy, jakie drożdże, ale dla dużej liczby szczepów to będzie bardzo dobra temperatura na początek fermentacji. Pod koniec warto byłoby przenieść do nieco wyższej temperatury, ewentualnie wspomóc się pasem grzewczym czy pudłem styropianowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

26 minut temu, Ziarbar napisał:

Siema,

Zacząłem robić swoje pierwsze piwo górnej fermentacji. Jednak z pewnych względów mogę je robić tylko w piwnicy o stałej temperaturze 14°. Czy to nie jest za mało jak na piwo górnej fermentacji?

 

 

Mozesz zastosować Brewpiless (w sumie jakikolwiek dokładny termostat)+ pas grzewczy - sprawdzone działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to są za drożdże USWC, ale dla większości amerykańskich szczepów pokroju US-05 to jest bardzo w porządku temperatura. Dobrze by tylko było jakbyś pod koniec fermentacji mógł ją nieco podnieść, chociażby przenosząc piwo do pokojowej do domu i będzie ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz robiłem APA na US-05, w piwnicy mam teraz 15 stopni, ale temperatura podniosła się do 17 podczas burzliwej. Po tygodniu przeniosłem fermentor do domu, czyli w 20-21 stopni. Dorzuciłem chmiel na cichą (bez przelewania), ale właściwie mi nie bulkało ani trochę. Wnioskuję, że drożdże były tak żarłoczne, że zjadły wszystkie cukry jeszcze w piwnicy.
Zatem sądzę, że i w temperaturze +14 stopni, niektóre szczepy drożdży górnej fermentacji dadzą sobie radę. Nawet i bez pasa grzewczego, możesz owinąć kocem, też Ci da 1-2 stopnie wyżej.

Wysłane z mojego LEX820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Muchor napisał:

Ja teraz robiłem APA na US-05, w piwnicy mam teraz 15 stopni, ale temperatura podniosła się do 17 podczas burzliwej. Po tygodniu przeniosłem fermentor do domu, czyli w 20-21 stopni. Dorzuciłem chmiel na cichą (bez przelewania), ale właściwie mi nie bulkało ani trochę. Wnioskuję, że drożdże były tak żarłoczne, że zjadły wszystkie cukry jeszcze w piwnicy.
Zatem sądzę, że i w temperaturze +14 stopni, niektóre szczepy drożdży górnej fermentacji dadzą sobie radę. Nawet i bez pasa grzewczego, możesz owinąć kocem, też Ci da 1-2 stopnie wyżej.

Wysłane z mojego LEX820 przy użyciu Tapatalka
 

 

Chyba tak zrobię. Dzięki!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.