Skocz do zawartości

Nalewak do piwa z chłodzeniem


mate

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, ostatnio zauważyłem, że do kupienia są nalewaki do piwa z chłodzeniem do kegów 5litrowych (party kegów). Próbowałem szukać tu na forum, ale jest to raczej mało popularny temat tutaj.

Idzie lato i zastanawiam się ewentualnie nad takim rozwiązaniem bo wszystko co związane z kegami corneliusa itd wydaje mi się strasznie kobylaste, niemobilne i zajmujące dużo miejsca ewentualnie w mieszkaniu.

 

623116898_Screenshot2020-03-18at09_59_05.thumb.png.591591b9ad7e30e756526e8d95e12ea4.png

 

Na necie można kupić takie w zależności od firmy za parę stówek. Pytanie czy warto w takie coś inwestować - jak z trwałością takiego urządzenia, czy nie rozleci się po jednym sezonie i czy ogólnie może to w jakiś sposób stanowić substytut konkretnego kegeratora jeśli nie ma się odpowiednich warunków mieszkaniowych. 

 

Widziałem chociażby tutaj recenzję na YT ale chciałem też dopytać czy ktoś miał z tym więcej do czynienia i jak się to sprawdza.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem wielkim zwolennikiem tych kegow. Warke 20l rozlewasz w pare minut potrzebujac do tego 4 kegi a nie 40 butelek.

Mozesz w tych kegach refermentowac albo sztucznie nagazowac. Osobiscie uzywam takiego nalewaka jaki widzisz na samym poczatku tego filmiku. Gabarytowo mozesz trzymac to bez problemu w lodowce az wypijesz te 5 l. Leje w te Kegi praktycznie wszystkie  piwa, napelniam ewentualnie pare butelek na rozdanie. Tylko specjalne piwa (male drinkability) rozlewam dalej w butelki. Jak dla mnie same plusy tych kegow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Hanys93 napisał:

Ja jestem wielkim zwolennikiem tych kegow. Warke 20l rozlewasz w pare minut potrzebujac do tego 4 kegi a nie 40 butelek.

Mozesz w tych kegach refermentowac albo sztucznie nagazowac. Osobiscie uzywam takiego nalewaka jaki widzisz na samym poczatku tego filmiku. Gabarytowo mozesz trzymac to bez problemu w lodowce az wypijesz te 5 l. Leje w te Kegi praktycznie wszystkie  piwa, napelniam ewentualnie pare butelek na rozdanie. Tylko specjalne piwa (male drinkability) rozlewam dalej w butelki. Jak dla mnie same plusy tych kegow.

 

A co z kwestią wytrzymałości kegów? Słyszałem, że po kilku napełnieniach potrafi pojawić się rdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz trochę zainwestować, a masz już jakieś kegi typu cornelius to polecam schładzarkę Lindr. Sam taką mam od 3 tygodni i jest rewelacyjna. Posiadam dokładnie model PYGMY 20. Podpinasz ją do prądu, podłączasz kega z piwem i leci zimne piwko jak z lodówki. Jak nie masz kegów to podjedź do jakiejś knajpy gdzie leją piwa z browarów regionalnych to za darmo dostaniesz od nich tzw petainery. Knajpy mają głównie 30 litrowe ale wtedy idealnie wchodzi do nich warka 25 litrów. Gazujesz z butli i tyle. Potrzebujesz zatem schładzarkę, butle z reduktorem, głowicę flach A, wężyki i szybkozłączki. Ja w ten sposób zakegowałem już 5 warek, 3 zwyszynkowałem i żałuję, że tak późno na to wpadłem. Szczerze polecam. Aha, co najważniejsze, schładzarkę, kega z piwem i butlę możesz wziąć ze sobą wszędzie, na działkę, na wakacje, na imprezę. Jedyne co potrzebujesz to prąd.

 

Odnośnie schładzarki do kegów 5 litrowych się nie wypowiem, ale skoro ona chłodzi całego kega na raz to chwilę trwa takie schłodzenie. Lindr chłodzi w przepływie. Odnośnie kegów 5 litrowych też nie mam doświadczenia ale są watki tu na forum o tych kegach, raczej niezbyt pochlebne. Skoro kolega @Hanys93 je chwali to może te kegi są z różnych materiałów? Nie wiem... 

Edytowane przez nike21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz trochę zainwestować, a masz już jakieś kegi typu cornelius to polecam schładzarkę Lindr. Sam taką mam od 3 tygodni i jest rewelacyjna. Posiadam dokładnie model PYGMY 20. Podpinasz ją do prądu, podłączasz kega z piwem i leci zimne piwko jak z lodówki. Jak nie masz kegów to podjedź do jakiejś knajpy gdzie leją piwa z browarów regionalnych to za darmo dostaniesz od nich tzw petainery. Knajpy mają głównie 30 litrowe ale wtedy idealnie wchodzi do nich warka 25 litrów. Gazujesz z butli i tyle. Potrzebujesz zatem schładzarkę, butle z reduktorem, głowicę flach A, wężyki i szybkozłączki. Ja w ten sposób zakegowałem już 5 warek, 3 zwyszynkowałem i żałuję, że tak późno na to wpadłem. Szczerze polecam. Aha, co najważniejsze, schładzarkę, kega z piwem i butlę możesz wziąć ze sobą wszędzie, na działkę, na wakacje, na imprezę. Jedyne co potrzebujesz to prąd.
 
Odnośnie schładzarki do kegów 5 litrowych się nie wypowiem, ale skoro ona chłodzi całego kega na raz to chwilę trwa takie schłodzenie. Lindr chłodzi w przepływie. Odnośnie kegów 5 litrowych też nie mam doświadczenia ale są watki tu na forum o tych kegach, raczej niezbyt pochlebne. Skoro kolega [mention=19940]Hanys93[/mention] je chwali to może te kegi są z różnych materiałów? Nie wiem... 



Z ciekawości ile dałeś za tą schładzarkę??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2020 o 14:44, punix napisał:

 

A co z kwestią wytrzymałości kegów? Słyszałem, że po kilku napełnieniach potrafi pojawić się rdza.

 

Uzywam od dluzszego czasu i do tej pory nie musialem jeszcze wymieniac. Oznak rdzy jak narazie brak. Zaznacze jednak ze nie traktuje ich mocna chemia. Po uzyciu plukam woda, potem Oxi .

Przed uzyciem  Oxi i Starsan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.