Skocz do zawartości

Niedofermentowane AIPA 6,5 Blg po cichej


dareek

Rekomendowane odpowiedzi

Warzyłem AIPA wyszło początkowe 20 Blg (miało być 17 Blg) do fermentacji dałem jedno opakowanie drożdży US-05 po 7 dniach odfermentowało do 7 Blg i zlałem na cichą po dwóch tygodniach piwo ma 6,5 Blg moje pytanie co teraz robić? Czy można jeszcze raz zadać drożdże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, o ile to było w okolicy 20l, zadałeś za mało drożdży. Po drugie, po co zlewałeś na cichą - i dlaczego już po tygodniu?

Po takim czasie raczej już nie ma co dodawać drożdży - skoro jeszcze coś dojadają, zostaw na kolejny tydzień, jeśli nie zejdzie niżej, to butelkuj.

A przed kolejną warką doczytaj trochę więcej. (Plus, na przyszłość, przydają się wskazówki pt. jaki zasyp, zacieranie, drożdże, bo bez tego to trochę wróżenie z fusów)

Edytowane przez punix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi,zlałem po tygodniu na cichą bo tak było w przepisie...podniosę temperaturę poczekam jeszcze tydzień i będę butelkował.

A na przyszłość będę mądrzejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, dareek napisał:

Dziękuje za odpowiedzi,zlałem po tygodniu na cichą bo tak było w przepisie...podniosę temperaturę poczekam jeszcze tydzień i będę butelkował.

A na przyszłość będę mądrzejszy

 

Receptura z któregoś sklepu? Niestety, pod względem czasu fermentacji często nie ma co się ich słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dareek napisał:

Zestaw ze sklepu homebeer.pl

A ile dać glukozy do butelkowania na 18 litry?

Jaki sklep polecasz żeby do zestawu był dołączony solidny opis warzenia?

 

Do nagazowania polecam skorzystać z kalkulatora, np. https://brewness.com/calculator/pl/carbonation

Zestawów dawno nie kupowałem, więc nie wiem, jak te opisy wyglądają. Pod względem fermentacji wystarczy się trzymać ogólnych zasad (odpowiednia ilość drożdży, temperatura i butelkowanie najwcześniej, gdy blg nie spada przez kilka dni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, dareek napisał:

Skąd brać sprawdzone receptury?

Jest kilka sposobów, ale mi najbardziej odpowiada szukanie receptur Jamila.

"Nazwa stylu" + "Jamil Zainasheff" i jeśli trafisz na stronę BYO jest najlepiej, jeśli na forum HBT/ Aussie Brewer też dobrze, najtrudniej ogarnąć jak są na Beer Tools czy Brewers Friends.

 

A tutejsze Wiki i forum absolutnie nie do pominięcia ale trzeba uważnie czytać. Dagome, Zgoda czy Undeath nie piszą głupot.

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego wątku...mam takie składniki prawdopodobnie na Red IPA może ktoś by pomógł jak to uwarzyć.

 

Słód pale ale Viking Malt 4kg

Słód karmelowy czerwony Viking Malt 1kg

Chmiel Cascade 100g

Chmiel Marynka 70g

Drożdże US-05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dareek napisał:

Nie chcę zakładać nowego wątku...mam takie składniki prawdopodobnie na Red IPA może ktoś by pomógł jak to uwarzyć.

 

Słód pale ale Viking Malt 4kg

Słód karmelowy czerwony Viking Malt 1kg

Chmiel Cascade 100g

Chmiel Marynka 70g

Drożdże US-05

 

Poszedłbym raczej w tą stronę, przynajmniej po względem zasypu - 20% karmelu nie brzmi dobrze.

http://blog.homebrewing.pl/irish-red-ale-receptura-ze-slodow/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.