Skocz do zawartości

rurka igielitowa


Belzebub

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję użyć takowej (z przeznaczeniem do spożywki) przy budowie chłodnicy.

Czy wysoka tamperatura może jakoś negatywnie wpływać na smak piwa ? Czy taka rurka jest wogóle przystosowana do "pracy" w takich temperaturach.

Edytowane przez Belzebub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję użyć takowej (z przeznaczeniem do spożywki) przy budowie chłodnicy.

Czy wysoka tamperatura może jakoś negatywnie wpływać na smak piwa ? Czy taka rurka jest wogóle przystosowana do "pracy" w takich temperaturach.

Wyjaśnij: do czego konkretnie ma służyć ta rurka w chłodnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję użyć takowej (z przeznaczeniem do spożywki) przy budowie chłodnicy.

Czy wysoka tamperatura może jakoś negatywnie wpływać na smak piwa ? Czy taka rurka jest wogóle przystosowana do "pracy" w takich temperaturach.

generalnie igielit ma zastosowanie w zakresie temperatur ?10/+60°C. To co się dzieje powyżej (bo osobiście gotuję je w celach dezynfekcji), to na pewno utrata przeźroczystości. Konkretnie to musieliby się wypowiedzieć nasi forumowi chemicy.

Do Twoich celów użyłbym na pewno jakiegoś węża zbrojonego, żeby końcówki węża dobrze skręcić z rurką i z czasem nie pękały w tych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elroy faktycznie masz rację, muszę poszukać węża odpowiedniej średnicy. Igielit faktycznie może szybko stracić swoje właściwości.

Jkocurek, chłodnica będzie dość nietypowa, w zasadzie to co teraz będę robił to prototyp właściwej chłodnicy. Wąż jest mi potrzebny do szybkiego połączenia ze sobą fragmentów rurek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaobserwowałem głównie powolną utratę przezroczystości oraz powolną zmianę koloru w kierunku zieleni.

Czy wydzielają się jakieś związki, nie wiem.

 

Sam planuje budowę chłodnicy, ale że większość procesu produkcyjnego przeprowadzam w kuchni / łazience planuje zrobienie przejściówki na wąż prysznicowy, dalej rurki miedziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłodnica będzie dość nietypowa, w zasadzie to co teraz będę robił to prototyp właściwej chłodnicy. Wąż jest mi potrzebny do szybkiego połączenia ze sobą fragmentów rurek.

No cóż można użyć igelitu tymczasowo jednak jest mało elastyczny i na gorąco chyba nieobojętny dla smaku. Zdecydowanie lepszy jest silikon no ale o rząd wielkości droższy. Ponadto, jeżeli łączeni ma być pod kątem to wąż może się zaciskać blokując przepływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igielit to zmiękczony polichlorek winylu. Tworzywo to można stosować do 70°C natomiast powyżej tej temperatury wydzielają się związki plastyfikujące takie jak kwas tereftalowy, sebacynowy i adypinowy oraz ich estry. Powoduje to zwiększenie kruchości tworzywa i z czasem może stać się bardzo łamliwe wiec średnio się nadaje tam gdzie chcesz mieć elastyczny przewód. Tych związków tak mało się wydobywa, że chyba nie ma wpływu na smak i zapach. Trzeba tylko uważać aby nie przegrzać tego tworzywa powyżej 180°C bo wtedy następuje rozkład i wydobywa się bardzo trujący chlor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.