Skocz do zawartości

Piwo stopiło rurkę fermentacyjną


Grześ

Rekomendowane odpowiedzi

Siemandero, 3-2-0. 

Warzę ipa 20L, 5 kg pale ale zero, 1 kg karmelowy, us-05, citra, magnum, marynka. 

Na burzliwej fermentacji stało mi 10 dni, nie miałem czasu przelać wcześniej (apokalipsa). Wczoraj przelałem i musiałem zmienić rurkę. Kiedyś raz już coś takiego miałem. Dolna szyjka rurki się stopiła. Czy ktoś wie dlaczego tak się dzieje? 

20200317_101031.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

desprej nie powinien nic zrobic rurce ja mam kilka rurek dezynfekuje  je desprejem wrzatkiem lub nawet spirytus 94% i nic sie nie dzieje

rurki sa z plastiku przeznaczonego do kontaktu z zywnoscia czyli alko nie powinno im nic zrobic aaa..

chyba ze miałeś jakąś z dupy ("chinska") z gównolitu zrobiną rurke ewntualnie wada produkcyjna trefna seria :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra. 

Jak wyżej napisałem jest to IPA, wczoraj próbowałem przy przelewaniu i nic kwaśnego, sam słód i chmielowa gorycz.  

Piwoszarnia może sprzedawać chińskie szajsy? 

Jeszcze naszła mnie teoria, że to wyżarły alfakwasy z citry i magnuma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Grześ napisał:

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Jednocześnie jestem w szoku, że nikomu tutaj to się nie zdarzyło. 

Miałem podobnie ostatnio, wyciągam rurkę bo chciałem umyć fermentor, patrzę a końcówka rurki miękka. Nie wiem od czego, też fermentowana była IPA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, anteks napisał:

Myslę że ta rurka juz tak miała wcześniej tylko tego nie zauważyłeś

Myślę, że nie. 

2 godziny temu, michu7 napisał:

kup najtańsza rurke do wina np. market brico lub biowin czy browin jakos tak sie nazywaja ona jest szklana i bedzie po problemie:)

Boję się szklanych. Jestem fajtłapą i będę miał szkło w piwie. 

Kupię jakąś porządniejszą, np różową do wina. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam tego typu

https://www.leroymerlin.pl/uprawa-i-ochrona-roslin/przetworstwo-warzyw-i-owocow/akcesoria-winiarskie/rurka-fermentacyjna-8-5-10-mm-405588-browin,p456995,l429.html?gclid=Cj0KCQjwjcfzBRCHARIsAO-1_OpzacWdhELz5NMp7v_kLkyWh_ZG_f-_gI8BigCT2Hjar3yKhUXDQXQaAszQEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Zazwyczaj lepszej jakości tworzywo, do tego nie hałasuje, są też wersje mini przydatne w przypadku mniejszej przestrzeni (pudło, lodówka).

Albo wężyk silikonowy/igielitowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, x1d napisał:

Polecam tego typu

https://www.leroymerlin.pl/uprawa-i-ochrona-roslin/przetworstwo-warzyw-i-owocow/akcesoria-winiarskie/rurka-fermentacyjna-8-5-10-mm-405588-browin,p456995,l429.html?gclid=Cj0KCQjwjcfzBRCHARIsAO-1_OpzacWdhELz5NMp7v_kLkyWh_ZG_f-_gI8BigCT2Hjar3yKhUXDQXQaAszQEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Zazwyczaj lepszej jakości tworzywo, do tego nie hałasuje, są też wersje mini przydatne w przypadku mniejszej przestrzeni (pudło, lodówka).

Albo wężyk silikonowy/igielitowy.

Ciekawe ciekawe. Ja osobiście bardzo lubię te bulgotanie. Nie wiedziałem, że zielone obi ma takie fajne produkty.

2 godziny temu, Niejan napisał:

To piwo będzie nieźle klepało ?

Każde moje piwo z zasypu dobrze klepie. Z jednej strony to pewnie jakiś błąd w sztuce, ale z drugiej znajomi uznają to za atut. Raz zrobiłem z brewkita i wstyd było to komuś podać - klarowne, lekkie i mało %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.