Skocz do zawartości

Pils Malinowy


Sumikk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Planuje uważyć pilsa i po fermentacji burzliwej chce to podzielić na dwie części i do jednej dodać mrożone maliny powiedzmy ok 1,5kg do 10l

Chciałbym zrobić to z tego przepisu 

 

Słody

słód pilzneński 5kg

słód pale ale 0,5kg

Chmiele

 Marynka - 50g

Chmiel Lubelski - 30g

Drożdże

GOZDAWA german lager w35

Zacieranie

68°C - 10min.

72°C - 60min

78°C - filtracja

 

Czas gotowania

75 minut

Chmielenie

0min – 25g (Marynka)

30min – 25g (Marynka)

60min – 30g (Lubelski)

 

Myślicie że te przerwy dadzą wystarczająco słodkie piwo ? I czy alkoholu nie będzie zbyt mało przez tak krótką przerwę w 68' ? 

Macie jakieś uwagi i rady co do tego przepisu? Co bym mógł ewentualnie dodać do drugiej połowy ?

Z góry dziękuję ?

Edytowane przez Sumikk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sumikk napisał:

Witam 

Planuje uważyć pilsa i po fermentacji burzliwej chce to podzielić na dwie części i do jednej dodać mrożone maliny powiedzmy ok 1,5kg do 10l

Chciałbym zrobić to z tego przepisu 

 

 

Myślicie że te przerwy dadzą wystarczająco słodkie piwo ? I czy alkoholu nie będzie zbyt mało przez tak krótką przerwę w 68' ? 

Macie jakieś uwagi i rady co do tego przepisu? Co bym mógł ewentualnie dodać do drugiej połowy ?

Z góry dziękuję ?

 

Zależy, co rozumiesz przez "zbyt mało alkoholu" - 2% z tego nie wyjdzie ;)

Osobiście do drugiej części nie wrzucałbym nic, tylko zostawił dobrego pilsa - ale to oczywiście kwestia gustu.

Pamiętaj, żeby zamówić 2 paczki drożdży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, punix napisał:

2% z tego nie wyjdzie ;)

To jak myślisz ile wyjdzie +/- , bo z tego co czytałem jak dodam maliny na cichą to jeszcze drożdże przerobią cukier z malin ? 

56 minut temu, punix napisał:

Pamiętaj, żeby zamówić 2 paczki drożdży.

Jedna w tym przypadku nie wystarczy? zapomniałem że do tego piwa miałem przygotowane już GOZDAWA GERMAN LAGER W35, jedna paczka nie wystarczy ? Bo chciałem to piwo robić jutro ?

 

 

Edytowane przez Sumikk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sumikk napisał:

Myślicie że te przerwy dadzą wystarczająco słodkie piwo ?

Nie wiem dokładnie co zrobią przerwy z brzeczką ale drożdży nie dobrałeś odpowiednich. Wg producenta odfermentowanie jest bardzo wysokie.

1 paczka nie wystarczy na pewno, jest duże prawdopodobieństwo że fermentacja będzie problematyczna.

Z tego zasypu pewnie będziesz miał ok 12-13P i 20L brzeczki. Na to potrzebujesz ok 360 mld. komórek. W paczce jak masz 150 to będzie sukces. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz już sam nie wiem, jak bym wiedział że będę miał wolne to zamówił bym już wcześniej składniki a tak to przyjdą najwcześniej na następny tydzien. Coś wgl mogę z tych składników zrobić ? Mam jeszcze drożdże us-05. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, nike21 napisał:

Ehh to już zrobiłem chwilę temu. Piję właśnie b.dobre? 

 

 

To może zrobię na Warkę 15l i wtedy paczka german lager w35 wystarczy ? 

Edytowane przez Sumikk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 15 litrów piwa jedna paczka drożdży powinna starczyć tylko dobrze napowietrz brzeczkę. Ja w sumie kiedyś robiłem 25 litrów pilsa na jednej paczce w34/70 i też wyszedł aczkolwiek długo trwała fermentacja.

Edytowane przez nike21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, nike21 napisał:

tylko dobrze napowietrz brzeczkę.

Brzeczkę zawsze napowietrzam mikserem, na najwyższych obrotach z minutę i piana jest z 5cm zawsze dopiero wtedy zadaje drożdże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.