Skocz do zawartości

Najlepsze drożdże płynne do bittera - które?


Igorrodz

Rekomendowane odpowiedzi

Które drożdże płynne są waszym zdaniem najlepszymi do klasycznego, angielskiego bittera?
Ogarniam na razie te: FM11, FM10, WLP0013, WLP007, WLP005, WLP004, WLP002.
Czytałem o nich ale sam już nie wiem, mam mętlik. Z tego, co rozumiem z opisu stylu(ów) drożdże powinny pozwalać na słodowość, karmelowość ale też na sporą ilość estrów.
Tak, wiem, że są jeszcze jakieś od Wyeasta ale zupełnie niedostępne ne ten moment w Polsce...
Chcę zrobić serię bitterów: ordinary -> special -> strong i może jeszcze na tych samych drożdżach angielskie ipa.
 

Edytowane przez Igorrodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W różnych artykułach i na anglojęzycznych forach przejawia się często White Labs WLP002 (English Ale) i Wyeast 1968 (London ESB Ale) jako jedne z lepszych do Bittera. Ja osobiście jednak ich nie używałem. Niedawno robiłem Bittera na FM10 i jestem bardzo zadowolony z rezultatów.

Edytowane przez Jancewicz
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jancewicz napisał:

Niedawno robiłem Bittera na FM10 i jestem bardzo zadowolony z rezultatów.

Dwie sprawy - w opisie tego szczepu jest napisane, że flokulacja bardzo niska a piwa w stylu bitter powinny być klarowne, prawie że krystalicznie. Chcę też zebrać gęstwę a przy tego typu flokulacji może to być bardziej niż trudne? No i co z estrami, które w bitterach powinny być wyczuwalne?
Tak swoją drogą - robiłeś zwykłego, specjalnego czy mocnego bittera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak "najlepsze drożdże do bittera". To zależy od wielu innych czynników. Jeśli nie robisz piwa na konkurs to każde z tych drożdży co wymieniłeś będą się nadawać. Później okaże się jednak że któryś szczep bardziej ci pasuje, inny mniej.

 

Jeśli masz małe doświadczenie to odpuściłbym FM10 to trudne drożdże w obsłudze. Zacząłbym na początek od FM11, cała seria którą chcesz zrobić będzie dobra pod te drożdże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Igorrodz napisał:

Dwie sprawy - w opisie tego szczepu jest napisane, że flokulacja bardzo niska a piwa w stylu bitter powinny być klarowne, prawie że krystalicznie. Chcę też zebrać gęstwę a przy tego typu flokulacji może to być bardziej niż trudne? No i co z estrami, które w bitterach powinny być wyczuwalne?
Tak swoją drogą - robiłeś zwykłego, specjalnego czy mocnego bittera?

 

Rzeczywiście piwo przy rozlewie było mocno zapylone a gęstwa wodnista. Piwo po dwóch tygodniach w butelkach jest już kryształ a gęstwę po prostu zebrałem wodnistą. Innych "utrudnień" nie stwierdziłem. Efekt w szklance świetny. Bitera robiłem jakieś 12blg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają tendencje do zatrzymania się nagle w czasie fermentacji, lub problemy ze startem. Trzeba je dobrze prowadzić, zadbać o dobrą kondycję drożdży i pilnować fermentacji. Dają też mocno specyficzny profil piwa, wyraźnie jakby mineralny. Trudniej się zbiera gęstwę bo są bardzo rzadkie.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W zeszłym roku używałem Imperial Yeast A09 Pub. Myślę, że równie dobrze każde inne ESB tak samo by się nadały. Świetne drożdże, jednak są polecane do kegowania. Błyskawicznie fermentują, następnie w nieskończoność dojadają. Potrafią wznowić pracę po zabutelkowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.