Jump to content
Sign in to follow this  
vettis

JAK, Lipiński Browar Domowy - # 59 Best Bitter V.2

Recommended Posts

Po otwarciu duże psyknięcie. Po nalaniu piana gęsta grubo pęcherzykowata. Wydawało się, że duże nasycenie. Po skosztowaniu okazało się, że jest ok, jak na ten styl, czyli nie duże. Po pierwszym łyku zdecydowanie było czuć zapach drożdży, lecz następne odkrywają dominację chmielu nad słodem, smak drożdży znika. Wydaję mi się, że troszkę przechmielone. W smaku lekka kwaskowatość słodu z kończącą się goryczką. Jacek użył samych aromatów, a pomimo tego czuć zdecydowaną goryczkę w tym piwie, która dominuje. Przypomina mi IPA troszkę. Dobrze się pije. Dzięki Jacek ! :beer:

 

fye612.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za opinię. Moim zdaniem piwo jest jednak moim zdaniem przegazowane a winę za to ponoszą drożdże a dokładnie ich niezwykle szybka flokulacja. Mimo 19 dni cichej fermentacji gęstość nie zeszła poniżej 4°blg. PO zabutelkowaniu drożdże jednak kontynuują swoja powolną robotę i FG jest teraz chyba niższa niż w momencie butelkowania. Podobnie jest z Milk Stoutem a może nawet jeszcze gorzej bo już jedna butelka mi wybuchła.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.