Skocz do zawartości

Piwo rocznicowe "specjalne"


Rekomendowane odpowiedzi

Z piwami specialnymi często jest taki problem że im bardziej specialne tym dłużej trzeba czekać aż będzie dobre do picia. To oczywiście uogólnienie ale w dużej mierze prawdziwe.

 

Zrób to co lubisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na rocznicę powstania browaru nie robiłem nic specjalnego. Może jeśli nadal będę warzył to może na piątą, dziesiątą itd coś specjalnego powstanie. W sumie to piąta będzie już w grudniu tego roku ? . Na setną warkę powstał niedawno RIS, którego mam zamiar długo potrzymać na cichej w szklanym balonie i dodać jeszcze płatki. Wg mnie to warto zrobić coś specjalnego na duże jubileusze. Można to potem potraktować jak morską opowieść np jakby się kogoś częstowało. Na Twoim miejscu zrobiłbym chyba mocnego braggota jako połączenie miodosytnictwa i piwowarstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Juniorek napisał:

Ja na 30 Warkę zrobiłem RISa 30BLG :) 

O, i tu 30 i tu. Ja na 30 lecie urodzenia mojej żony zrobiłem portera bałtyckiego 30blg. Poznaliśmy się nad morzem stąd taki pomysł. No dobra, miałem gęstwę po pilsie?

@Marcin Skwira zrób po prostu piwo takie jakie lubisz najbardziej i zrób je najlepiej jak umiesz. Pilnuj fermentacji, spij ze sterownikiem, rozbij namiot obok fermentora, obiecaj drożdżom że ich nie wylejesz do kibla po skończonej fermentacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wykorzystuję gęstwę więc u mnie trzeba by było wszystko wcześniej drobiazgowo zaplanować. Z drugiej strony non stop robię piwa, które lubię więc nie wiem na czym miało by polegać piwo jubileuszowe... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Odfermentowanie trochę słabe. Po wlp830, jak podaje producent, spodziewamy się odfermentowania 74-79%. Tobie wyszło 62 więc coś poszło nie tak. Producent też podaje żeby fermentować w 10-13C więc podnieś do tych 13C i potrzymaj jakiś czas. Tak do 6 - 6,5 plato musiałoby dojść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2020 o 11:46, anatom napisał:

Odfermentowanie trochę słabe. Po wlp830, jak podaje producent, spodziewamy się odfermentowania 74-79%. Tobie wyszło 62 więc coś poszło nie tak. Producent też podaje żeby fermentować w 10-13C więc podnieś do tych 13C i potrzymaj jakiś czas. Tak do 6 - 6,5 plato musiałoby dojść. 

Dziś już temp podniesiona zobaczymy za tydz aleje na cichą.

9.04 zeszło do 8,5 z rurki coś tam powoli bulka. Lekka pianka na wierzchu. Ciekaw jestem czy to fermentuje czy tylko gaz się uwalnia pod wpływem ogrzewania.

Edytowane przez Marcin Skwira
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.