Skocz do zawartości

co to za piwo i czy dam rade zrobic :)


Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

To mój pierwszy post wiec dajcie trochę taryfy ulgowej :)

Byłem ostatnio z kumplami na piwku i kosztowałem takie oto coś 

https://www.polskikraft.pl/piwo/pinta-hazy-disco-athens_8807

 

Urodziło mi się pytane czy da radę w domowych warunkach uzyskać coś podobnego?

Jeśli tak to znacie jakiś podobny przepis ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piłem tego piwa ale się wypowiem :) 

Na pierwszy strzał, bez doświadczenia jest to trudne albo nawet bardzo trudne piwo do zrobienia. Jest złożone z wielu etapów w porównaniu do innych standardowych ipek. Wymaga zakwaszenia brzeczki (sour), po uzyskaniu odpowiedniego PH zagotowanie jej i zadanie odpowiednich drożdży. Niektóre z wymienionych dodatków np. kokos jest dość trudnym w piwowarstwie. Wymaga wcześniejszej obróbki w celu pozbycia się tłuszczu. 

Poćwicz na ipach, później różnych dodatkach na fermentację cichą, poczytaj o zakwaszaniu brzeczki. Przy 350 warce się uda, no może trochę wcześniej ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, anatom napisał:

Nie piłem tego piwa ale się wypowiem :) 

Na pierwszy strzał, bez doświadczenia jest to trudne albo nawet bardzo trudne piwo do zrobienia. Jest złożone z wielu etapów w porównaniu do innych standardowych ipek. Wymaga zakwaszenia brzeczki (sour), po uzyskaniu odpowiedniego PH zagotowanie jej i zadanie odpowiednich drożdży. Niektóre z wymienionych dodatków np. kokos jest dość trudnym w piwowarstwie. Wymaga wcześniejszej obróbki w celu pozbycia się tłuszczu. 

Poćwicz na ipach, później różnych dodatkach na fermentację cichą, poczytaj o zakwaszaniu brzeczki. Przy 350 warce się uda, no może trochę wcześniej ;) 

Ok dzieki za info ale bedę drążyć dalej :)

 

znajdę gdzieś na forum przykładowo jakiś przepis ( niech będzie wspomniana ipa) która jest podobna do jakieś sklepowej tak abym mogl sobie kupić w sklepie buteleczkę i sprawdzić czy w ogolę będzie mi smakować, pytam bo chyba nie jestem zwolennikiem takich zwykłych ip w sklepie :)  wspomniana z linka mi nadzwyczaj smakowała 

Edytowane przez Kris88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.