Skocz do zawartości

Czy mozma butelkowac?


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc to moja pierwsza warka. Zestaw slodów i chmieli z poska Ipa od piwoszarnia, drozdze gozdawa pure ale yeast 7. Poczatek burzliwej na na 13 blg. 3 tygodnie spadlo na 5,5. Przelałem na cicha i zeszlo w dwa tygodnie do 4,5 . Czy mozna butelkować czy to juz za długo cicha? . Do cichej wrzucilem

dodatkowy chmiel wg instrukcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz wątek o tych drożdżach 

Ja ich nie znam ale wg producenta odfermentowanie jest wysokie więc zakładam 75-80%. Powinno odfermentować do ok 3 plato. Tobie zeszło do 4,5 czyli jakież 65% tak więc raczej masz niedofermentowane piwo. Być może za wcześnie zlałeś na cichą. Na przyszłość kup lepiej jakieś porządne drożdże, nie będzie stresu i problemów z fermentacją. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jak wróżenie z fusów. Nie wiesz czy nie dofermentowało bo drożdze strajkują (nie znam tych drożdży) czy niżej już nie zejdzie bo odjechała ci temperatura zacierania. Po miesiącu od warzenia ja bym poprostu butelkował i dał normalną ilość cukru do refermentacji wg kalkulatora.

Edytowane przez mkrawc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mecalac18 napisał:

przelalem to rano do banki z kranem i chcialem teraz rozlac. Zaczelo bulkac z rurki i napieło dekiel bardzo. Duzo gazu. Nielepiej to wylac ? 

Wystarczy że temperatura się podniesie i uzbiera się gazu by dawać takie oznaki.

Jeżeli oddzieliłeś od chmelu, którym chmieliłeś na zimno, to potrzymaj to jeszcze w tym pojemniku parę dni i sprzawdź odfermentowanie, jeżeli się nie zmieni - butelkuj.

Niskie odfermentowanie może być też spowodowane zbyt małą ilością drożdży, w zestawach często dają na 10l.

Na pewno nie wylewaj, bo nie będziesz mógł porównać z następnymi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.