Skocz do zawartości

Pale ale ciemne


Sumikk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Mam składniki i pomysł na piwko lecz nie wiem co z tego wyjdzie?

Macie jakieś rady co do tej receptury ?

Na innym forum widziałem podobną recepturę i podobno wyszło całkiem niezłe.

Skład:

Pale Ale 4,5kg

Monachijski 1kg

Karmelowy150 0,5kg 

 

Zacieranie:

60 min - 67 C
podgrzanie do 72 C i filtrowanie

 

Chmielenie:
60 min
20g marynki- po 5 min gotowania
20g lubelskiego - na ostatnie 15 min gotowania

 

Drożdże GOZDAWA PURE ALE YEAST 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, anteks napisał:

czyli jasne ciemne ?

 

Nie znam jeszcze wszystkich słodów bo dopiero zaczynam zabawę. 

To w końcu jakie to wyjdzie ? Jak coca cola czy bardziej jak mocna herbata ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne, że ciemne default_smile.png

Tu chodzi o nazewnictwo.

Pale oznacza jasny, wiec jak chcesz ciemne to w zależności od koloru mogłoby się nazywać Amber Ale, Brown Ale czy Dark Ale.

 

A jak ciemne wyjdzie to sprawdź w kalkulatorze jakimś, np. Brewness

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciemne nie wyjdzie, może bursztynowe. Łapie się to na "pale ale", bo "pale" w kontekście piwa oznacza że jest jaśniejsze niż brązowe.

Ale moim zdaniem ten monachijski to pomyłka, wyjdzie ciężkie i nieprzyjemne piwo. Niestety ten słód i melanoidynowy to zakała pale ale'i z "polskiego kraftu". Połowa jest niepijalna. Pale ale to styl anglosaski, żadnego monachijskiego tam nie powinno być, słód pale ale na bazowy i ewentualnie karmelowy dla koloru i smaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dirk gently napisał:

Pale ale to styl anglosaski, żadnego monachijskiego tam nie powinno być, słód pale ale na bazowy i ewentualnie karmelowy dla koloru i smaku.

Czyli wyrzucić monachijski a reszta może być ? A jak myślicie w jakie blg celować przy tym piwie? 12-14 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sumikk bez monarcha wyjdzie Ci niezły bitter popatrz na Wiki, jest tam kilka receptur, wybierz taką, która ma takie chmiele jak Twoje i nawet na drożdżach, które masz wyjdzie fajne stylowe piwo, do wypicia z przyjemnością.

Wysłane z mojego Mi A3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sumikk napisał:

Czyli wyrzucić monachijski a reszta może być ? A jak myślicie w jakie blg celować przy tym piwie? 12-14 ?

Cokolwiek między 10 a 15 Blg da fajne, pijalne piwo. Współczynnik nachmielenia dałbym około 0.9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Piwo fermentuje już 13 dni w temp ok 18'c i blg jest na poziomie ok 3,5. Mogę je teraz podnieść do ok 20'c na kilka dni żeby jeszcze lepiej dofermentowało i później na cichą ? Czy odrazu dać na cichą ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Sumikk napisał:

Piwo fermentuje już 13 dni w temp ok 18'c i blg jest na poziomie ok 3,5. Mogę je teraz podnieść do ok 20'c na kilka dni żeby jeszcze lepiej dofermentowało i później na cichą ? Czy odrazu dać na cichą ? 

 

Można podnieść temperaturę na koniec. Po co chcesz zlewać na cichą? Zostaw spokojnie w tym samym fermentorze na kolejny tydzień i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.