Jump to content
WojtekGaaD

Suszona szyszka chmielowa

Recommended Posts

Od dłuższego czasu szukam sadzonek/sztobrów chmielu. I dzisiaj akurat wypatrzyłem plantację co w kujawsko-pomorskim graniczy z cudem. Zakupiłem sadzonki Marynki i dostałem sporo suszonej szyszki. Pan pochodzi z lubelskiego i ma chyba ponad hektar Marynki niestety Lubelski zlikwidował. Szyszka jest z zeszłorocznych zbiorów. Suchy susz częściowo pokruszony , sporo całych szyszek. Pachnie chmielem choć leżało w magazynie nie zapakowane szczelnie w workach jutowych. Goryczkę ma z pewnością bo z małej garści zrobiłem wywar na 1 litrze wody - herbatki nie da się wypić. Zapewne sprawdzę na jakimś najbliższym Polskim Pale Ale co to warte z pewnością jednak nie zużyję całości. Chętnie się podzielę. Jeżdżę sporo po kujawsko-pomorskim i części wielkopolski - okolice Gniezna, Margonina, Piły czasami Jastrowie. Jeśli zatem ktoś chciałby taką suszoną Marynkę chętnie oddam w piwowarskie ręce. Wysyłka możliwa na koszt odbiorcy. Woreczek strunowy również gratis. Kontakt  na PW.

IMG_0120.jpg

IMG_0121.jpg

Edited by WojtekGaaD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zostały jeszcze 4 woreczki po ok. 200-250 g

Koszt wysyłki InPost - do paczkomatu niecałe 12 zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj wysłałem 3 paczki dostępna jeszcze 1-dna mogę jeszcze ze swoich dodać 1-dną sztukę. Zatem kto chce proszę na priv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tydzień temu zabutelkowałem polskie Ale na tym chmielu (drożdże FM10). Jestem po degustacji i muszę przyznać, że aromat chmielu jest piękny! Pierwszy raz aż tak wyraźnie i przyjemnie czuję chmiel. A to "zwykła" Marynka 🙂. Jeszcze raz dzięki kolego. 🍻

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma za co. Cieszę się, że testy udane. Mnie ta szyszka niestety nauczyła jak nie przechowywać suszonej szyszki chmielu. Zamiast zamrozić albo zapakować próżniowo zostawiłem w woreczkach strunowych na dodatek zamkniętych. Uwarzyłem ze dwa piwka i niestety resztę musiałem zutylizować bo weszła mi jakaś pleśń. Teraz już wiem, że tylko próżnia lub zamrażarka.

Na szczęście moja marynka ma już prawie 1,5 metra i pnie się wciąż do góry mam nadzieję, że we wrześniu sprawdzę efekty na świeżej szyszce.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.