Jump to content
WojtekGaaD

Suszona szyszka chmielowa

Recommended Posts

Od dłuższego czasu szukam sadzonek/sztobrów chmielu. I dzisiaj akurat wypatrzyłem plantację co w kujawsko-pomorskim graniczy z cudem. Zakupiłem sadzonki Marynki i dostałem sporo suszonej szyszki. Pan pochodzi z lubelskiego i ma chyba ponad hektar Marynki niestety Lubelski zlikwidował. Szyszka jest z zeszłorocznych zbiorów. Suchy susz częściowo pokruszony , sporo całych szyszek. Pachnie chmielem choć leżało w magazynie nie zapakowane szczelnie w workach jutowych. Goryczkę ma z pewnością bo z małej garści zrobiłem wywar na 1 litrze wody - herbatki nie da się wypić. Zapewne sprawdzę na jakimś najbliższym Polskim Pale Ale co to warte z pewnością jednak nie zużyję całości. Chętnie się podzielę. Jeżdżę sporo po kujawsko-pomorskim i części wielkopolski - okolice Gniezna, Margonina, Piły czasami Jastrowie. Jeśli zatem ktoś chciałby taką suszoną Marynkę chętnie oddam w piwowarskie ręce. Wysyłka możliwa na koszt odbiorcy. Woreczek strunowy również gratis. Kontakt  na PW.

IMG_0120.jpg

IMG_0121.jpg

Edited by WojtekGaaD

Zostały jeszcze 4 woreczki po ok. 200-250 g

Koszt wysyłki InPost - do paczkomatu niecałe 12 zł.

Dzisiaj wysłałem 3 paczki dostępna jeszcze 1-dna mogę jeszcze ze swoich dodać 1-dną sztukę. Zatem kto chce proszę na priv.

Tydzień temu zabutelkowałem polskie Ale na tym chmielu (drożdże FM10). Jestem po degustacji i muszę przyznać, że aromat chmielu jest piękny! Pierwszy raz aż tak wyraźnie i przyjemnie czuję chmiel. A to "zwykła" Marynka 🙂. Jeszcze raz dzięki kolego. 🍻

Nie ma za co. Cieszę się, że testy udane. Mnie ta szyszka niestety nauczyła jak nie przechowywać suszonej szyszki chmielu. Zamiast zamrozić albo zapakować próżniowo zostawiłem w woreczkach strunowych na dodatek zamkniętych. Uwarzyłem ze dwa piwka i niestety resztę musiałem zutylizować bo weszła mi jakaś pleśń. Teraz już wiem, że tylko próżnia lub zamrażarka.

Na szczęście moja marynka ma już prawie 1,5 metra i pnie się wciąż do góry mam nadzieję, że we wrześniu sprawdzę efekty na świeżej szyszce.