Jump to content

Recommended Posts

Cześć. Używam 65 literowy system HOPCAT'a. Potrzebuję podpowiedzi.

Pierwsze warzenie i klops.  Wyczułem spaleniznę podczas zacieru i po godzinie postanowiłem to  sprawdzić. Okazało się zwęglone i dokończyłem gotowanie w garze ale nie podoba mi się to! Fotka w załączniku. Dlaczego się przypala dno podczas zacierania słodów?  Macie jakieś pomysły jak temu zapobiegać? 

Przychodzi mi do głowy, że może nie mam skalibrowanego termometru w maszynie, co może być spowodowane złym odczytem z wyświetlacza.

Widziałem też fajne rozwiązanie czyli dolny filtr w Brewster Beacon, myślę o zakupie takiego rozwiązania. dostępny tutaj: https://www.thehomebrewery.eu/brewster-beacon-bottom-filter-33cm

 

WhatsApp Image 2020-02-16 at 17.50.55.jpeg

bottom filter 2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziwna sprawa. Może za bardzo ześrutowany słód i przeszło za dużo przez fałszywe dno? Kolega @lewatywa8 robi na zamówienie siatki do koszy zaciernych, powinno pomóc.

U mnie w GF nigdy się podczas zacierania nic nie przypaliło.

Edited by Wuuu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, to był mój błąd! za bardzo odkręciłem zaworek pompy. Ale podstawowym błędem było założenie bazooki, która zatrzymała cyrkulację. Teraz jest już dobrze. To sitko jeśli podwiesi się pod koszem zaciernym to zatrzymuje większe kawałki, które podczas mieszania spadają. Przy delikatnie odkręconej pompie, brzeczka i tak wypłucze mąkę, która osiadła na sicie.  Umieszczone sito wewnątrz kosza bardzo się zapycha więc nie polecam. Dobrze jest się nauczyć dobrze operować pompą i to powinno załatwić sprawę.

Pozdrawiam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.