Jump to content

Recommended Posts

10 godzin temu, krzysiek9999 napisał:

Nie wiem czy to prawda ale slyszalem zle opinie o tych regenerowanych zbiornikach. Podobno oryginalnie są od środka jakoś zabezpieczone chemicznie. Zabezpieczenie jest usuwane podczas regeneracji przez co blacha wchodzi w reakcje z zawartoscia kega ...

Prawda to?

To nie prawda, a wrecz odrotnie, kiedys kupilem za grosze 9l kegi, w bardzo zlym stanie, oddalem na regenracje, stal wewnatrz jest po pasywacji, jakosc laboratoryjna, w porownaniu do produkcji seryjnej kegow.

54 minuty temu, Niejan napisał:

Jeśli wydawać fortunę nie lepiej dołożyć te 100 zł i wziąć nowy? Ma ktość doświadczenie z tymi jackami?

Ale dołożyć 100zł do czego? Za 250zł kupisz tutaj https://allegro.pl/oferta/keg-pepsi-zbiornik-do-piwa-cornelius-banka-1-szt-8058520417 kega klasy 1, czyli

Cytat

Jak zależy państwu na tym aby zbiornik był naprawdę wysokiej jakości, miał bardzo dobry wygląd i był kompletny to proszę wyszukać w naszym sklepie odpowiednią aukcję ze zbiornikiem KLASY 1

Więc za 100zł więcej niż 1 nowy masz 2 sztuki jak nowego :)

W/g mnie keg ma poprawnie działać, tj.: być szczelny, bez korozji i posiadać kompletne gumy by stał równo i bezpiecznie można było go przenieść, a nie wyglądać jak dzieło sztuki? Stać mnie na nowe tylko po co. Nie potrzebuję łechtać swego ego jego wyglądem, to jest rzecz użytkowa, a nie unikatowa. 

Swoje kegi kupiłem w stanie powiedzmy "leżakowym" :), czyli otwierałem je po przeszło...15 latch i sam się dziwiłem, że 4 z 12 były pod ciśnieniem z rześkim aromatem pepsi.

Porządnie wymyłem (naoh), wymieniłem wszystkie uszczelki dla świętego spokoju, które kosztowały grosze (polecam ZUT Wrocław) i jestem z nich w pełni zadowolony. 

Koszt 1/4 Jack'a + wycieczka krajoznawcza :)

Dziś wybór byłby identyczny, choć ceny delikatnie sie zmieniły.

2 godziny temu, Radi_wroc napisał:

W/g mnie keg ma poprawnie działać, tj.: być szczelny, bez korozji i posiadać kompletne gumy by stał równo i bezpiecznie można było go przenieść, a nie wyglądać jak dzieło sztuki? Stać mnie na nowe tylko po co. Nie potrzebuję łechtać swego ego jego wyglądem, to jest rzecz użytkowa, a nie unikatowa. 

Swoje kegi kupiłem w stanie powiedzmy "leżakowym" :), czyli otwierałem je po przeszło...15 latch i sam się dziwiłem, że 4 z 12 były pod ciśnieniem z rześkim aromatem pepsi.

Porządnie wymyłem (naoh), wymieniłem wszystkie uszczelki dla świętego spokoju, które kosztowały grosze (polecam ZUT Wrocław) i jestem z nich w pełni zadowolony. 

Koszt 1/4 Jack'a + wycieczka krajoznawcza :)

Dziś wybór byłby identyczny, choć ceny delikatnie sie zmieniły.

Mam już kilka kegów i wszystkie były kupione w stanie 'roboczym'. Wychodzę z założenia, że i tak muszę je dokładnie wymyć i zdezyfenkować, niezależnie od źródła. Dlatego wezmę od tadeo68. 
Dla pewności przepompuję pirosiarczyn sodu przez pół godz, powinno wystarczyć ?

Edited by Niejan

33 minuty temu, Niejan napisał:

przepompuję pirosiarczyn sodu

Nie boli cię jeszcze gardło od tego?

Zaopatrz się w NAOH, będziesz bardziej zadowolony nie tylko korzystając przy browarze :)

Jak masz smarta...KLIK

Edited by Radi_wroc

W dniu 18.02.2020 o 11:21, Niejan napisał:

Dlatego wezmę od tadeo68. 

Trochę świeży w temacie piwa jestem, ale szukam właśnie 2 corneliusów - kto to tadeo68? Gdzieś ma ofertę? (użyłem szukajki i niezbyt wiele o tym użytkowniku mi pokazało)

10 godzin temu, arTii napisał:

Trochę świeży w temacie piwa jestem, ale szukam właśnie 2 corneliusów - kto to tadeo68? Gdzieś ma ofertę? (użyłem szukajki i niezbyt wiele o tym użytkowniku mi pokazało)

Miał kilka kegów, długo leżały na forum ale już wszystko sprzedał.

W dniu 15.02.2020 o 11:05, eltomek napisał:

Ktoś kupował u nich kegi i może wypowiedzieć się w temacie ich stanu wizualnego?

ja już kilka mam,  w ogóle jak ktoś na własny użytek płaci kilka stów za nowego kega do którego wleje swoje kiepskie piwo ;) to podziwiam. Jak jest szczelny to brać 

55 minut temu, Fenris napisał:

do którego wleje swoje kiepskie piwo

no to jak ktoś wlewa kiepskie piwo, to już jego sprawa 😁