Jump to content
Sign in to follow this  
grzesiuu

Zakażenia a rodzaje drożdży

Recommended Posts

Zakażenia a rodzaje drożdży... no właśnie chyba jedna wareczka pójdzie w kanał ..he he .. i tak dobrze na tyle litrów co się spiło. Mam pytanie dla tych którym się więcej razy "noga potknęła" bo na razie eksperymentuje nadal i coś mnie tak naszło że użyłem innych drożdży i tu zonk. Czy rodzaj drożdży może mieć wpływ na prawdopodobieństwo zakażenia? Tak ostatnio się troszkę bawiłem kiedy jest granica ... więc różne przelewania robiłem, klarowanie żelatyną itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem najgorzej jest utrzymać piwo na drożdżach górnych w lecie kiedy są wysokie temperatury, lata mnóstwo małych muszek i ogólnie powietrze nie jest tak czyste jak w zimie. W dolniakach rzadziej się coś rozwija bo temperatura wstrzymuje nieco te procesy. Takie przynajmniej jest moje zdanie w tej kwestii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

no ja też uważam że dolniaki rzadziej się infekują. Ale jest tu pewne ryzyko: infekcja potrafi się utaić, przynajmniej ja tak miałem, po zlaniu w butle wszystko było ok, więc użyłem gęstwy jeszcze raz. Póki butelki są w piwnicy to jest ok, ale jak się je do ciepłego wyniesie to od razu zarastają :ble: a na tej gęstwie następny wyszedł kwas :monster:

Share this post


Link to post
Share on other sites

no w niskich i bakterie się dużo gorzej w nich rozwijają. Dlatego też trzymamy jedzenie w lodówkach i na sali operacyjnej jest zimno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No mądre tutaj wnioski widzę się pojawiły. A odnośnie sali operacyjnej to spotkałem takiego typa co powiedział że jakby miał leżeć na łóżku w szpitalu to najpierw myślałby o samobójstwie..no powiedzmy w cudzysłowiu " dziwny jest ten świat"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.