Skocz do zawartości

fermzilla 35l czy Fermentasaurus starter kit 35L


Ravage Trzy Baryłki

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo napaliłem sie poprzednim razem na fermentor z royalcateringa ale zabawy widać co niemiara było by z tym a bawić się nie lubie bo mam mało czasu.

 Z racji Coobry CB5 chciałbym większe warki warzyć i mieć je w jednym fermentorze. I sledzac jeden z postów @Pabllo_Lodzopisywał iż ma do czynienia z jednym i z drugim

 

Niestety na stronach z których korzystam brak jest informacji które mnie interesują

 

Np jakie wymiary powinien mieć box do któregowstawimy fermentor?

Rozumiem ze to jest tak skonstruowane by drożdże spadały  bezwzględnie do słoika na dnie fermentora, taki słik potem można wyczepić i przechoywwać dalej piwo na cichej. A czy jest jakiś zawór ktory pozwoli mi potem zlac to piwo dołem?

 

Jak wysokie sa nóżki tego fermentora ogolna wyskość wraz z rurką oraz maksymalna średnica fermentora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz robić warki ok. 40L to w grę wchodzi tylko Fermzilla 55L lub fermentatory z SS ale to koszt już ponad 2K za jeden fermentator.

Ja robię tak że fermentuje z zaworem zamkniętym i dopiero bo burzliwej, otwieram zawór.

Na cichej drożdże spływają do słoika, na koniec cichej zamykam zawór i  montuje nowy słoik z chmielem do chmielenia na zimno.

Przedmuchuje co2, i następnie robię ciśnienie 1 bar co2 i otwieram zawór, w ten sposób cały chmiel wędruje na górę.

Przelewasz w sposób ciśnieniowy, potrzebujesz zestawu ciśnieniowego.

 

 

IMG_20200208_195851(1).jpg

FermZilla dimension 55L Conical Unitank(1).pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ravage miodosytnik napisał:

Popatrzyłem  na jeden z filmików na temat tego  fermentora i pokazał gośc ze ma date w po ktorej nie nalezy uzywac pojemnika

To nie chodzi o nie używanie, tylko do daty gwarantują ciśnienie próbne 2.4 bar(35psi).

Ja i tak nie używam wyższego jak 0.5 bar bo nie gazuje piwa w fermentatorze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Pabllo_Lodz napisał:

To nie chodzi o nie używanie, tylko do daty gwarantują ciśnienie próbne 2.4 bar(35psi).

Ja i tak nie używam wyższego jak 0.5 bar bo nie gazuje piwa w fermentatorze.

 

 

Widocznie zle zrozumiałem, a wymiary dla tej 35 litrowej wersji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Ravage miodosytnik napisał:

Widocznie zle zrozumiałem, a wymiary dla tej 35 litrowej wersji?

Niestety ale musisz sam poszukać, nie interesowała Mnie ta wersja więc nie wiem.

43 minuty temu, Ravage miodosytnik napisał:

a no i jak tym zlewasz od góry?

Rozlew ciśnieniowy co2 https://www.kegland.com.au/fermzilla-55l-stainless-steel-pressure-kit.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2020 o 16:17, Ravage miodosytnik napisał:

Bardzo napaliłem sie poprzednim razem na fermentor z royalcateringa ale zabawy widać co niemiara było by z tym a bawić się nie lubie bo mam mało czasu.

 Z racji Coobry CB5 chciałbym większe warki warzyć i mieć je w jednym fermentorze. I sledzac jeden z postów @Pabllo_Lodzopisywał iż ma do czynienia z jednym i z drugim

 

Niestety na stronach z których korzystam brak jest informacji które mnie interesują

 

Np jakie wymiary powinien mieć box do któregowstawimy fermentor?

Rozumiem ze to jest tak skonstruowane by drożdże spadały  bezwzględnie do słoika na dnie fermentora, taki słik potem można wyczepić i przechoywwać dalej piwo na cichej. A czy jest jakiś zawór ktory pozwoli mi potem zlac to piwo dołem?

 

Jak wysokie sa nóżki tego fermentora ogolna wyskość wraz z rurką oraz maksymalna średnica fermentora?

 

Pytanie tylko po co Ci box chlodzacy do fermentacji cisnieniowej do ktorej defacto Fermizlla jest przeznaczona?

Do lagerowania i tak bedzie potrzebna Ci lodowka bo w boxie raczej ciezko bedzie Ci kilka tygodni utrzymywac temperature bliska 0 stopni C.

Do fermzilli dolicz sobie dalsze koszty czyli zestaw przeciwcisnieniowy i butle CO2 bo tylko wtedy to ma sens.

Bo jesli masz zamiar fermentowac i rozlewac bezcisnieniowo a nastepnie robic refermentacje to zakup tego sprzetu jest wyrzuceniem pieniedzy w bloto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 14.02.2020 o 16:59, Hanys93 napisał:

 

Pytanie tylko po co Ci box chlodzacy do fermentacji cisnieniowej do ktorej defacto Fermizlla jest przeznaczona?

 

 

Odgrzeję temat. W jakiej temperaturze fermentujesz ciśnieniowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 6.12.2020 o 21:11, leonzn napisał:

@Pabllo_Lodz W jakiej temperaturze fermentujesz ciśnieniowo?

Po zakończeniu fermentacji robię coldcrash 4 stopnie i wtedy gazuje co2 z butli..

Nie robię fermentacji ciśnieniowej, chyba że potrzebuje całą objętość fermentatora 55 l.

To 40 l piwa plus starter płynny i np. mango, to wtedy lekkie ciśnienie od burzliwej, bo dużo mniej piany się robi i piwo(piana) nie wychodzi..

 

Edytowane przez Pabllo_Lodz
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, buk0 napisał:

na fb Pener chwali się swoją fermentacją. Już kolejna osoba podaje, że uzyskuje dobrw rezultaty w 18-20°C po ciśnieniem. Czekam na swoją Fermzille i sam spróbuję z pilsem w 16-18°C. 

 

tylko dla nie 18-20 C jest nieosiągalne nawet zima, dlatego zastanawiam sie co bedzie w 22-23C z gorniakami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, buk0 napisał:

@Igor Siemieniuk @leonzn na fb Pener chwali się swoją fermentacją. Już kolejna osoba podaje, że uzyskuje dobrw rezultaty w 18-20°C po ciśnieniem. Czekam na swoją Fermzille i sam spróbuję z pilsem w 16-18°C. 

Screenshot_20201204-172520_Facebook.jpg

A Mikołaj ostatnio kończył jakieś kursy sędziowskie to chyba sie zna na piwie i jak napisał że czyste w smaku to tak jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Pabllo_Lodz napisał:

W cuda nie wierzę, ale niech Wam będzie następne piwo zrobię według opisu.

Z tym iż czyste smakowo piwa to otrzymuje na górniakach po CC w 4 stopniach..

 

Nie ważna temp fermentacji tylko wystarczą 4 dni CC i gotowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, anteks napisał:

Nie ważna temp fermentacji tylko wystarczą 4 dni CC i gotowe?

Wiadomo że ważna, mam glikol chiller i temp. fermentacji to u mnie stałe 19 stopni(brzeczki, nie otoczenia), potem cicha 16 stopni i CC ok. 4 stopnie.

Ispindel pokazuje koniec głównej fermentacji po ok. 4 dniach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2020 o 23:16, Pabllo_Lodz napisał:

W cuda nie wierzę, ale niech Wam będzie następne piwo zrobię według opisu.

Z tym iż czyste smakowo piwa to otrzymuje na górniakach po CC w 4 stopniach..

 

30 minut temu, Pabllo_Lodz napisał:

Wiadomo że ważna, mam glikol chiller i temp. fermentacji to u mnie stałe 19 stopni(brzeczki, nie otoczenia), potem cicha 16 stopni i CC ok. 4 stopnie.

Ispindel pokazuje koniec głównej fermentacji po ok. 4 dniach.

 

Po prostu z pierwszego posta wynikało, jakbyś twierdził, że czystość profilu wynika z przeprowadzenia cold crasha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.