Skocz do zawartości

Cześć!


Sur0wy

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko Wszystkim!

 

Zacząłem się udzielać na forum już jakiś czas temu, ale uświadomiłem sobie, że nie przywitałem się należycie i trzeba to sprostować.

 

Pierwsze kroki w piwowarstwie stawiałem już ładną chwilę temu - pierwsze piwo z Kolegami uwarzyliśmy w trakcie wakacyjnej przerwy na studiach, a było to (według zdjęć z domowego archiwum) w 2008 roku! A wszystko dzięki bliskiemu sąsiedztwu mojego rodzinnego miasta a siedziby Browamatora - 15 minut jazdy autem i byliśmy z Kolegami zajawieni. Od tego czasu zdarzyło nam się popełniać 2-3 warki w trakcie przerwy od studiów, łącznie pewnie 6 do 7, wszystko z brewkitów - dzisiaj ciężko już ustalić.

 

Z racji na brak warunków hobby zostało zarzucone do momentu, gdy mój przyjaciel jako pierwszy dorobił się swojego lokum + piwnica w bloku. W tej kooperacji udało nam się wytoczyć pewnie z 5 warek z ekstraktów z chmieleniem + kilka cydrów, całość w roku 2016. Ogólnie dobrze wspominam ten okres, ale dojazd na drugi koniec Krakowa w końcu mnie zniechęcił i tam moja przygoda z piwowarstwem stanęła.

 

Wszystko zmieniło się, gdy udało mi się wreszcie ogarnąć własny domek i zagospodarować kawałek strychu :) Po 3-letniej przerwie wróciłem w 2019 do piwowarstwa wreszcie pod "własnym szyldem" i bardzo mi z tym dobrze. Na chwilę obecną popełniłem 5 warek pod własnym nazwiskiem.

 

Na chwilę obecną udało mi się skompletować podstawowy sprzęt + lodówkę fermentacyjną. Ze względu na warunki na chwilę obecną planuję jedynie warzenie z ekstraktów + partial mash, ale być może bliżej końca roku uda mi się zakupić jakiś elektryczny kocioł zacierno-warzelny, który będę mógł zainstalować na strychu i przejść do pełnego zacierania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.