Skocz do zawartości

Czy to infekcja?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

W niedzielę około 18 popełniłem swoją pierwszą warkę (z brewkitu). Użyłem brewkita UK Brew - Real Ale, do tego 1kg BA Brewkit-Plus. Wszystko zrobiłem jak trzeba, wysterylizowałem fermentor itd. Uwodniłem drożdże dodane do brewkitu. Dodałem je do wody o temperaturze około 29 stopni, zostawiłem na 15 minut, potem zamieszałem wysterylizowaną łyżeczką i zostawiłem na kolejne 15. Drożdże nie były w super kondycji, piany nie było, ale żyły, bo widać było unoszące się bąbelki. Dodałem drożdże do brzeczki i odstawiłem fermentor do piwnicy, gdzie temperatura wynosiła około 17 stopni. Brzeczka w fermentorze mogła mieć około 25 (tak, wiem, że za słabo ją schłodziłem). Po 24 godzinach drożdże nie ruszyły. Przeniosłem wczoraj(poniedziałek) około 16 fermentor w cieplejsze miejsce (około 21 stopni) i zostawiłem jeszcze do dziś do rana. Ponieważ rano nadal nic nie ruszyło(sprawdziłem ekstrakt, bez zmian 10,5 blg), to uwodniłem nowe drożdże (US-05). Otworzyłem fermentor, żeby je zadać i zobaczyłem coś takiego jak na zdjęciu. Nie wiem czy to infekcja, czy nie, ale dla pewności piszę, żeby ktoś doświadczony ocenił. Drożdże były rozrobione, więc i tak je dodałem. Pytanie tylko, czy piwo nie pójdzie w kanał?

85111191_480413152649598_6413540973669777408_n.jpg

Edytowane przez Michaś12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało widziałem w życiu infekcji ale to wygląda jakby rozpoczynała się właściwa fermentacja.

Lag trwający 36 godzin zdarza się jak drożdży dasz za mało/są w złej kondycji. 

Jakie dałeś drożdże za pierwszym razem i ile ich było?

Michaś nie grzeb w fermentorze :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pierwszym razem dałem drożdże z zestawu do brewkita. Jakieś no-name. Było ich chyba z 10g. Fermentora nie otwieram, tylko teraz to zrobiłem, żeby zadać nowe drożdże. Próbkę do zmierzenia blg pobierałem przez kranik, który wcześniej zdezynfekowałem Desprejem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to trudne przy swoim pierwszym piwie, ale zostaw fermentor na 10 dni. Póki co nie ma powodów do obaw, różne drożdże w różnym tempie zabierają się do pracy i dłuższy lag niekoniecznie musi oznaczać coś złego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.