Skocz do zawartości

Jak warzyć piwo. (How To Brew) J.Palmer. Polskie wydanie. Informacje, konsultacje.


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, jeśli moja uwaga jest nie na miejscu. Przeglądam sobie próbkę książki i na końcu rozdziału znalazłem przepis. Rozumiem, że konwencja zapisu parametrów jest amerykańska. Czy nie dałoby się jednak dokonać translacji do wartości używanych w Polsce? No bo co to są "punktu ekstraktu"? To pewnie nasze BLG, ale jak to przeliczyć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, garot napisał:

czy tutaj będą przepisy piw do różnych stylów?

W oryginale rozdział 23 (strony 376-425) zawiera przepisy w wersjach z zacieraniem, z ekstraktów albo ekstraktów ze słodami specjalnymi. Czyli trochę tego jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zasada napisał:

W oryginale rozdział 23 (strony 376-425) zawiera przepisy w wersjach z zacieraniem, z ekstraktów albo ekstraktów ze słodami specjalnymi. Czyli trochę tego jest.

To super, właśnie z zacieraniem mnie interesuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Donoszę uprzejmie, że jak ktoś ma Smart i pierwszy raz kupuje przez aplikację mobilną allegro, to raz, że nie zapłaci za transport (paczkomaty, pocztex), a dwa może kupić książkę jeszcze 10zł taniej. Jakaś nowa promocja na Allegro. Link

 

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wiem, że zabrzmi to nieskromnie, ale czyta się na prawdę fajnie :)Niemała część książki ma już pełne tłumaczenie i skład, praca idzie pełną parą. Trochę czytam z ekranu, trochę drukuje na domowej drukarce - jest super!
Piotrek Kucharski (tłumacz) wykazuje się wiedzą nawet z zakresu metalurgii :) Takie przypisy tłumacza spotkanie w książce nieraz.

 

 

image.png

 

 

 

IMG_20200816_212925.jpgIMG_20200816_214600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oryginale jest klejona i raczej też będzie w naszym wydaniu. Dopytam jeszcze na wszelki wypadek, czy coś nie uległo zmianie.

 

@paulox81 potwierdzam. Będzie klejona, ale wzmacniana w stosunku do oryginału, dodatkowo trochę lepszy papier. Okładka będzie sztywniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2020 o 18:26, elroy napisał:

W oryginale jest klejona i raczej też będzie w naszym wydaniu. Dopytam jeszcze na wszelki wypadek, czy coś nie uległo zmianie.

 

@paulox81 potwierdzam. Będzie klejona, ale wzmacniana w stosunku do oryginału, dodatkowo trochę lepszy papier. Okładka będzie sztywniejsza.

Fajnie że wzmacniana ale i tak najważniejsza jest treść :) Nie mogę się doczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była dyskusja oczywiście, czy nie iść krok do przodu i wydać książkę w twardej oprawie, ale bilans plusów dodatnich i plusów ujemnych był taki, że nie podjęliśmy takiego kroku. I nie jest to kwestia finansowa, ale też użytkowa bardziej.
W weekend podrzucę nowe fragmenty, coś ze środka, dla bardziej zaawansowanych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • elroy zmienił(a) tytuł na Jak warzyć piwo. (How To Brew) J.Palmer. Polskie wydanie. Informacje, konsultacje.
  • elroy odpiął/ęła i przestał(a) promować ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.