Skocz do zawartości

Podłączenie kranu Intertap do wieży Cobra


namfuae

Rekomendowane odpowiedzi

W tym poście opisuje jak podłaczyłem kran Intertap do wieży Cobra, może komuś się kiedyś to przyda. Identycznie sytuacja powinna wyglądać w przypadku kranu Perlick.

 

w ręce wpadł mi kran marki Intertap, wersja z kompensatorem. Zdecydowałem się podłączyć go do swojego kegeratora ponieważ mają one opinie kranów, które nie zasychają. Standardowy kran Celli potrafił mi przyschnąć po 5-6 dniach braku używania. Niestaty Intertap nie pasuje do tego gwintu na którym montuje się kran Celli (dla ułatwienia będę nazywał ten gwint jego angielską nazwą shank).

IMG-20200119-132322.jpg 

 

zamówiłem więc shank do kranów intertap z Amazon.com za 16 usd + 7 usd za przesyłkę. Jednak nie jest on kompatybilny z wieżą Cobra, nie ma tego wystającego "kołnierza" który dociska uszczelkę w wieży

IMG-20200205-073537.jpg 

na zdjęciu oryginalny shank Cobry z kołnierzem i ten do Intertapa bez kołnierza

 

W zakładzie obróbki stali przerobiłem shank intertapa tak aby miał kołnierz, koszt 40zł :

IMG-20200207-122554.jpg 

 

tak przerobiony shank bez problemu zamontowałem na wieży a do niego dokręciłem kran Intertapa. Za tydzień-dwa dam znać czy faktycznie nie zasycha.

IMG-20200207-123218.jpg

 

Jedyna uwaga po pierwszym weekendzie z nowym kranem jest taka, że kompensator nie jest tak płynny jak w kranach Celli, zmiany są skokowe, albo leci powoli albo bardzo mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.