Skocz do zawartości

Pojemnik fermentacyjny - 30 l - agregat chłodniczy


Ravage Trzy Baryłki

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś miał może styczność z fermentorem który jest ze stali i ma płaszcz chłodzący?

 

https://emaks.pl/pojemnik-fermentacyjny-30-l-agregat-chlodniczy/5601

 

Ja wiem ze lodówkę można przerobić dodać sterownik. Jaki koszt tego jest nie wiem ale pewnie zaraz mnie uświadomicie :)

 

Ale 790 zł za fermentor ze stali nierdzewnej i płaszczem nie wydaj mi się dużo. Z drugiej strony za 1000 mogę mieć beczkę ze stali nierdzewnej 100l XD

 

1.lepsze odo lodówki jest to pewnie z tego powodu ze nie fermentora wstawiać do niej.

2. można pewnie jakaś pompę do ściągania piwa dokupić :P

3. mniej miejsca niż lodówka standardowa, nie wspominając o styropianowej

4. W przyszłości mogę sobie to wstawić do miodosytni i robić małe nastawy miodu do testowania. A uciułać 25 litrów miodu jest szybciej niż 1000 i szybciej można poznać efekt (szansa ze zarobi na siebie taki fermentor)

5. nierdzewka to zawsze nierdzewka a  nie plastik jakiś :P

 

 

Co sądzicie o tym?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ciekawie, szczególnie jak taka cena, tylko gdzie ten agregat, gdzie wymiennik? 

 

Pozdrawiam

 

Ps. Taki opis znalazłem na innej stronie: "Lid with cooling coil"

Wygląda że ma tylko spirale do chłodzenia, przyłącza w pokrywce, a czynnik chłodniczy trzeba samemu skombinować ;)

Edytowane przez drhambone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę że ten fermentator ma płaszcz chłodzący. Zdjęcia tego nie sugerują, w opisie też nie ma wzmianki. Raczej obstawiałbym wężownicę w środku, co sugerują 2 złączki gwintowane w pokrywie. Taki patent na pewno trudniej utrzymać w czystości niż wersję z płaszczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, quadi napisał:

Nie sądzę że ten fermentator ma płaszcz chłodzący. Zdjęcia tego nie sugerują, w opisie też nie ma wzmianki. Raczej obstawiałbym wężownicę w środku, co sugerują 2 złączki gwintowane w pokrywie. Taki patent na pewno trudniej utrzymać w czystości niż wersję z płaszczem.

Napisałem do sklepu mam nadzieję że czegoś się dowiemy?

 

Co do tej wężownicy? To rozumiem że trzeba przyloaczyc wodę tak? I ona ma być w obiegu to zdeczka bardzo słabe.

Edytowane przez Ravage miodosytnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, quadi napisał:

Nie sądzę że ten fermentator ma płaszcz chłodzący. Zdjęcia tego nie sugerują, w opisie też nie ma wzmianki. Raczej obstawiałbym wężownicę w środku, co sugerują 2 złączki gwintowane w pokrywie. Taki patent na pewno trudniej utrzymać w czystości niż wersję z płaszczem.

Akurat tu nie ma żadnego problemu z utrzymaniem czystości, bo chłodnica jest demontowalna razem z pokrywą.

Jeśli chodzi o utrzymywanie zadanej temp. i chłodzenie to polecam mój temat budowa Glykol Chillera.

Czy ten fermentator jest wart ceny, cóż był już taki temat.

Może @goldi_WRO się wypowie bo on go kupił i używa.

Ja używam fermzilla teraz 55L i polecam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam dokładnie ten model z "agregatem chłodniczym" ;) tak jak mówicie to rurka wygięta i przymocowana do pokrywki. Z czyszczeniem niema absolutnie żadnego problemu, no chyba że robił bys Warki 10l w nim i górny poziom cieczy byłby na wysokości spirali. Na szczęście jest ona przy warkach 20l całkowicie zanurzona i wystarczy ją opłukać. Co do chłodzenia to do utrzymywania temperatury wystarcza ogniwo Peltiera, nawet do lagerowych temperatur z tym że może być problem z zejściem do tych temperatur, zdecydowanie lepiej sprawował by się glikol chiller, no ale to trudniejsza sprawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, goldi_WRO napisał:

Tak, mam dokładnie ten model z "agregatem chłodniczym" ;) tak jak mówicie to rurka wygięta i przymocowana do pokrywki. Z czyszczeniem niema absolutnie żadnego problemu, no chyba że robił bys Warki 10l w nim i górny poziom cieczy byłby na wysokości spirali. Na szczęście jest ona przy warkach 20l całkowicie zanurzona i wystarczy ją opłukać. Co do chłodzenia to do utrzymywania temperatury wystarcza ogniwo Peltiera, nawet do lagerowych temperatur z tym że może być problem z zejściem do tych temperatur, zdecydowanie lepiej sprawował by się glikol chiller, no ale to trudniejsza sprawa. 

A jak wysokie są nóżki?

to do jakiej temp można zejść bez problemu? Czyli to Hey pręt który chodzi? Ile to wymaga energi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, goldi_WRO napisał:

Tak, mam dokładnie ten model z "agregatem chłodniczym" ;) tak jak mówicie to rurka wygięta i przymocowana do pokrywki. Z czyszczeniem niema absolutnie żadnego problemu, no chyba że robił bys Warki 10l w nim i górny poziom cieczy byłby na wysokości spirali. Na szczęście jest ona przy warkach 20l całkowicie zanurzona i wystarczy ją opłukać. Co do chłodzenia to do utrzymywania temperatury wystarcza ogniwo Peltiera, nawet do lagerowych temperatur z tym że może być problem z zejściem do tych temperatur, zdecydowanie lepiej sprawował by się glikol chiller, no ale to trudniejsza sprawa. 

Też z zaworów cuchnie Ci smarem? Czyściłem to wszystkim i za każdym razem jak otwieram zawór (górny mocniej wali) to czuć takie techniczne aromaty... ;/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Aquila napisał:

Też z zaworów cuchnie Ci smarem? Czyściłem to wszystkim i za każdym razem jak otwieram zawór (górny mocniej wali) to czuć takie techniczne aromaty... ;/ 

A jak to ma sie do piwa? i jak z tym chłodzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ravage miodosytnik napisał:

A jak to ma sie do piwa? i jak z tym chłodzeniem?

Druga warka dopiero fermentuje w tym zbiorniku, pierwsza była dość mocno chmielona na zimno+ owoce leżakowały, więc ciężko było stwierdzić. Przy wodzie czuć dość wyraźnie ;/ dlatego zamierzam wymienić zawory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawory kulowe, maja wolna przestrzen między ścianka obudowy a kulą. Np. w zaworze 3/4" jest tej przestrzeni az 14 ml. Jesli sie tego nie wyplucze porzadnie i nie wysuszy porządnie po kazdym użyciu, to co pozostanie uwiezione w tej przestrzeni, zepsuje sie i bedzie śmierdzieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Aquila napisał:

Druga warka dopiero fermentuje w tym zbiorniku, pierwsza była dość mocno chmielona na zimno+ owoce leżakowały, więc ciężko było stwierdzić. Przy wodzie czuć dość wyraźnie ;/ dlatego zamierzam wymienić zawory

A czy mozesz mi opisać chłodzenie w tym fermentorze bo chyba to mnie najbardziej interesuje :D

 

I jak wysokie te nóżki są XD

Edytowane przez Ravage miodosytnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ravage miodosytnik napisał:

A czy mozesz mi opisać chłodzenie w tym fermentorze bo chyba to mnie najbardziej interesuje :D

Piszę o minusach tego sprzętu, jakie zauważyłem ? ja mam wersję bez wężownicy - fermentuję w lodówce.

5 minut temu, Kaniutek napisał:

Zawory kulowe, maja wolna przestrzen między ścianka obudowy a kulą. Np. w zaworze 3/4" jest tej przestrzeni az 14 ml. Jesli sie tego nie wyplucze porzadnie i nie wysuszy porządnie po kazdym użyciu, to co pozostanie uwiezione w tej przestrzeni, zepsuje sie i bedzie śmierdzieć. 

To nie są aromaty pochodzące od zepsutego piwa, tylko ewidentnie od jakiegoś związku technicznego. Mocno czuć naftą zmieszaną z gumą...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Aquila napisał:

Piszę o minusach tego sprzętu, jakie zauważyłem ? ja mam wersję bez wężownicy - fermentuję w lodówce.

To nie są aromaty pochodzące od zepsutego piwa, tylko ewidentnie od jakiegoś związku technicznego. Mocno czuć naftą zmieszaną z gumą...

 

A jaka ta lodówka podasz chociaż na oko wskość nóżek. tym zapachem to mnie zasmuciłeś , ale twój poprzednik nie wspomniał nić o takim zapachu. a kiedy nabywałeś zestaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ravage miodosytnik napisał:

A jaka ta lodówka podasz chociaż na oko wskość nóżek. tym zapachem to mnie zasmuciłeś , ale twój poprzednik nie wspomniał nić o takim zapachu. a kiedy nabywałeś zestaw?

Miesiąc temu kupiłem. No właśnie jestem ciekaw czy miał podobny problem. Zauważyłem, że są to zawory wzięte z aliexpress, więc różnie z nimi może być. (LINK). Jutro zmierzę wysokość tych nóżek i dam znać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Aquila napisał:

Miesiąc temu kupiłem. No właśnie jestem ciekaw czy miał podobny problem. Zauważyłem, że są to zawory wzięte z aliexpress, więc różnie z nimi może być. (LINK). Jutro zmierzę wysokość tych nóżek i dam znać ;)

 

Ale pewnie można wymienić, bo to fakt nie zaciekawię wygląda, a jak spuszczanie gęstwy tym zaworem szło?  Da rade tak by nie trzeba było przelewac na cichą tylko chlup do wiaderka i z głowy robota?

 

  Może bez mierzenia powiesz mi czy duże wiadro wejdzie pod ten kranik, jak z przelewaniem do fermentora? Czy to ułatwia prace czy tak sobie?

Edytowane przez Ravage miodosytnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokość zbiornika niestety nie pozwala na instalację wiaderka :) od ziemi do zaworu przy maksymalnie wysuniętych nóżkach to jakieś 5cm, wieczorem zmierzę to dokładnie. Ale jak podłączysz jakiś wąż to spokojnie ciśnienie wypycha całą gęstwę do dowolnego pojemnika przez ten wężyk. Ja podobnie jak kolega @Aquila też dopiero trzy warki na tym zrobiłem i nie wiem jeszcze wszystkiego o tym fermentorze :) 

Mam juz zakupione materiały na nowe nóżki, w tym tygodniu myślę że je zrobię to się pochwalę. 

 

Co do agregatu to jest to tylko dziwna nazwa na spiralę wykonaną z rurki fi 8, do niej musisz podłączyć cos co będzie tłoczyć przez nią jakieś chłodziwo. Ja miałem akurat chłodzenie wodne z komputera którego nie używałem. 

 

Tu masz parę zdjęć z mojej instalacji, jest tam też zdjęcie spirali 

 

Edytowane przez goldi_WRO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo to juz nie wime czy taki zachony jestem do kupna tego produktu. nie chce mi sie juz pierdzielić z petami, a miejsca na lodówke nie mam i jak jej podłaczyć tez nie mam. Powiedz mi @goldi_WRO jakie chłodzenie do tego podłaczyłes czy tam zmieniłes? I jakie koszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej używam ogniwa peltiera to chłodzenia i starego chłodzenia wodnego z komputera do odbierania zimna z ogniwa i transportowania go do "agregatu"

Niestety o kosztach ci nie powiem za duzo bo prawie wszystkie części miałem już w domu. Samo ogniwo to koszt około 20zl. Dokupiłem tylko skrzynkę i jakieś zlączki czy węże to mały koszt dla mnie. 

Zerknij sobie na olx czy allegro za jakimś używanym chłodzeniem bo nowe to będzie trochę kosztować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.