Skocz do zawartości

Alkomat do użytku własnego


brotek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam piwoszy i piwowarów :) w związku z tematyką forum i tym, że na co dzień też pasjonuję się warzeniem piwa, więc co rusz zdarzają mi się odwiedziny znajomych degustujących trunek. Chciałbym zamówić sobie alkomat, taki do użytku domowego, żebyśmy i ja i goście wiedzieli, kiedy można wsiąść za kierownicę :) co myślicie? pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, giekon napisał:

Piłeś, nie jedź... Prosta zasada i najskuteczniejszy alkomat ?

Ta, pomogłeś strasznie.

 

Przerabiałem temat i jeśli miałbym coś doradzać, powiedziałbym, że cena jest niestety kluczowym elementem zakupu, tj. dostajesz to za co płacisz. Alkomaty godne zaufania zaczynają się od 250-300 zł. Jeśli nie chcesz tyle przeznaczać, to w ogóle daj sobie spokój. Pamiętaj, że alkomaty policyjne kosztują ok. 5000 zł i kalibruje się je co chwilę.

 

Od razu odrzuć alkomaty, które nie mają możliwości kalibracji - te są nic nie warte. Dobrze też, żeby miały jakiś certyfikat kalibracji, acz musisz pamiętać, że taki papierek z pieczątką to ja też mógłbym Ci wystawić :D Więc to żadna gwarancja.

 

Ja mam w tym momencie Alcofind Expert i działa bardzo dobrze. Kalibrować go trzeba co rok lub 500 pomiarów. Pomiary robi bardzo wiarygodne. Osobiście nie sprawdzałem go na policji, ale sądzę, że wypadłby nieźle. Zapewne płacąc 3 razy tyle dostaniesz alkomat o wyższej dokładności. Ale nie zamierzam tego sprawdzać.

Edytowane przez Czeslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Czeslaw napisał:

Ta, pomogłeś strasznie.

Ale masz świadomość, że użytkownik @brotek na 85%+ niespecjalnie potrzebuje/ oczekuje żadnej pomocy a jest tu tylko po to aby za chwilę wyedytować post i umieścić w nim odnośnik do producenta/ sprzedawcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • elroy zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.