Jump to content
Sign in to follow this  
brotek

Alkomat do użytku własnego

Recommended Posts

Witam piwoszy i piwowarów :) w związku z tematyką forum i tym, że na co dzień też pasjonuję się warzeniem piwa, więc co rusz zdarzają mi się odwiedziny znajomych degustujących trunek. Chciałbym zamówić sobie alkomat, taki do użytku domowego, żebyśmy i ja i goście wiedzieli, kiedy można wsiąść za kierownicę :) co myślicie? pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minut temu, giekon napisał:

Piłeś, nie jedź... Prosta zasada i najskuteczniejszy alkomat 😋

Ta, pomogłeś strasznie.

 

Przerabiałem temat i jeśli miałbym coś doradzać, powiedziałbym, że cena jest niestety kluczowym elementem zakupu, tj. dostajesz to za co płacisz. Alkomaty godne zaufania zaczynają się od 250-300 zł. Jeśli nie chcesz tyle przeznaczać, to w ogóle daj sobie spokój. Pamiętaj, że alkomaty policyjne kosztują ok. 5000 zł i kalibruje się je co chwilę.

 

Od razu odrzuć alkomaty, które nie mają możliwości kalibracji - te są nic nie warte. Dobrze też, żeby miały jakiś certyfikat kalibracji, acz musisz pamiętać, że taki papierek z pieczątką to ja też mógłbym Ci wystawić :D Więc to żadna gwarancja.

 

Ja mam w tym momencie Alcofind Expert i działa bardzo dobrze. Kalibrować go trzeba co rok lub 500 pomiarów. Pomiary robi bardzo wiarygodne. Osobiście nie sprawdzałem go na policji, ale sądzę, że wypadłby nieźle. Zapewne płacąc 3 razy tyle dostaniesz alkomat o wyższej dokładności. Ale nie zamierzam tego sprawdzać.

Edited by Czeslaw

Share this post


Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Czeslaw napisał:

Ta, pomogłeś strasznie.

Ale masz świadomość, że użytkownik @brotek na 85%+ niespecjalnie potrzebuje/ oczekuje żadnej pomocy a jest tu tylko po to aby za chwilę wyedytować post i umieścić w nim odnośnik do producenta/ sprzedawcy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, to dzięki za info.

 

Niespecjalnie ogarniam tę nowoczesną wersję internetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temat zamykam. Gdyby się okazało, że niesłusznie, to proszę o PW. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.