Jump to content
Sign in to follow this  
Pierre Celis

[Kraftmagia]Szklanka – przedmiot, który doceni fan piwa

Recommended Posts

Szklankę do piwa prawdziwy fan piwa – zawsze doceni. Wyjątkowe szkło nadaje wyjątkowego uroku spożywanemu piwu. Co więcej, odpowiednie szkło może podkreślić aromat i wpłynąć na przyjemność spożywania. Niezależnie więc od tego, czy ktoś jest kolekcjonerem birofiliów, czy też nie – każdy fan piwa doceni specjlaną szklankę do piwa. Jeśli więc zastanawiasz się nad prezentem – to może być dobry trop.

Szklanka do piwa – na co zwrócić uwagę?

Przed zakupem szklanki warto jest przyjrzeć się jej dokładnie. Jest kilka cech, które są dla szklanki bardzo istotne.

  • pojemność

Jak duża jest szklanka? Do zwykłego spożywania piwa będzie to najczęściej 0,5l. Jednak coraz częściej piwo rzemieślnicze spożywa się w mniejszych ilościach, popularniejsze więc staje się szkło 0,3l. Do degustacji często używa się jeszcze mniejszych pojemności, jak 0,2 czy 0,15 i 0,1l.

  • kształt

Tu panuje prawdziwe szaleństwo. Mnogość kształtów jest przeogromna. Są jednak podstawowe zasady, które pomogą dobrać idealne szkło do degustacji. Wiadomo, że okrągłe dno pomaga w „mieszaniu” szklanką, czyli sprzyja wydobywaniu aromatów. A zwężające się ku górze ścianki pomagają go lepiej poczuć.

  • nóżka

Szklana do piwa z nóżką zwana jest pokalem. Nie jest to element niezbędny, ale wiele osób docenia ten element. Za nóżkę można przytrzymać bez ogrzewania płynu (i wyziębiania palców), ułatwia też zakręcenie płynem wewnątrz szkła.

  • grubość szkła

Zbyt grube szkło jest mało przyjemne przy piciu oraz ciężkie. Dlatego ostatnio kufle są passe. Natomiast zbyt cienkie szkło jest delikatne i chwila nieuwagi wystarczy, by stłuc ulubioną szklankę.

  • nadruk

Ostatni, ale nie mniej ważny element. Nadruk to podziałki z pojemnością (musi być co najmniej jedna), ale przede wszystkim marki produktów. Szklanka ulubionego, poszukiwanego, cenionego browaru – to jest coś! A szkło z festiwalu to wręcz trofeum – byłem, widziałem, zdobyłem! A jeśli jeszcze przy tym to wszystko ładnie wygląda… Nadruk zdecydowanie może być najważniejszym elementem szklanki.

wfp12_szklanka_nadruk-1.jpgszklanka 12 Warszawskiego Festiwalu Piwa

The post Szklanka – przedmiot, który doceni fan piwa appeared first on Kraftmagia.

Przeczytaj cały wpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.