Skocz do zawartości

BROWAMOR #67 MUNICH DUNKEL


Infam

Rekomendowane odpowiedzi

BROWAMOR

#67 MUNICH DUNKEL

BUTELKOWANO: 2010.03.05.

13,5 / 3,5 * Blg

~ 5,2 % alk.

 

Piana grubej "granulacji", w kolorze jasnokremowa, średniotrwała. Po kilku minutach 1 cm pierzynka, z czasem redukuje się do cienkiej warstwy.

Kolor ciemny, prawie czarny, pod światło ciemnobrunatny. Ładna klarowność.

Nasycenie dość duże, nie ma jednak niespodzianek i bez problemu piwko ląduje w szkle.

Zapach kwaskowatości, kawy zbożowej i orzechów. Jest wyraźny, rześki, miły. Dziwi tak wyrażna cytrynowa kwaskowatość.

W posmaku króluje właśnie ta kwaskowatość. Cytrynowa. Dopiero po chwili uzupełnia ją kwaskowatość od słodów palonych i wreszcie lekka kawowo zbożowa goryczka. Troszeczkę słodyczy, niezbyt dużo. Goryczka chmielowa niska.

Dziwi mnie ta wyeksponowana, dwuwymiarowa kwaskowość. Wg mnie piwko jest zbyt kwaskowate (oczywiście nie wyczuwam zaoctowania). Być może wpływa to na ogólne odczucie zbyt małej treściwości, melanoidyn, słodowości (przecież nie odfermentowało zbyt głęboko). Jest za to bardziej orzeźwiające, właśnie na lato. Wg mnie pod tym względem najbardziej odbiega od stylu. Ale czy musimy się ściśle tego trzymać? Chyba, że wysyłamy na konkursy. Tam nie przepuszczą żadnej odchyłki od średniej. A właśnie, było w Brennej?

Dzięki.

Edytowane przez Infam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za ocenę, piwo i owszem było w Brennej ale tam przepadło, choć na Słowacji poszło mu lepiej ;-) chyba dlatego, że tam nie oceniano zgodności ze stylem, a pijalność. Generalnie mimo, że nie wyszedł z tego może zbyt klasyczny munich dunkel to i mi posmakowało jako lekkie ożeźwiające piwo, zwłaszcza na upalne popołudnie przy grillu. Pewnie z lekką modyfikacją nie raz je jeszcze powtórzę.

 

jeszcze raz dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.