Skocz do zawartości

Strzała


teleton

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Dokonałem dziś zakupów w Browamator ;)

 

Kapslownica ręczna GRETA

Kapsle 26 mm - 100 szt

OXI One --- przyjazny i skuteczny środek do dezynfekcji --- 100 g

Butelki Vichy do piwa - 500 ml - 20 szt w kartonie

Ekstrakt słodowy Muntons Wheat - Pszeniczny - 1,5 kg

 

oraz zestaw mini browar z allegro:

 

http://www.allegro.pl/item1087225062_zestaw_do_produkcji_piwa_prawdziwy_mini_browar_23l.html

+ Cukromierz -4+35 Blg dokładność 1/2 Blg ,MIERNIK DO ALKOHOLU 0-90%

 

Czytam forum już od jakiegoś czasu no i postanowiłem spróbować swoich sił....w planach ma też w przyszłości spróbować produkcji mocniejszych trunków ,ale to później na razie kompletuję sprzęt.

 

Miło mi jest Was poznać i nie ukrywam ,że liczę na pomoc bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam forum już od jakiegoś czasu no i postanowiłem spróbować swoich sił....w planach ma też w przyszłości spróbować produkcji mocniejszych trunków ,ale to później na razie kompletuję sprzęt.

Czytasz a kupujesz byle co na allegro :)

Witaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Dasz radę.... tylko następnym razem butelki możesz kupić w hurtowni (skrzynka + 20 butelek = 15zł).

A i cały komplecik mogłeś już kupić na browamatorze lub homebrewing.... z wszystkim (kapslownica, kapsle).

Następnym razem (surowce) staraj się kupować w jednym sklepie - zapłacisz raz za wysyłkę.

Chcesz to jasne piwo Coopersa robić z ekstraktem pszenicznym??

Coś wyjdzie... wypijesz... napiszesz jak smakowało.

Ja wczoraj zabutelkowałem Bittera Coopersa.

Powodzenia !!

Edytowane przez coelian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Chcesz to jasne piwo Coopersa robić z ekstraktem pszenicznym??

No wiem ,że chyba nie za dobre zestawienia, ale tak to jest jak się zakupy robi w podnieceniu ...hhehhe

 

No zobaczymy co wyjdzie.

Czekam na przesyłki jeszcze nie przyszły, ale jak dojdą biorę się do roboty i fajnie by było jak ktoś by mi za pierwszym razem dał dobre rady.

Najchętniej na GG jakby ktoś miał czas i browarek do spicia w miedzy czasie w dobrym towarzystwie czyli , ze mną heheheh

 

Pozdrowienia dla wszystkich piwowarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sądzę ,że pierwsza warka koło piątku przyszłego czyli 9 lipca ( po wyborach )

No teraz w domu mam około 24 oC , ale kopia mi piwniczkę w gospodarczym powinna być gotowa do 9 lipca to zmierzę temperaturę i zobaczymy ile tam stopni.

Bardzo dziękuję @coelian , który dał mi super instrukcję do pierwszej mojej wraki. Jak wyjdzie to masz u mnie buteleczkę :monster:.

 

 

 

Wielki plus poszedł do @coelian.

Edytowane przez teleton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pierwsza Warka nastawiona o 15 :10

 

Oto foto :

 

http://www.postimage.org/image.php?v=TsxPuj9

 

Pewnie nie wyjdzie w czasie wlewania brewkitu wpadła mi puszka do fermentatora , później źle postawiłem fermentator i wygiął kranik z litr uciekł ;)

 

Ale co tam podoba mi się ,czekam czy drożdże ruszą i biore się teraz za zacier na bimbała 1410 :)

 

1h - nic nie bąbelkuje ;) ( lecę po kasztelana )

Edytowane przez teleton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pierwsza Warka nastawiona o 15 :10

 

Oto foto :

To jest burzliwa? To wywal tę rurkę z wodą i zatkaj dziurę kłębkiem waty/kulką z ręcznika papierowego. I staraj się przez tydzień nie zaglądać do fermentora (wiem, że przy pierwszym piwie to praktycznie niewykonalne, ale... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pierwsza Warka nastawiona o 15 :10

 

Oto foto :

To jest burzliwa? To wywal tę rurkę z wodą i zatkaj dziurę kłębkiem waty/kulką z ręcznika papierowego. I staraj się przez tydzień nie zaglądać do fermentora (wiem' date=' że przy pierwszym piwie to praktycznie niewykonalne, ale... ;)[/quote']

Naprawdę trudno jest zaobserwować burzliwą fermentację 30 min po zadaniu drożdży ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

 

zacier też zrobiony ;)

 

No to czekam.... Nic na razie nie bulgocze ....hheheheheh

 

http://s2.postimage.org/yc4Wi-79ac3f175f6b8e2861f6b097d98fe0af.jpg

 

 

zacierek już pięknie zaczyna żyć.....;) No to chyba wszystko idzie ku dobremu , drożdże pracują jak ta lala :)

 

 

Filmik

 

Edytowane przez teleton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.