Jump to content
Sign in to follow this  
teleton

Strzała

Recommended Posts

Cześć

Dokonałem dziś zakupów w Browamator ;)

Kapslownica ręczna GRETA

Kapsle 26 mm - 100 szt

OXI One --- przyjazny i skuteczny środek do dezynfekcji --- 100 g

Butelki Vichy do piwa - 500 ml - 20 szt w kartonie

Ekstrakt słodowy Muntons Wheat - Pszeniczny - 1,5 kg

oraz zestaw mini browar z allegro:

http://www.allegro.pl/item1087225062_zestaw_do_produkcji_piwa_prawdziwy_mini_browar_23l.html

+ Cukromierz -4+35 Blg dokładność 1/2 Blg ,MIERNIK DO ALKOHOLU 0-90%

Czytam forum już od jakiegoś czasu no i postanowiłem spróbować swoich sił....w planach ma też w przyszłości spróbować produkcji mocniejszych trunków ,ale to później na razie kompletuję sprzęt.

Miło mi jest Was poznać i nie ukrywam ,że liczę na pomoc bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek.

Pozdrawiam.

Cześć i czołem. A skądyś jest Waszeć? Jak na początek to sprzęt dość ciekawy... Powodzenia!

Czytam forum już od jakiegoś czasu no i postanowiłem spróbować swoich sił....w planach ma też w przyszłości spróbować produkcji mocniejszych trunków ,ale to później na razie kompletuję sprzęt.

Czytasz a kupujesz byle co na allegro :)

Witaj ;)

Eee tam Anteks wg mnie trochę przesadza.

Poza tym że przepłaciłeś to na początek może być.

Witaj.

Dasz radę.... tylko następnym razem butelki możesz kupić w hurtowni (skrzynka + 20 butelek = 15zł).

A i cały komplecik mogłeś już kupić na browamatorze lub homebrewing.... z wszystkim (kapslownica, kapsle).

Następnym razem (surowce) staraj się kupować w jednym sklepie - zapłacisz raz za wysyłkę.

Chcesz to jasne piwo Coopersa robić z ekstraktem pszenicznym??

Coś wyjdzie... wypijesz... napiszesz jak smakowało.

Ja wczoraj zabutelkowałem Bittera Coopersa.

Powodzenia !!

Edited by coelian

Witaj.

Chcesz to jasne piwo Coopersa robić z ekstraktem pszenicznym??

No wiem ,że chyba nie za dobre zestawienia, ale tak to jest jak się zakupy robi w podnieceniu ...hhehhe

No zobaczymy co wyjdzie.

Czekam na przesyłki jeszcze nie przyszły, ale jak dojdą biorę się do roboty i fajnie by było jak ktoś by mi za pierwszym razem dał dobre rady.

Najchętniej na GG jakby ktoś miał czas i browarek do spicia w miedzy czasie w dobrym towarzystwie czyli , ze mną heheheh

Pozdrowienia dla wszystkich piwowarów.

Witam,

No to jak sprzęt już w drodze to wnet pierwsza warka. Na kiedy planujesz warzenie? Ile masz stC do fermentacji piwka?

No sądzę ,że pierwsza warka koło piątku przyszłego czyli 9 lipca ( po wyborach )

No teraz w domu mam około 24 oC , ale kopia mi piwniczkę w gospodarczym powinna być gotowa do 9 lipca to zmierzę temperaturę i zobaczymy ile tam stopni.

Bardzo dziękuję @coelian , który dał mi super instrukcję do pierwszej mojej wraki. Jak wyjdzie to masz u mnie buteleczkę :monster:.

Wielki plus poszedł do @coelian.

Edited by teleton

No to pierwsza Warka nastawiona o 15 :10

Oto foto :

http://www.postimage.org/image.php?v=TsxPuj9

Pewnie nie wyjdzie w czasie wlewania brewkitu wpadła mi puszka do fermentatora , później źle postawiłem fermentator i wygiął kranik z litr uciekł ;)

Ale co tam podoba mi się ,czekam czy drożdże ruszą i biore się teraz za zacier na bimbała 1410 :)

1h - nic nie bąbelkuje ;) ( lecę po kasztelana )

Edited by teleton

Oto foto :

To jest burzliwa? To wywal tę rurkę z wodą i zatkaj dziurę kłębkiem waty/kulką z ręcznika papierowego. I staraj się przez tydzień nie zaglądać do fermentora (wiem, że przy pierwszym piwie to praktycznie niewykonalne, ale... ;)

Oto foto :

To jest burzliwa? To wywal tę rurkę z wodą i zatkaj dziurę kłębkiem waty/kulką z ręcznika papierowego. I staraj się przez tydzień nie zaglądać do fermentora (wiem' date=' że przy pierwszym piwie to praktycznie niewykonalne, ale... ;)[/quote']

Naprawdę trudno jest zaobserwować burzliwą fermentację 30 min po zadaniu drożdży ;)

Mumin raczej miał na myśli etap produkcji, niż fakt ze burzliwa już sie zaczęła;)

I miał racje, przy burzliwej CO2 może wręcz wychlapać wodę z rurki.