Skocz do zawartości

XV Konkurs Piw Domowych we Wrocławiu, 29 Maja


Undeath

Rekomendowane odpowiedzi

Po co są ludzie? widzowie na takim konkursie jeśli piwo jest wysyłane ? Zrobić na zasadzie streamu albo po prostu nagrać przebieg zdarzenia i już. Przecież to nie mecz piłkarski gdzie liczy się pieniądze od biletu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Piotr Ba napisał:

Po co są ludzie? widzowie na takim konkursie jeśli piwo jest wysyłane ? Zrobić na zasadzie streamu albo po prostu nagrać przebieg zdarzenia i już. Przecież to nie mecz piłkarski gdzie liczy się pieniądze od biletu.

 

 

 

Nie rozumiem za bardzo o co Ci chodzi. Wstęp na konkurs nie jest biletowany w żaden sposób, udział w nim jest płatny. Każdy kto chciał zobaczyć pracę sędziów był zawsze mile widziany. 

 

Problemem jest zebranie 12-15 sędziów w jednym miejscu lub rozłożenie konkursu na 4 dni po 4 sędziów na kategorię, w osobnych salach z zachowaniem odległości. Niestety to przeczy wszelkim regulaminom sędziowskim i rodzi małe problemy. W obecnym stanie przepisów i obostrzeń nie jestem w stanie przeprowadzić rzetelnie tego konkursu, co jest dla mnie rzeczą najważniejszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 8.06.2020 o 16:49, Undeath napisał:

Jeszcze nie wiem. Ogólnie konkurs odbywa się równo z MPPD i nie mam kadry sędziowskiej. Czekam na decyzje organizatora.

Krzysiek, ale to nie jest argument, bo jak zgłaszałeś pierwszy termin majowy do Pucharu, to już Ci pisałem o kolizji z MPPD.

 

Pomimo odwołania Festiwalu przełożyłeś termin o miesiąc również na kolizyjny z MPPD, kiedy już wiadomo było, że Mistrzostwa są 25-28.06, a miałeś do wyboru 3 inne weekendy w czerwcu...

 

Może warto w ogóle przełożyć XV Wrocławski KPD na przyszły rok? Bo do tegorocznego terminu zostały 2 tygodnie, a nie ma ani regulaminu, ani szczegółów recepcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Mateusz Puślecki napisał:

Krzysiek, ale to nie jest argument, bo jak zgłaszałeś pierwszy termin majowy do Pucharu, to już Ci pisałem o kolizji z MPPD.

 

Pomimo odwołania Festiwalu przełożyłeś termin o miesiąc również na kolizyjny z MPPD, kiedy już wiadomo było, że Mistrzostwa są 25-28.06, a miałeś do wyboru 3 inne weekendy w czerwcu...

 

Może warto w ogóle przełożyć XV Wrocławski KPD na przyszły rok? Bo do tegorocznego terminu zostały 2 tygodnie, a nie ma ani regulaminu, ani szczegółów recepcji...

 

Z tym, że w terminie kwietniowym był WFDP i miałbym zebraną ekipę na konkurs - przy pierwszych deklaracjach sędziów. Nie ja przekładam konkurs i nie ja ogarniam regulaminy, zgłoszenia piwa itp. Ja ogarniam skład sędziowski, którego nie udało mi się zebrać co przedstawiłem organizatorowi oraz przeprowadzam konkurs zgodnie z zasadami. Z rozmów z organizatorem ustaliłem, że chce połączyć konkurs z spotkaniem piwowarów domowych w Zamku na Leśnicy planowanym na wrzesień. Ja byłem za przełożeniem konkursu na przyszły rok, nie wybierałem przełożenia daty konkursu co widać po zacytowanym poście - nie miałem na to najmniejszego wpływu - miałem inne rzeczy na głowie w tym czasie. Gdyby nie zakazy zgromadzeń to z chęcią bym przeprowadził konkurs w planowanej dacie ale wszystko się pomieszało przez obecne warunki.

 

Wiem, że odwołują pozostałe konkursy ale jeszcze raz zaznaczam ta decyzja nie należy do mnie.

 

W dniu 16.04.2020 o 11:03, Undeath napisał:

Mam informacje: 

"Hej Piwowarzy! W związku z przeniesieniem Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa na nieznany póki co termin, Konkurs Piw Domowych w tym roku odbędzie się niezależnie od WFDP. Przesuwamy go póki co na termin 26/27 czerwca - zakładamy, że do tej pory sytuacja się jako tako unormuje. Być może - jeśli będą zainteresowani, a i warunki będą temu sprzyjały (tzn. nie będzie zakazu zgromadzeń chociażby 1f642.png:-)) zrobimy spotkanie piwowarów zupełnie osobno - powrót do korzeni, czyli Wrocławskich Warsztatów Piwowarskich jako samodzielnej imprezy - ale to już chyba wtedy bardziej w lipcu - dajcie znać, czy jesteście zainteresowani!"

 

Źródełko: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Undeath napisał:

 

Z tym, że w terminie kwietniowym był WFDP i miałbym zebraną ekipę na konkurs - przy pierwszych deklaracjach sędziów. Nie ja przekładam konkurs i nie ja ogarniam regulaminy, zgłoszenia piwa itp. Ja ogarniam skład sędziowski, którego nie udało mi się zebrać co przedstawiłem organizatorowi oraz przeprowadzam konkurs zgodnie z zasadami. Z rozmów z organizatorem ustaliłem, że chce połączyć konkurs z spotkaniem piwowarów domowych w Zamku na Leśnicy planowanym na wrzesień. Ja byłem za przełożeniem konkursu na przyszły rok, nie wybierałem przełożenia daty konkursu co widać po zacytowanym poście - nie miałem na to najmniejszego wpływu - miałem inne rzeczy na głowie w tym czasie. Gdyby nie zakazy zgromadzeń to z chęcią bym przeprowadził konkurs w planowanej dacie ale wszystko się pomieszało przez obecne warunki.

 

Wiem, że odwołują pozostałe konkursy ale jeszcze raz zaznaczam ta decyzja nie należy do mnie.

 

kumam. Ale to przydałby się jakiś jeden konkretny komunikat, jak ten sprzed 2 miesięcy: "robimy konkurs w czerwcu" lub "nie robimy konkursu w czerwcu. Zrobimy we wrześniu". A teraz jest taka sytuacja, że oficjalnie nadal konkurs jest ogłoszony na 26-28 czerwca, a brak jest jakichkolwiek szczegółów. Ludzie dopytują, bo mają piwa uwarzone pod Wrocławski KPD 2020 i do wysłania, a z braku konkretnych informacji stoją w "rozkroku"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2020 o 08:22, BROWAR KWARTA napisał:

Hej, czyli konkursu raczej nie będzie, czy można liczyć na jakąś informację zwrotną ?

 

W zadeklarowanym terminie na pewno nie. Czekam cały czas na komunikat organizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
W dniu 3.10.2020 o 20:36, sasuke5055 napisał:

Temat jak mniemam umarł. Czy konkurs sie w ogóle odbędzie w 2020?

 

 

Nie. Konkurs przeniesiony na 2021. Przy tej liczbie zachorowania i obostrzeń, uważam że konkursu nie da się przeprowadzić - ciężko będzie odkażać każdą nadesłaną butelkę i głowić się czy autor nie był na kwarantannie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, witur napisał:

 

ook ale  nie dajmy się zwariować , pseudo wirus na butelce ?  

 

Pseudo jest dopóki Ciebie nie zarazi albo kogoś z Twojej rodziny. Mniejsza z tym nie chodzi tylko o butelki i ich dezynfekcje. Zabranie 16 osób w pomieszczeniu i sędziowanie w maskach,  plus dezynfekcja rąk, nie za bardzo sobie to wyobrażam. Przepisy są jakie są, konkurs jest publiczny wystarczy jeden donos bo komuś się wyniki nie spodobają i mandatem oberwiemy, a pewnie organizatorowi nie chce się za bardzo jego płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 28.01.2020 o 13:12, Undeath napisał:

imieniu Wrocławskiej Inicjatywy Piwowarskiej mam zaszczyt zaprosić wszystkich piwowarów domowych, na wzięcie udziału w XV Konkursie Piw Domowych we Wrocławiu. A o to kategorie w ramach, których będziecie walczyć o uwarzenie piwa w jednym z Wrocławskich browarów:

 

1. American Pilzner/ Nowofalowy Pils [10-14 blg] - Styl ten jest reinterpretacją klasycznego pilznera, polegającą na zastosowaniu nowych odmian chmielu. Stworzone dla osób, które albo dopiero przekonują się do chmielowych aromatów kojarzonych ze sztandarowymi produktami "piwnej rewolucji" albo tych, którzy już są do nich przekonani, ale na równi z nimi cenią sobie tradycyjne smaki.

 

2. Weizenbock [16-20 blg] - Mocne, pszeniczne ale o barwie od jasnobursztynowej do rubinowej. Jako reprezentant rodziny koźlaków i jednocześnie piw pszenicznych łączy w sobie charakterystyczne cechy tradycyjnych niemieckich stylów piwnych. W jego smaku i aromacie przeplatają się nuty słodowe o różnorodnym i bogatym charakterze, a także owocowe i przyprawowe.

 

3. Porter Bałtycki [18-22 blg] - Nie trzeba zbytnio przedstawiać - klasyka sama w sobie nazywany skarbem Polski. Mocny, bogaty, ciemny lager. Wymagający doskonałego warsztatu piwowarskiego. 

 

4. Wariacja na temat Chmielowego kwasa - hoppy sour [8-14 blg] - Powinno być to piwo lekkie, wytrawne, chmielowe i wyraźnie kwaśne. Balans w aromacie powinien być przesunięty w stronę chmielowości, a w smaku w stronę kwaśności. Dodatki powinny uzupełniać smak i aromat, nie całkowicie go dominować. Jest to dość otwarta kategoria i liczymy na pomysły piwowarów.

 

Dokładne opisy w załączniku.

 

Regulamin i formularz - na 1,5 miesiąca przed konkursem. 

Wariacja na temat Sour ale.pdf 165 kB · 58 pobrań Koźlak pszeniczny (weizenbock).pdf 129 kB · 24 pobrań Nowofalowy pils.pdf 131 kB · 29 pobrań Porter bałtycki.pdf 129 kB · 23 pobrań

 

Witajcie,

Dobra wiadomość jest taka, że konkurs odbędzie się 3-5 Czerwca już bez większych przeszkód. Zapisujcie daty w kalendarzach, warzcie portery by wszystko było gotowe na Czerwiec. Nie będzie na pewno nic przekładane. Regulamin i formularz zgłoszeniowy bliżej daty podsunę. Utworzyłem też nowy temat: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.