Skocz do zawartości

XV Konkurs Piw Domowych we Wrocławiu, 29 Maja


Undeath

Rekomendowane odpowiedzi

imieniu Wrocławskiej Inicjatywy Piwowarskiej mam zaszczyt zaprosić wszystkich piwowarów domowych, na wzięcie udziału w XV Konkursie Piw Domowych we Wrocławiu. A o to kategorie w ramach, których będziecie walczyć o uwarzenie piwa w jednym z Wrocławskich browarów:

 

1. American Pilzner/ Nowofalowy Pils [10-14 blg] - Styl ten jest reinterpretacją klasycznego pilznera, polegającą na zastosowaniu nowych odmian chmielu. Stworzone dla osób, które albo dopiero przekonują się do chmielowych aromatów kojarzonych ze sztandarowymi produktami "piwnej rewolucji" albo tych, którzy już są do nich przekonani, ale na równi z nimi cenią sobie tradycyjne smaki.

 

2. Weizenbock [16-20 blg] - Mocne, pszeniczne ale o barwie od jasnobursztynowej do rubinowej. Jako reprezentant rodziny koźlaków i jednocześnie piw pszenicznych łączy w sobie charakterystyczne cechy tradycyjnych niemieckich stylów piwnych. W jego smaku i aromacie przeplatają się nuty słodowe o różnorodnym i bogatym charakterze, a także owocowe i przyprawowe.

 

3. Porter Bałtycki [18-22 blg] - Nie trzeba zbytnio przedstawiać - klasyka sama w sobie nazywany skarbem Polski. Mocny, bogaty, ciemny lager. Wymagający doskonałego warsztatu piwowarskiego. 

 

4. Wariacja na temat Chmielowego kwasa - hoppy sour [8-14 blg] - Powinno być to piwo lekkie, wytrawne, chmielowe i wyraźnie kwaśne. Balans w aromacie powinien być przesunięty w stronę chmielowości, a w smaku w stronę kwaśności. Dodatki powinny uzupełniać smak i aromat, nie całkowicie go dominować. Jest to dość otwarta kategoria i liczymy na pomysły piwowarów.

 

Dokładne opisy w załączniku.

 

Regulamin i formularz - na 1,5 miesiąca przed konkursem. 

Wariacja na temat Sour ale.pdf Koźlak pszeniczny (weizenbock).pdf Nowofalowy pils.pdf Porter bałtycki.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Henx napisał:

Czy konkurs liczy się do pucharu PSPD?

 

Tak. Trzy pierwsze kategorie zaliczono do pucharu. Nie zaliczono wariacji bo to zbyt otwarty styl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Henx napisał:

No to szybko info wrzucone...

już lecę warzyć porter, a nie, czekaj - i tak nie zdążę. 

 

W czym masz problem, że nie zdążysz? Jeżeli tak zależy Ci na pucharze to informacja o konkursach i stylach zakwalifikowanych do niego wisi od października tutaj: https://pspd.org.pl/konkursy-pucharowe-2019-20/ w tym kategorie tego konkursu.

Druga sprawa skoro w 4 miechy twierdzisz, że nie zdążysz nic zrobić to nie rozumiem zamysłu tej wiadomości i lepiej darować sobie faktycznie niż się stresować. Mniej jadu...

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Undeath napisał:

 

W czym masz problem, że nie zdążysz? Jeżeli tak zależy Ci na pucharze to informacja o konkursach i stylach zakwalifikowanych do niego wisi od października tutaj: https://pspd.org.pl/konkursy-pucharowe-2019-20/ w tym kategorie tego konkursu.

Druga sprawa skoro w 4 miechy twierdzisz, że nie zdążysz nic zrobić to nie rozumiem zamysłu tej wiadomości i lepiej darować sobie faktycznie niż się stresować. Mniej jadu...

Potwierdzam że kategorie były znane od końca października :)

spis większości konkursów

https://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=133110

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2020 o 17:28, Undeath napisał:

Wariacja na temat Chmielowego kwasa - hoppy sour [8-14 blg]

Tak. Trzy pierwsze kategorie zaliczono do pucharu. Nie zaliczono wariacji bo to zbyt otwarty styl.

jak to się ma do tego?

"Kategoria otwarta – Piwo kreatywne – liczy się balans, pijalność oraz ciekawy pomysł na piwo ? Dodatki nie powinny dominować, nie mogą wnosić do piwa cech uznawanych za wady"

https://wm.pspd.org.pl/warminski-konkurs-piw-domowych/viii-warminski-konkurs-piw-domowych/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, anteks napisał:

jak to się ma do tego?

"Kategoria otwarta – Piwo kreatywne – liczy się balans, pijalność oraz ciekawy pomysł na piwo ? Dodatki nie powinny dominować, nie mogą wnosić do piwa cech uznawanych za wady"

https://wm.pspd.org.pl/warminski-konkurs-piw-domowych/viii-warminski-konkurs-piw-domowych/

 

Nie wiem to nie do mnie pytanie tylko do komisji odpowiedzialnej za puchar PSPD. Zgłosiłem 4 kategorie, jedna nie bierze udziału w pucharze bo tak ustaliła komisja. Konkurs jest też zaliczony do pucharu ale nie wszystkie kategorie. Tak było też rok temu więc nie ma co analizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to się ma do tego?
"Kategoria otwarta – Piwo kreatywne – liczy się balans, pijalność oraz ciekawy pomysł na piwo Dodatki nie powinny dominować, nie mogą wnosić do piwa cech uznawanych za wady"
https://wm.pspd.org.pl/warminski-konkurs-piw-domowych/viii-warminski-konkurs-piw-domowych/

Ta kategoria z Warmińskiego KPD raczej też nie będzie Pucharowa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam uwarzone piwa na ten konkurs ale uważam, że zw względu na bezpieczeństwo i zdrowie organizatorów powinien być przełożony na późniejszy termin a w najgorszym przypadku odwołany. Piwa możemy wypić w zaciszu domowym :) Pozdrawiam serdecznie organizatorów i piwowarów !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie wiem. WFDP został przesunięty na wrzesień. Co do konkursu informacji nie uzyskałem - jedynie, że jeszcze sporo czasu. Jak będę coś wiedział od organizatora dam znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam informacje: 

"Hej Piwowarzy! W związku z przeniesieniem Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa na nieznany póki co termin, Konkurs Piw Domowych w tym roku odbędzie się niezależnie od WFDP. Przesuwamy go póki co na termin 26/27 czerwca - zakładamy, że do tej pory sytuacja się jako tako unormuje. Być może - jeśli będą zainteresowani, a i warunki będą temu sprzyjały (tzn. nie będzie zakazu zgromadzeń chociażby 1f642.png:-)) zrobimy spotkanie piwowarów zupełnie osobno - powrót do korzeni, czyli Wrocławskich Warsztatów Piwowarskich jako samodzielnej imprezy - ale to już chyba wtedy bardziej w lipcu - dajcie znać, czy jesteście zainteresowani!"

 

Źródełko: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
3 minuty temu, BROWAR KWARTA napisał:

Dzień dobry,

Czy są jakieś nowe wiadomości w sprawie konkursu, czy się odbędzie, jeżeli tak to w jakim terminie i czy będzie jakiś system zgłoszeniowy uruchomiony ? Pozdrawiam serdecznie.

26/27.06.2020

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2020 o 16:42, Piotr Ba napisał:

Chętnie wysłałbym mojego Munich Dunkela gdyż jest zajebisty po prostu.

 

 

No to fajnie :) Tylko, że nie ma takiej kategorii w naszym konkursie. 

 

Został miesiąc do konkursu - niestety nie mam wieści od organizatora co dalej. Wygląda na to, że w planowanej dacie się nie odbędzie - obostrzenia do tego czasu nie zostaną zdjęte. Poczekam na wieści od organizatora i postaram się jak najszybciej  tutaj opublikować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Undeath napisał:

 

No to fajnie :) Tylko, że nie ma takiej kategorii w naszym konkursie. 

 

Został miesiąc do konkursu - niestety nie mam wieści od organizatora co dalej. Wygląda na to, że w planowanej dacie się nie odbędzie - obostrzenia do tego czasu nie zostaną zdjęte. Poczekam na wieści od organizatora i postaram się jak najszybciej  tutaj opublikować. 

Dzięki za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.