Skocz do zawartości

1szy RIS - pytanie o gestwe


osatronix

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien Dobry,

Na moja 15 warke chce uwarzyc RISa 24blg.

Postanowilem przed tym uwarzyc Dry Stout 12blg i zebrac gestwe, aby dodac do RISa.

Uzyelm drozdzy -FM13 Irlandzkie ciemności-. Nie moglem uwarzyc wczesniej i starter zrobilem jeden dzien po terminie przydatnosci.

Fermentacja ruszyla be problemu, ale rurka dosc szybko przestala bulkac. po 10 dniach zeszlo do 4.5blg.

Zastanawiam sie czy moge uzyc ta gestwe bezposrednio do RISa czy moze zrobic z niej starter?

Czytalem, ze nie potrzeba robic startera z gestwy, ale chcialbym byc pewny, ze drozdze sa rozruszane i w odpowieniej ilosci zanim je wrzuce do mocarza.

Chce uzyc cala gestwe jaka zostanie po Dry Stout.

Pytanie brzmi - gestwa bezposrednio czy starter na gestwie?

 

Dziekuje.

 

 

Z powazaniem

osatronix

Edytowane przez osatronix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mało to się wydaje. Raczej na pewno nie na 20 litrów? Ogólnie do takiego mocarza możesz dać spokojnie nawet z 50% więcej niż Ci pokazuje kalkulator. 

 

A, już widzę, że 15 litrów, ale i tak coś mało. http://www.mrmalty.com/calc/calc.html tutaj sobie policz. 

Edytowane przez Oskaliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolny suwak na pewno zbyt optymistycznie ustawiłeś. Najedź sobie na niego myszką i zobacz jaka jest podpowiedź. Ja mniej niż 15% nie ustawiam. Na Twoim miejscu bym dał koło 200ml gęstwy. Przy takim piwie ciężko przesadzić, a z kolei łatwo dać za mało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahoj
Dalem 250ml gestwy. Po 5 godzinach juz sobie bulkalo. Temperatura fementacji okolo 19C
Cala niedziele zasuwala rurka i piany bylo na okolo 15cm.

Dzisiaj rano sprawdzilem i piana opadla a intensywnoc bulkania spadla z bulk na 2 sekundy do bulk na 7 sekund.

250ml to chyba nie byla przesada.

Dzisiaj wieczorem sprawdze co sie dzieje i napisze.

 

Dzieki.

 

 

osatronix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, do RISa nie zaglądaj najlepiej przez najblizsze 3 tygodnie, niech sobie drożdże na spokojnie posprzątają.
Potem jak baling nie bedzie sie zmnieniał to mozesz go na cichą zlaż znad drozdzy na miesiąc lub wiecej jak Ci sie nie spieszy i dopiero w butelki.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam Serdecznie,

Mierzylem wczoraj BLG i zeszlo do 7.

Poczekam do jutra i zobacze czy jeszcze cos zejdzie.

12 dni temu zalalem whisky platki debowe po bourbonie i bede dawal na cicha.

Jak sprobowalem to wydal mi sie naprawde niezly. Alkoholu wogole nie czulem za to duzo palonosci i goryczki. Podoba mi sie!

 

 

pozdrawiam

osatronix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien Dobry,

Wczoraj zlalem RISa na cicha. Potrzymam pare dni i dodam platki debowe.

Mam maly problem.

Zrobilem test FFT i wtedy BLG zeszlo do 6. W fermentorze bylo 7-7.2BLG.

Zastanawiam sie czy to nie bedzie problem przy refermentacji. Jezeli dodam glukozy, a te 1-1.2BLG w piwie zostalo to boje sie, ze sie piwo przegazuje/bedzie wybuchac.

Mialem zamiar dodac swiezych drozdzy do refermentacji.

Czy mam dodac drozdzy bez glukozy, a one sobie dojedza ta resztke czy dodac glukoze mimo wszystko?

Dziekuje.

 

 

z powazaniem

osatronix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.