Skocz do zawartości

Fermentacja po 6 dniach ???


Tomek Wro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie. Nastawiłem swojego drugiego brewkita APA (https://mangrovejacks.com/collections/craft-series-brewery-pouch/products/american-pale-ale-with-dry-hops)

, wedlug instrukcji dodałem do 3 litrów gorącej wody, ładnie wymieszałem, dodałem Jasny płynny ekstrakt słodowy 1,5kg  wymieszałem i dolałem wody do 23 l. wg instrukcji. Zmierzyłem balingometrem wyszlo 12 stopni. Wcześniej przygotowałem zawiesinę z drożdży dodanych do brewkitu i kiedy widziałem  że temperatura to około 19 stopni dodałem zawiesinę. Szczelnie zamknałem i czekałem na fermectacje burzliwą. I tu jest problem, wystartowała dopiero po 6 dniach. Czy to normalne? Czy piwo jest do wylania? Temperatura jest w miare stała około 22 stopni C.

Mam do tego jeszcze paczka suchego chmielu Simcoe and Chinook. Wg instrukcji powinienem dodac po ok. 10 dniach ale jesli tak późno zaczęła się fermetacja to czy liczy od feremtacji czy jak?

Z góry dzięki za odpowiedzi :)
 

 

 

Edytowane przez Tomek Majewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Tomek Wro napisał:

@Juniorek @Jancewicz Pojawiła się warstwa piany ale nie jakoś przesadnie duża (ok. 3-4 cm) i rurka z wodą zaczęła bulgotac.

 

Nie spotkałem się z tak długim lagiem. Może po prostu nie zauważyłeś, że zaczęło fermentować? Jesteś pewien, że wcześniej nie było piany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Paweł Wójcik said:

To, że nie miałeś żadnych  objawów bulgotania nic nie znaczy. Miałem jedno piwo które przefermentowało mi bez "bulgotania".  Jeżeli chcesz wiedzieć czy się coś zadziało po prostu zmierz Blg.

@Paweł Wójcik Ale rozumiem po zakończonej fermentacji? Czego się spodziewac? Jeżeli dalej będzie około 10 to znaczy że nie zeżarło cukrów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj 14 dni od czasu zadania drożdży i wtedy zweryfikuj. Jeśli w smaku nie będzie nic podejrzanego to butelkuj. Temperaturę masz wysoką więc po tym czasie będzie już prawdopodobnie przefermentowane i posprzątane. W przyszłości staraj się zadbać o kontrolę temperatury i fermentuj niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tomek Wro napisał:

@Paweł Wójcik Ale rozumiem po zakończonej fermentacji? Czego się spodziewac? Jeżeli dalej będzie około 10 to znaczy że nie zeżarło cukrów?

Po sprawdzeniu Blg będziesz wiedział czy piwo fermentowało. Jeżeli masz zwartą piane drożdową to zostaw gdzies do tych 14 dni jak napisał Jancewicz. Piwu nic się nie stanie, a grzebać w nim to zawsze ryzyko zakarzenia.Ja próbki do pomiaru pobieram zdezynfekowaną(spryskana desprejem) igłą ze strzykawką, nawet przy małej ilości piany jestem w stanie pobrać piwo do pomiaru Blg nie nabierając piany drożdżowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Tomek Wro napisał:

@HenxWsypałem drożdże do kubka z przegotowaną wodą, odczekałem z 30 minut żeby zrobiła się zawiesina, zamieszałem jeszcze w tym kubku i wlałem do brzeczki kiedy temperatura spadła do 19 stopni.

Stanowczo za długo, zwykle uwadnia się suchary na ok 15 minut przed zadaniem, czyli dopiero gdy brzeczka kończy się chłodzić. W tym czasie większość drożdży padła z głodu, więc potrzebowały czasu aby się namnożyć i zapewne stąd taki nadzwyczaj długi lag. Ale bez paniki, jeśli nie zalęgło się w tym czasie coś innego i drożdże podjęły fermentację, to jeszcze będzie z tego piwo, choć o niekoniecznie czystym profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Też jestem świeżak, ale miałem podobną sytuacje - jestem w trakcie warzenia pierwszego brewkita Cooper Lager na US-05 + Słody Gozdawy. Trzymane w temp. ~15-18oC.
Fermentacja przebiegła właściwie bez gazu i piany. Jak bym się temu nie przyglądał, to bym nawet nie zauważył bo coś tam bulkało raz na parę minut. 
Przez 6 dni piany na 0,5cm z kilkoma pęcherzykami - widoczne przez ścianke pod światło - bo nawet nie śmiałem tego otwierać. 
Potych  6 dniach zmierzyłem BLG i mam 5* więc drożdże trochę zjadły. Warzenie piwa faktycznie uczy cierpliwości. 
Jak znasz BLG początkowe, to zlej 1/2~2/3 menzurki i zmierz blg teraz. Dostaniesz odpowiedź co się dzieje :)

Edytowane przez ReMiXs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.