Skocz do zawartości

receptury


Wiktor

Rekomendowane odpowiedzi

chodzi mi też o specyfikę warzenia takich wynalazków, bo tu nie będzie "gęstwa WXXXX" tylko będą opisy jak były uprawiane te robaczki, pożywki dla robaczków, w którym momencie dodawane, przygotowanie owoców do lambików... przy tych piwach jest zdecydowanie więcej parametrów. Może teraz nie ma dużo receptur, ale parę osób już zaczyna zabawę z lambikami. Tak samo z berliner weise. Przy Gose parę osób się odgrażało że spróbuje uwarzyć. Może i na początku będzie wiatr tu hulał, ale dorzucenie tego do Belgów których jest sporo, sprawi że te piwa zginą. Dla mnie wrzucenie Lambika i Belgian strong ale do jednej kategorii to jak wrzucenie do tej samej kategorii pilsa i stouta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

chodzi mi też o specyfikę warzenia takich wynalazków, bo tu nie będzie "gęstwa WXXXX" tylko będą opisy jak były uprawiane te robaczki, pożywki dla robaczków, w którym momencie dodawane, przygotowanie owoców do lambików... przy tych piwach jest zdecydowanie więcej parametrów. Może teraz nie ma dużo receptur, ale parę osób już zaczyna zabawę z lambikami. Tak samo z berliner weise. Przy Gose parę osób się odgrażało że spróbuje uwarzyć. Może i na początku będzie wiatr tu hulał, ale dorzucenie tego do Belgów których jest sporo, sprawi że te piwa zginą. Dla mnie wrzucenie Lambika i Belgian strong ale do jednej kategorii to jak wrzucenie do tej samej kategorii pilsa i stouta.

Jeśli ktoś napisze coś takiego jak mówisz to osobiście przykleję wątek :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe kategorie stworzone.

Cztery prośby, czyli jak umieszczać posty, aby były pomocne.

 

1. Umieszczaj receptury tak, aby inni mogli je powtórzyć. Nie zapominaj o ilości słodów, rodzaju drożdży, wymaganych Blg, ilość litrów, czy też sposobu zacierania.

2. Zamieszczaj sprawdzone przez ciebie osobiście przepisy, nie te kopiowane z sieci.

3. Jeżeli jakiś składnik jest bardzo ciężko dostępny, postaraj się go dokładnie opisać, aby można było znaleźć najlepszy zamiennik.

4. Staraj się, aby twoja receptura była w odpowiedniej kategorii. Jeżeli takiej brak, pisz w tym wątku, lub sygnalizuj obsłudze forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję doskonałego nowego działu! :(:(:)

Czy American IPA i American Amber Ale wpisać razem z innymi amerykańskimi aleami czy IPA w angielskich a AAA razem ze szkockim Red?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję doskonałego nowego działu! :(:(:)

Czy American IPA i American Amber Ale wpisać razem z innymi amerykańskimi aleami czy IPA w angielskich a AAA razem ze szkockim Red?

Idea była taka by trzymać wszystkie style o korzeniach amerykańskich razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w części receptur brakuje objętości lub/i gęstości. To troszkę utrudnia użycie przepisów. Może warto by się zastanowić nad ogólnym szablonem do wrzucania receptur. Można by do tego przystosować szablon z któregoś programu beersmith, qbrew...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosiłbym grzecznie o to, żeby przy podawaniu ilości surowca do refermentacji podawać do ilu vol. CO2 planowane było nagazowanie - sama ilość glukozy czy rezerwy nie mówi wiele bez podania np. temperatury butelkowanego piwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosiłbym grzecznie o to, żeby przy podawaniu ilości surowca do refermentacji podawać do ilu vol. CO2 planowane było nagazowanie - sama ilość glukozy czy rezerwy nie mówi wiele bez podania np. temperatury butelkowanego piwa...

a jeśli ktoś nie używa kalkulatora ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo :(

 

Poprosiłbym grzecznie o to, żeby przy podawaniu ilości surowca do refermentacji podawać do ilu vol. CO2 planowane było nagazowanie - sama ilość glukozy czy rezerwy nie mówi wiele bez podania np. temperatury butelkowanego piwa...

następny kolega z aptekarskim zacięciem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... podawać do ilu vol. CO2 planowane było nagazowanie - sama ilość glukozy czy rezerwy nie mówi wiele bez podania np. temperatury butelkowanego piwa...

Więcej luzu! Receptury to pewien rodzaj propozycji... i tak nie uzyskasz takiego samego piwa - różne warunki zacierania, fermentacji, parametrów użytych surowców itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chcę wpisać moją recepturę i opis warzenia na piwo dyniowe. Tylko w jakim dziale? Oficjalnie dynia jest owocem (poważnie!), lecz najczęściej piwo dyniowe kategoryzuje sie jako piwo "warzywne lub ziołowe". Wpisać to w dziale "Owocowe i miodowe"? Czy też "Inne"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę wpisać moją recepturę i opis warzenia na piwo dyniowe. Tylko w jakim dziale? Oficjalnie dynia jest owocem (poważnie!), lecz najczęściej piwo dyniowe kategoryzuje sie jako piwo "warzywne lub ziołowe". Wpisać to w dziale "Owocowe i miodowe"? Czy też "Inne"?

W UE marchewka jest owocem, więc z dynią też możesz próbować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.