Skocz do zawartości

COOBRA CRAFTBREWER CB5


Ravage Trzy Baryłki

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Ravage Trzy Baryłki napisał:

hop stoper mi się przypalił odrazu jak zacierałem ;/

Podpowiem mam grzałkę 3300W, ale nigdy nie używam jej na 100%.

Jak zacieram to podgrzanie przed zadaniem słodu to 80% mocy, zacieranie to 30% mocy, gotuje do wrzenia na 80% mocy, po zagotowaniu na ok. 60% mocy.

Nie zalerzy mi na czasie, a w ten sposób minimalizuje mocne przypalenia, bo troszkę to zawsze osady białkowe złapią.

Powiem więcej nigdy więcej innego słodu niż Viking.

Dziś znów warzyłem tym razem kupiłem w Biowinie (chyba Maltcoś tam Polska słodownia) i znów błoto, na Vikingu tego nie mam.

Za to na Viking mam przełom, którego dziś nie miałem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
100g to sobie możesz sypnąć do standardowego 5kg zasypu żeby ułatwić filtrację. Jak masz dużo płatków to celowałbym w coś pokroju 200-250g. 

Dziś poszło 250g łuski, nie założyłem sita ani hopstoppera a i tak się przytkało.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak sobie czytam wątek i wydaje i się że dość popularne jest wywalanie fabrycznego sterownika.

Ja warzę na kotłach (ale myślę to zmienić) i uważam że sterownik bez PID to porażka.

Mam sterownik od malinowego i jest super .

Mam pytania do praktyków (jeśli łaska) : gdzie mocujecie sondę w kociołkach automatycznych ?  Trzeba wiercić albo spawać ?

Rozpatruję Royal,  Coobra i Klarstein . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden termometr nazwijmy go głównym wkładam pomiędzy kosz a obudowę mniej więcej 10cm od dna, drugi w połowie zasypu by wiedzieć jaka jest temp w koszu i czy jest sensowny przepływ. Mam CBPi choc malinowy również. Moim zdaniem termometr w dnie może się sprawdzać bez kosza i z mieszadłem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, sly fox napisał:

Witam kolegów, czym macie zaizolowane swoje cb5 ?, co proponujecie ?

myślałem o macie grzejnikowej, ale zastanawiam cię czy ten styropian na odwrocie to dobry pomysł 

 

Moja CB- 5 ubrana jest w karimatę z dekatlonu

WP_20201212_11_22_10_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie izoluję, za to nieraz przegotowuję wodę przed warzeniem, np poprzedniego dnia, i przez ok 10h temperatura spada do ok 40° (20-22 otoczenia), więc średnio ok 6° na godzinę, choć spadek z pewnością nie jest liniowy, więc w zakresie zacierania będzie jeszcze mniej. No ale jest przecież grzałka i recyrkulacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno się używać do spożycia ciepłej wody z wodociągów. Wiele takich informacji w sieci wiec nie będę cytował. Od gorszego składu chemicznego, gorszego smaku i zapachu po możliwość zmieszania z woda techniczna z ciepłowni...

A wdzianko nie jest po to by oszczędzać, choć to tez, skracać czas, choć to tez, ale równiez po to by bezpiecznie przy warniku majstrować podczas warzenia. A liniowo temp nie spada bo jej strata jest proporcjonalna do różnicy temp. inaczej schładza się woda w wiadrze z temp. 60 st do 40 w pom. 20st a inaczej ze 100st do 60  w otoczeniu 20. bez ocieplenia moja grzałka potrzebowała do gotowania 80%, po ociepleniu 60% mocy grzałki... oczywiście z grubsza

 

Edytowane przez JsKefir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, JsKefir napisał:

Nie powinno się używać do spożycia ciepłej wody z wodociągów. Wiele takich informacji w sieci wiec nie będę cytował. Od gorszego składu chemicznego, gorszego smaku i zapachu po możliwość zmieszania z woda techniczna z ciepłowni...

A wdzianko nie jest po to by oszczędzać, choć to tez, skracać czas, choć to tez, ale równiez po to by bezpiecznie przy warniku majstrować podczas warzenia. A liniowo temp nie spada bo jej strata jest proporcjonalna do różnicy temp. inaczej schładza się woda w wiadrze z temp. 60 st do 40 w pom. 20st a inaczej ze 100st do 60  w otoczeniu 20. bez ocieplenia moja grzałka potrzebowała do gotowania 80%, po ociepleniu 60% mocy grzałki... oczywiście z grubsza

 

Panie, burżuje mają domki jednorodzinne w których są piece i sami grzeją wodę użytkową ?

Dlaczego wdzianko zwiększa bezpieczeństwo użytkowania warników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, anteks napisał:

Panie, burżuje mają domki jednorodzinne w których są piece i sami grzeją wodę użytkową ?

To niczego nie zmienia, instalacja jest zamknięta i może rozwinąć się pewna bakteria.

Do spożycia tylko woda zimna.

Jeśli chcemy zmiękczyć wodę to gotujemy i zostawiamy do opadnięcia kamienia.

Nie używajcie wody ciepłej!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Pabllo_Lodz napisał:

To niczego nie zmienia, instalacja jest zamknięta i może rozwinąć się pewna bakteria.

Instalacja ciepłej wody w domu jest tak krótka, a zużycie tak duże, że woda bardzo rzadko pozostaje w spoczynku.

Co więcej warząc piwo gotujesz brzeczkę przez godzinę, wiec pewnie wszystko wybijesz

 

24 minuty temu, Pabllo_Lodz napisał:

Jeśli chcemy zmiękczyć wodę to gotujemy i zostawiamy do opadnięcia kamienia.

Ale chyba nie w kociołku. Podczas zacierania i gotowania większość CaCO3 wróci do wody. Jeśli chcesz zmiękczyć wodę to gotujesz w oddzielnym garnku, pozostawiasz chwilę, aby osad opadł i wężykiem dekantujesz znad osadu.

 

Edytowane przez wizi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.