Skocz do zawartości

COOBRA CRAFTBREWER CB5


Ravage Trzy Baryłki

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

11-13 kg gdzieś czytałem i gdzieś tam te wodę musisz upchnąć, ja próbowałem zasyp 11 kg i było srogo. przejrzyj ten wątek kolega @Pabllo_Lodz ma chyba największe doświadczenie z podobnym kotłem. przedstawiał tutaj swoje receptury :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2020 o 10:19, Pabllo_Lodz napisał:

Jak tam wasze modyfikacje?

Ja przetestowałem swoje i muszę stwierdzić że jestem zadowolony.

Jako ocieplenie mata z Lidla plus od spodu podklejony do maty ekran grzejnikowy.

Wylewki krótka i długa na śrubunkach działa rewelacja, długa do wysładzania.

Hoopstoper własnej produkcji na śrubunku 1/2, oraz największa wygoda zawór trójdrożny. 

Służy on do wysładzania lub napełniania kotła z wężem 2 m również na śrubunku tu 3/8 bo zawór ma takie wyjścia 3/8.

 

IMG_20200119_100840.jpg

IMG_20200119_100850.jpg

IMG_20200119_100858.jpg

IMG_20200119_100924.jpg

Cześć Pabllo czy mógłbyś podać gdzie kupić rurki wylewki  i jakie zrobiłeś wymiary krótkiej i długiej rurki ?

Na alledrogo widzę że zakuwają na wymiar ale tam mają jedynie nakrętki mosiężne ... Czy Twoje to kwasówka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2020 o 14:47, coorchee napisał:

Cześć Pabllo czy mógłbyś podać gdzie kupić rurki wylewki  i jakie zrobiłeś wymiary krótkiej i długiej rurki ?

Na alledrogo widzę że zakuwają na wymiar ale tam mają jedynie nakrętki mosiężne ... Czy Twoje to kwasówka ?

To jeszcze raz tutaj chciałbym podpytać Pabla  lub innych doświadczonych kolegów :

jakie są gwinty przy zaworach kociołków klarstein ? chodzi mi np żeby przykręcić wylewki jak na fotach Pabla do wysładzania  no i jaki jest gwint na nyplu zwrotu pompy żeby  dorobić tą rurkę anti burn mod jet ale na nowej nakrętce  - orginalną chciałbym zostawić gdyby z rurką działał gorzej hopstoper . Lewatywa mówił że przy hopstoperze nie powinnu się robić zbyt dużo zawirowań bo gorzej działa .  Pytam bo te gwinty nie są standardowe - są gęste - nie mogłem nakręcić normalnej nakrętki M12  . Lewatywa chciał zrobić  dla mnie anti burn mod jet ale nie potrafiłem podać mu jaki to gwint żeby dospawał  rurkę do poprawnej nakrętki ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 19.01.2020 o 10:19, Pabllo_Lodz napisał:

Jak tam wasze modyfikacje?

Ja przetestowałem swoje i muszę stwierdzić że jestem zadowolony.

Jako ocieplenie mata z Lidla plus od spodu podklejony do maty ekran grzejnikowy.

Wylewki krótka i długa na śrubunkach działa rewelacja, długa do wysładzania.

Hoopstoper własnej produkcji na śrubunku 1/2, oraz największa wygoda zawór trójdrożny. 

Służy on do wysładzania lub napełniania kotła z wężem 2 m również na śrubunku tu 3/8 bo zawór ma takie wyjścia 3/8.

 

IMG_20200119_100840.jpg

Hej Paweł 

czy mógłbyś napisać jaki gwint masz na tych wylewkach ? chodzi mi o przejście z tego zaworu górnego gdzie zmieniasz wylewki  -  nie mogę znaleźć nic pasującego - w tym zaworze jest  jakby  1/4 cala GW  ale jakiś gęsty nie mogę wkręcić żadnej przejściówki . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

nic nie dopasujesz jeśli nie dasz do toczenia.

Ja to rozwiązałem tak że na oryginalny zaworek nałożyłem na gwint wąż silikonowy o ściance 3mm i na to nakręciłem śrubunek nierdzewny 1/2 cala.

Grubość węża chyba 12 mm wewnątrz, musisz dobrać coś lub toczyć przejściówkę.

Zresztą wszystko mam na tych śrubunkach i dla tego prosto zmieniam wylewki itp..

 

Co do rurek, to w karbowane pl mają nierdzewną nakrętkę plus takie złącze do ręcznego zakucia.

Kupowałem na metry i dopasowywałem.

https://www.karbowane.pl/pierscien-rury-karbowanej-dn-16-p-56.html

 

 

Edytowane przez Pabllo_Lodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Dzięki za rozjaśnienie tematu - już myślałem że to u mnie jakieś nietypowe gwinty się trafiły ale widzę że to pewnie we wszystkich Klarsteinach...

U mnie Klarstein Brauheld 45 Pro + sprzęt od Lewatywy . Co się okazuje - że w zaworze to jakiś dziwny gwint M12x1mm czyli gęsty....  nie ma żadnych przejściówek do niego ...

Kupiłem złączki camlock na alie i chciałem właśnie na nich  zrobić wylewki długą i krótką z łatwą możliwością wymiany.

Prawdopodobnie zmontuję to na nyplu redukcyjnym  1/2" x 1/8'' gdzie 1/8 na teflon albo pakuły z pastą wejdzie do zaworu a na górze camlock.

Wylewki mają być wpinane do camloca - jak mi się uda to zrobić załączę foty - a rurki wezmę pewnie z karbowane.pl

Tym czasem  dzięki za pomoc 

 

M12x1.jpg

Edytowane przez coorchee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

@Pabllo_Lodz Wydaje mi się, że już ogarnąłem moje problemy z wydajnością. Porostu muszę temperatury pilnować i czy się zatarło. No i przede wszystkim ogarnąć temperaturę na wygrzewie. I przy zasypie 10 kg porządny ekstrakt ogarnę. Problemem jednak jest są kosmiczne osady i nie wiem czy 1 kg pszenicy może takich  kosmicznych szkód dokonać.

 

Postanowiłem zakupić hopstoper i jest on w drodze. Pytanie moje jest takie jak z przypaleniami ? zostawiasz hopstoper luzem na dnie kotła czy coś podkładasz pod niego? Czy dodatkowy wylot z pompy na dnie zostawiasz właczony podczas zacierania czy włączasz ten element?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie radzicie z dużym udziałem płatków w zasypie? Mam sito i hopstopper od kolegi lewatywa, sypnąłem ponad 100g łuski ryżowej, a i tak przepływ muszę ustawić na minimum bo inaczej wylewa się przez rurkę.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, emcede napisał:

Jak sobie radzicie z dużym udziałem płatków w zasypie? Mam sito i hopstopper od kolegi lewatywa, sypnąłem ponad 100g łuski ryżowej, a i tak przepływ muszę ustawić na minimum bo inaczej wylewa się przez rurkę.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Przy "ciężkich" zasypach nie używam tych dodatkowych elementów, w przypadku hopstoppera podłączonego do pompy przepływ musi być wolny w każdym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2020 o 21:01, Ravage Trzy Baryłki napisał:

@Pabllo_Lodz Wydaje mi się, że już ogarnąłem moje problemy z wydajnością. Porostu muszę temperatury pilnować i czy się zatarło. No i przede wszystkim ogarnąć temperaturę na wygrzewie. I przy zasypie 10 kg porządny ekstrakt ogarnę. Problemem jednak jest są kosmiczne osady i nie wiem czy 1 kg pszenicy może takich  kosmicznych szkód dokonać.

 

Postanowiłem zakupić hopstoper i jest on w drodze. Pytanie moje jest takie jak z przypaleniami ? zostawiasz hopstoper luzem na dnie kotła czy coś podkładasz pod niego? Czy dodatkowy wylot z pompy na dnie zostawiasz właczony podczas zacierania czy włączasz ten element?

Dla mnie wydajność to jakaś porażka ale już się przyzayczaiłem, przynajmniej mam ją na stałym poziomie 60%, osadów mam też masę zawsze po chłodzeniu, ogromne błoto się robi, do każdego piwa dodaje co najmniej 0.5kg pszenicy na lepszą piankę, smak i mętność.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, emcede napisał:

Jak sobie radzicie z dużym udziałem płatków w zasypie? Mam sito i hopstopper od kolegi lewatywa, sypnąłem ponad 100g łuski ryżowej, a i tak przepływ muszę ustawić na minimum bo inaczej wylewa się przez rurkę.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
 

100g to sobie możesz sypnąć do standardowego 5kg zasypu żeby ułatwić filtrację. Jak masz dużo płatków to celowałbym w coś pokroju 200-250g. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100g to sobie możesz sypnąć do standardowego 5kg zasypu żeby ułatwić filtrację. Jak masz dużo płatków to celowałbym w coś pokroju 200-250g. 
Dzięki, spróbuje.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2020 o 12:34, Gwynbleidd napisał:

Dla mnie wydajność to jakaś porażka ale już się przyzayczaiłem, przynajmniej mam ją na stałym poziomie 60%, osadów mam też masę zawsze po chłodzeniu, ogromne błoto się robi, do każdego piwa dodaje co najmniej 0.5kg pszenicy na lepszą piankę, smak i mętność.

Zarówno Klarstein jak i Cobra mają czujnik temp. w dnie.

Kupcie sobie termometr z sondą na kablu, zabezpieczcie sondę silikonem i do kosza zaciernego na środku do ok polowy zajętości kosza.

Przekonacie się że na wyświetlaczu będzie 66 stopni a w koszu ledwie 60 stopni.

Odpowiednim śrutowaniem, nie za drobnym osiągniecie dobry przepływ brzeczki i wyrównacie temp.

Ja zawszę dodaje trochę czasu do przerwy żeby temp. się wyrównały.

Za drobno śrutowane spowoduje zbicie młóta i co z tego że na wyświetlaczu będzie 66 stopni jak w koszu za mało żeby się zatarło..

Śrutuję śrutownikiem od Patryka z forum i przerwę mam 1.4 mm, po prostu dłużej zacieram.

Wydajność ok 78%..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno Klarstein jak i Cobra mają czujnik temp. w dnie.
Kupcie sobie termometr z sondą na kablu, zabezpieczcie sondę silikonem i do kosza zaciernego na środku do ok polowy zajętości kosza.
Przekonacie się że na wyświetlaczu będzie 66 stopni a w koszu ledwie 60 stopni.
Odpowiednim śrutowaniem, nie za drobnym osiągniecie dobry przepływ brzeczki i wyrównacie temp.
Ja zawszę dodaje trochę czasu do przerwy żeby temp. się wyrównały.
Za drobno śrutowane spowoduje zbicie młóta i co z tego że na wyświetlaczu będzie 66 stopni jak w koszu za mało żeby się zatarło..
Śrutuję śrutownikiem od Patryka z forum i przerwę mam 1.4 mm, po prostu dłużej zacieram.
Wydajność ok 78%..
 
Jak zmierzyć tą przerwę? Jakąś konkretną ilość obrotów śrubami?

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pabllo_Lodz napisał:

Zarówno Klarstein jak i Cobra mają czujnik temp. w dnie.

Kupcie sobie termometr z sondą na kablu, zabezpieczcie sondę silikonem i do kosza zaciernego na środku do ok polowy zajętości kosza.

Przekonacie się że na wyświetlaczu będzie 66 stopni a w koszu ledwie 60 stopni.

Odpowiednim śrutowaniem, nie za drobnym osiągniecie dobry przepływ brzeczki i wyrównacie temp.

Ja zawszę dodaje trochę czasu do przerwy żeby temp. się wyrównały.

Za drobno śrutowane spowoduje zbicie młóta i co z tego że na wyświetlaczu będzie 66 stopni jak w koszu za mało żeby się zatarło..

Śrutuję śrutownikiem od Patryka z forum i przerwę mam 1.4 mm, po prostu dłużej zacieram.

Wydajność ok 78%..

 

 

No ten problem już dawno zauważyłem. Różnica rzędu 6 stopni. Dość powtarzalna różnica. Po ostatnim warzeniu zauważyłem miałem dobry przepływ i przejście  z 64 stopni na 72 stopnie po to po 15 minutach zacierania w 72 stopniach uzyskałem pożądaną temperaturę. Wymyśliłem sobie ze temperaturę np 64 stopnie zacieranie które mam robić przez 40 minut to po 20 minutach wlacze podnoszenie do 68 wiec zejdzie się zanim ta temperatura zacznie się podnosić i następnie będzie szybciej mi sie podnosić do 72 stopni. Ale chyba takiego dużego problemu nie będę mieć przy 6 kg zasypu na 20-24 litry, niż 10 kg na 40 l którego i tak ciężko mi uzyskać przez 10 litrowe osady.

hop stoper mi się przypalił odrazu jak zacierałem ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.