Skocz do zawartości

Eprom


Eprom

Rekomendowane odpowiedzi

25C nie ubije Ci drożdży. Jest to jednak temperatura na tyle wysoka że drożdże naprodukują sporo niechcianych estrów. Chyba że brzeczka zdąży zejść do tych 14C zanim wystartują. Mogłeś najpierw schłodzić do 14C a później zadać drożdże. Ponadto obniżanie drożdżom temperatury nie jest dla nich przyjemne. Zamknięty szczelnie fermentor ma bardzo małą przewodność cieplną i chłodzenie w nim trwa bardzo długo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że tutaj czas byl wazny, w przepisie było napisane schlodzic szybko do temp 18- 22st, coś mi się pomyliło i schlodzilem do 25, a te chłodzenie trwało ponad godzinę gdyż nie mam jeszcze chłodnicy i z pośpiechu drożdże zadałem do 25 zamiast 22.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobrze, 22 to i tak za wysoko na takiego mocarza i tych drożdży. Lepiej schłodzić ile się da, wstawić do piwnicy gdzie masz 14C, jak zejdzie do mniej więcej tej temperatury to dać drożdże. Będzie dobrze, na przyszłość zwracaj na to uwagę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy etap chlodzenia to zejść jak najszybciej poniżej 80C. Między 100 a 80C tworzą się prekursory dms, a dms chcemy ich jak najmniej w gotowym piwie. Później krytyczne jest chyba 40-20C temperatura przyjazna dzikusom z powietrza. Tutaj wystarczy przykryć garnek. Najważniejsze jednak zejście poniżej 80C. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Eprom napisał:

Pytanie jeszcze o te chłodzenie, gdyż piszą że należy szybko schłodzić, a jakie ma to znaczenie dla piwa gdy chłodzenie będzie trwało godzinę czy 3 godziny? 

 

Poza tym, co anatom napisał, to jeszcze kwestia dłuższej izomeryzacji alfakwasów - trzeba wziąć poprawkę jeśli chodzi o goryczkę, szczególnie w piwach chmielonych na aromat. Plus to samo w kwestii aromatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.