Skocz do zawartości

Piwo z Brewkitu - jak to smakuje!?


Leon11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Zakładam wątek, w którym chciałbym podzielić się informacjami na temat wyników pracy z brewkitem.

Zaczynam zabawę w piwowarstwo domowe i myślę spróbować z 3 -4 brewkity na początek.

 

Tak wiem zacieraj nie ma co. Mimo wszystko na razie nie mam kompletnego sprzętu ani czasu, z brewkitem to jest dość szybka robota.

 

Ale do rzeczy -moja pierwsza warka to:

UK Brew West Coast Wheat 1,6 kg + BA Brew Kit PLUS 1 kg fermentowane 14 dni.

Po 2 tygodniach od zlania smak fajny, mocno wyczuwalne nuty cytrusowe, bananowe piwko orzeźwiające mocno się zdziwiłem in plus ? Może to dlatego że to moja pierwsza warka ale próbowało go już z  5 osób i wszyscy zadowoleni. 

Aha może to być dla niektórych istotne koszt 1 butelki wyszedł mi 1,62 zł a smak porównywalny z dostępnym na rynku Kłosem za około 5 zł za butelkę ? 

 

 

Moja druga warka to Muntons IPA BITTER 1,8 kg + BA Brew Kit PLUS 1 kg fermentowane 7 dni.

I tu już jest dużo gorzej. Spróbowałem brzeczki po fermentacji i smak płytki, słaba goryczka niezbyt mi się to podobało. Stwierdziłem że dochmielę na zimno - zawsze to jakaś nauka.

Dodałem chmielu Citra (Boże jak to genialnie pachnie) i czekam. Myślę poczekać na cichej tydzień i zlać mam nadzieje, że w końcowej wersji da się to pić ?      

 

Może ktoś z was podzieli się jak wyszło jego piwo z brewkita. 

 

Pozdrawiam

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Nie przejmuj się krytycznymi uwagami, zawsze są ortodoksi gotowi udowadniać wyższość świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiej Nocy. I chociaż mogą mieć rację - piwo własnoręcznie zrobione ze słodów jest lepsze niż z brewkitów i masz nad nim pełniejszą kontrolę - to Tobie tutaj chodzi o co innego.

Ogólnie, to brewkity bywają bardzo różne. Niektóre są naprawdę dobre, inne średnie. Nie ma lepszego sposobu niż po prostu spróbować i wyrobić sobie własną opinię. Ta Twoja IPA wcale nie musi wyjść finalnie zła, bo aromat chmielu może po prostu przykryć wszystkie wady. Tylko pozwól temu piwu dojrzeć, niech sobie poleżakuje kilka tygodni. Ale potem trzeba je dość szybko wypić, bo z kolei ten aromat chmielu nie jest bardzo trwały.

Zatem spoko, szukaj dalej swojego stylu. Tutaj to raczej droga jest celem, a nie konkretna butelka :-)

Wysłane z mojego LEX820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Leon11 napisał:

Może ktoś z was podzieli się jak wyszło jego piwo z brewkita

 

20 minut temu, x1d napisał:

Pierwsze piwo, nie ważne czy z brewkitu, zawsze smakuje.

No nie każde. Mi z pierwszego brewkita wyszedł cienki jabol-rozpuszczalnik, który zapewnił przyjemność picia na poziomie najtańszej puszki z dyskontu. Jak wielu początkujących spartoliłem fermentację po całości, bo oczywiście w instrukcji nie było ani słowa o temperaturach.

Ważne jednak by porażkami się nie zrazić, a wyciągnąć wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wpisy.

Zakładając wątek chodziło mi o to by przedstawić na własnej skórze jak smakuje piwo z brewkitu. Tak jak pisałem pierwsze wyszło fajnie. Drugie zobaczymy może dochmielenie  poprawi smak. Oby Muchor miał racje ?

 

45 minut temu, x1d napisał:

Skoro nie chcesz/możesz zacierać, jest jeszcze opcja z warzeniem z ekstraktów, gdzie masz już większy wpływ na efekt końcowy

 

Zastanawiam się nad tym sposobem. Może 4 warka będzie ze słodów. Na razie o tym czytam.

A może ktoś z Was robił piwo z brewkitu i wyszło niezłe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko przy tego typu akcjach mówi żeby tak nie robić, bo się może zakazić. Warto oglądać filmy z warzenia różnych ludzi i wybierać rozwiązania, które nam pasują.

Postępowanie z piwem po zadaniu drożdży nie różni się niczym przy różnych metodach warzenia.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2020 o 21:45, Leon11 napisał:

Moja druga warka to Muntons IPA BITTER 1,8 kg + BA Brew Kit PLUS 1 kg fermentowane 7 dni.

I tu już jest dużo gorzej. Spróbowałem brzeczki po fermentacji i smak płytki, słaba goryczka niezbyt mi się to podobało. Stwierdziłem że dochmielę na zimno - zawsze to jakaś nauka.

Dodałem chmielu Citra (Boże jak to genialnie pachnie) i czekam. Myślę poczekać na cichej tydzień i zlać mam nadzieje, że w końcowej wersji da się to pić

Zlałem do butelek po 8 dniach cichej i chmieleniu na zimno. Smak brzeczki wyraźnie lepszy delikatny ale wyczuwalny aromat chmielu. Goryczka słaba ale wiem, że chmielenie na zimno goryczki nie daje.

Teraz nagazowanie i do piwnicy na dwa tygodnie i zobaczymy, może nie będzie tak źle ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie jak długo zostawiacie piwo do nagazowania?

Ja pierwsze trzymałem tydzień w tem. ok 20 stopni, wyszło fajnie nagazowane, do refermentacji dałem glukozę zgodnie z miarką z browamatora.

 

W instrukcji z brewkita pisze żeby trzymać 2 dni w cieple celem nagazowania czy to nie za krótko??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem, czyli ile trzymać w cieple, z 7 dni?
Piwo po zabutelkowaniu powinno trochę poleżakować. Leżakowanie lepiej przeprowadzić w możliwie niskiej temperaturze, im ciemniejsze piwo tym dłużej. Pszenicznemu wystarczy 2-3 tygodnie, jakieś ale to jednak niech te 4 tygodnie poleżakuje. Nagazowanie to co najmniej tydzień w cieple, a potem do chłodni na leżakowanie.

Wysłane z mojego LEX820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Muchor napisał:

Instrukcje do brewkitów są pisane tak, aby wszystko wyglądało na bajecznie proste. Aby więcej sprzedać, aby potencjalny klient się nie zniechęcił.

Mam brewkity z USA i tamtejsze instrukcje są pisane zupelnie normalnie. Moje doświadczenia z podroży mówią, że czy polski, czy amerykański, czy jakikolwiek inny klient jest w zasadzie taki sam.

Kompletnie nie rozumiem tej ignorancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.