Skocz do zawartości

Barley wine z brewkitu


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zabieram się do mojej 3 Warki z brewkitu. Pierwsza to Pale ale, chimelona na zimno chmielem mosaic. Druga to blond lager na drożdżach pale ale z chmielem zatecki. A teraz chce robić piwo barley wine, z brew kitu Brew Ferm Barley Wine 1,5kg. Oczekuję piwa mocnego 7 - 9%, w w/w stylu. Teraz dwa pytania. 1. Nie bardzo rozumiem tabelę cukier/woda. Ile dodać wody na całą puszkę? 2. Czy mogę dodać ekstrakt slodowy jasny, tak żeby uzyskać więcej piwa ale nie zmieniając przy tym stylu i smaku jaki chce uzyskac? 3. Czy chmielić na zimno chmielem mosaic 50g, lubię ten aromat ale nie wiem czy nie rozwalę stylu jaki chcę uzyskać? Z góry dzięki za odp. W załączeniu tabela cukier woda.

1578730400861.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj ekstrakt, puszkę, 500g cukru-weź trzcinowy, rozpuść w 5 litrach wody, gotuj, nachmiel, ale nie Mosaic'em, jak ostygnie zmierz blg, jak będzie za duże, dodaj zimnej wody-z balkonu (2-5 litrów), zmierz ponownie blg, oceń profil,  temperaturę, drożdże i potem już tylko czekanie. Jak będzie warka 10 litrów to blg początkowe 26,5, dodasz więcej wody na 15 litrową warkę 18,2 blg. Alkohol między 7,8-11%, w przypadku gęstszej warki zalecane mocniejsze chmielenie, jednakże weź pod uwagę, że ten brewkit jest nachmielony, dlatego z chmieleniem nie szalej, najwyżej na zimno dodaj jakiś mało zobowiązujący chmiel.

Edytowane przez Bogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Jancewicz napisał:

Dlaczego? 

Mnie nie pasuje do bw, więc dlatego odradzam. 500g cukru trzcinowego to absolutne nic, poza tym cukier trzcinowy daje kompletnie inne nuty niż cukier zwykły. Od biedy daj ten Mosaic, ale naprawdę nie masz innego, bardziej ludzkiego chmielu-polskiego, angielskiego, mało zobowiązującego?

Edytowane przez Bogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo dobrze pamiętać, że BW jest piwem raczej do leżakowania a "nowe chmiele" w związku ze stosunkiem alfa do beta znacznie mniej się do leżakowania nadają.

Patrz załącznik w sprawie szczegółów.Vintage_Beer_ss.26-31.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.