Jump to content

Barley wine z brewkitu


Rambo Michol
 Share

Recommended Posts

Cześć, zabieram się do mojej 3 Warki z brewkitu. Pierwsza to Pale ale, chimelona na zimno chmielem mosaic. Druga to blond lager na drożdżach pale ale z chmielem zatecki. A teraz chce robić piwo barley wine, z brew kitu Brew Ferm Barley Wine 1,5kg. Oczekuję piwa mocnego 7 - 9%, w w/w stylu. Teraz dwa pytania. 1. Nie bardzo rozumiem tabelę cukier/woda. Ile dodać wody na całą puszkę? 2. Czy mogę dodać ekstrakt slodowy jasny, tak żeby uzyskać więcej piwa ale nie zmieniając przy tym stylu i smaku jaki chce uzyskac? 3. Czy chmielić na zimno chmielem mosaic 50g, lubię ten aromat ale nie wiem czy nie rozwalę stylu jaki chcę uzyskać? Z góry dzięki za odp. W załączeniu tabela cukier woda.

1578730400861.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dodaj ekstrakt, puszkę, 500g cukru-weź trzcinowy, rozpuść w 5 litrach wody, gotuj, nachmiel, ale nie Mosaic'em, jak ostygnie zmierz blg, jak będzie za duże, dodaj zimnej wody-z balkonu (2-5 litrów), zmierz ponownie blg, oceń profil,  temperaturę, drożdże i potem już tylko czekanie. Jak będzie warka 10 litrów to blg początkowe 26,5, dodasz więcej wody na 15 litrową warkę 18,2 blg. Alkohol między 7,8-11%, w przypadku gęstszej warki zalecane mocniejsze chmielenie, jednakże weź pod uwagę, że ten brewkit jest nachmielony, dlatego z chmieleniem nie szalej, najwyżej na zimno dodaj jakiś mało zobowiązujący chmiel.

Edited by Bogi
Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, Jancewicz napisał:

Dlaczego? 

Mnie nie pasuje do bw, więc dlatego odradzam. 500g cukru trzcinowego to absolutne nic, poza tym cukier trzcinowy daje kompletnie inne nuty niż cukier zwykły. Od biedy daj ten Mosaic, ale naprawdę nie masz innego, bardziej ludzkiego chmielu-polskiego, angielskiego, mało zobowiązującego?

Edited by Bogi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.