Jump to content

British Ale V OYL-011


Recommended Posts

Producent:

 

good top cropper thought to be from a famous Manchester bitter maker, British V’s lingering haze and residual sweetness pairs popularly with the signature look 

and huge, fruity hop profile of the New England IPAs (NEIPA). 

 

Flocculation: High

Attenuation: 71-75%

Temperature Range: 18-23C

Alcohol Tolerance: 10%

 

 

Ja:

 

Bardzo szybki start i bardzo szybka fermentacja prosto z saszetki. Raczej przeszła ona w górnych granicach zalecanych temperatur (zadane były do brzeczki 10 Blg o temperaturze ok. 20 stopni, po czym przeniesione do zimnego pomieszczenia jednak lag był zbyt krótki by się odpowiednio schłodziła). Niesamowity owocowy profil, cała gama, ciężko określić które owoce konkretnie. Piwo jest tzw. "hazy", okrągłe w smaku, bardzo pijalne, mimo wysokiej goryczki zbalansowane. Dla porównania druga połowa tej samej warki na Liberty Ale z Mangroove odfermentowała podobnie (do 2Blg z hakiem), zdecydowanie bardziej klarowna i oczywiście płytsza w odbiorze, z balansem na goryczkę. Moim zdaniem są to genialne drożdże do Vermontów, nawet się śmieję, że niewiele chmielu trzeba dodać by osiagnąć efekt ;) Ja akurat robiłem bittera SH Simcoe (bez chmielenia na zimno) i w tych temperaturach fermentacji to nawet jak na ten styl owoców jest zbyt wiele.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.