Skocz do zawartości

Otwieramy browar! czynności w UC - dyskusja


Rekomendowane odpowiedzi

​A czy jak przyjdzie taka kontrola, można jej nie wpuścić? Jakie są konsekwencje? Przecież może mnie akurat nie być wtedy w browarze, kiedy przyjdą, mogę się też schować. Czy się wcześniej umawiają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacer - jak warzelnie jak Piwnym Podziemiu mogą być przyplombowane do ziemi ? 

zobacz tu 

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/t31.0-8/1495279_865556190134966_745649690728681191_o.jpg

kadzie są 'ruchome'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale 'garki ' są ściągalne ? 

 

 

wiem ze to nie miejsce na to ale IMO 'legalizacja' warzelni trochę jest dziwna -  to fermentory są istotne :/

 

ale ja nie będę tu robił z siebie mądrzejszego od innych :) 

 

dzięki jacer 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez  konstrukcji samym garnkiem nic nie zrobisz.

 

Na przedpłacie mierzysz wybicie w kotle i wystarczy. Wszelkie zaniki po drodze to twoja strata ale mniej papierologii. 

Edytowane przez jacer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadzi warzelnej, w której dokonuje się pomiaru wybicia nie można ściągnąć. Piwne Podziemie ma uchylną filtracyjną.

 

Po to się to robi aby nie można było podłożyć pod kadź z jednej strony kołka i zafałszować pomiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

​A po co kadź jest plombowana? Jaki to ma sens nawet patrząc z wynaturzonego punktu widzenia urzędnika? Nie wymyśliłem ani jednego sensownego powodu.

Bo to jest urządzenie pomiarowe i przestawienie go w inne miejsce może zmienić odczyty na przymiarze. Kadź jest poziomowana, libela jest zaplombowana i kadź do podłogi również. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W browarze w którym pracuję ani kadź warzelna, ani zbiorniki na fermentowni (wszystko wymiarowane przez urząd miar) nie były plombowane do podłogi. Sens tego jest, ale widać nie każdy urząd to stosuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

​Ja tu sensu nie widzę. O ile zmieni się wynik pomiaru przy przechylonej kadzi? O 0,01%? Czy taka paranoja jest warta zachodu? A jak będzie trzęsienie ziemi i budynek zmieni trochę poziom, to co wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krotko mowiac powtorze zeby nie pytac na forum tylko isc do swojego urzednika. Urzednik lokalny ma swoja wizje i wykladnie co powoduje ze jednym jest latwiej a drugim trudniej, niestety.

 

I to sie tyczy wielu spraw przy zakladaniu browaru poczawszy od srodowiska po sanepid.

Edytowane przez Lodzermensch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

​Ja tu sensu nie widzę. O ile zmieni się wynik pomiaru przy przechylonej kadzi? O 0,01%? Czy taka paranoja jest warta zachodu? A jak będzie trzęsienie ziemi i budynek zmieni trochę poziom, to co wtedy?

Był niedawno 'prosiak' z paskudnym avatarem. Podobnie piszesz. Czy może masz 500tys zł na browar?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krotko mowiac powtorze zeby nie pytac na forum tylko isc do swojego urzednika. Urzednik lokalny ma swoja wizje i wykladnie co powoduje ze jednym jest latwiej a drugim trudniej, niestety.

 

I to sie tyczy wielu spraw przy zakladaniu browaru poczawszy od srodowiska po sanepid.

 

Oczywiście najlepsza opcja, ale też warto mieć jakieś wyobrażenie. Czasem urzędnicy w ogóle nie mają pojęcia jak browar potraktować, bo np. od 10 lat nie mieli w swoim rejonie żadnego browaru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.