Skocz do zawartości

Otwieramy browar! czynności w UC - dyskusja


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ;)

 

Kolejni chętni to kupią, byle wiedzieć co i jak ugryźć.

I założą setki spraw w sadzie że skrypt w niczym nie pomógł bo u nich w UM i UC i lokalnym sanepidzie są inne wykładnie prawne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale opisać swoje boje mogą - nawet jako beletrystykę. Z chęcią poczytam, a za kilkanaście lat dzieci nie będą wierzyły, że tak było (tak jak teraz nie mogą uwierzyć jak można żyć bez internetu, komórek i kablówki).

Edytowane przez grzechu_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale opisać swoje boje mogą - nawet jako beletrystykę. Z chęcią poczytam, a za kilkanaście lat dzieci nie będą wierzyły, że tak było (tak jak teraz nie mogą uwierzyć jak można żyć bez internetu, komórek i kablówki).

Z tym bym uważałam, widzę po swojej branży, że kilkanaście lat temu było łatwo zacząć, niedawno było trudno, teraz to prawie niemożliwe - czyli nie nastawiaj się na zmiany na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy w którym kierunku pójdzie polityka. Jedyny polityk, który mówi o ułatwieniach jest Palikot. ;)

Mówił.

Zresztą aktualnie nie ma znaczenia o czym mówi, bo przy obecnych jego działaniach i notowaniach to go Korwin cyknie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym bym uważałam, widzę po swojej branży, że kilkanaście lat temu było łatwo zacząć, niedawno było trudno, teraz to prawie niemożliwe - czyli nie nastawiaj się na zmiany na plus.

A bo ze mnie taki optymista jest (czasami).

Wszystko zależy w którym kierunku pójdzie polityka. Jedyny polityk, który mówi o ułatwieniach jest Palikot. ;)

A na polityków to jestem wyjątkowo uczulony. Poza tym tak jak pisze Kopyr - poparcie na poziomie błędu statystycznego...

Edytowane przez grzechu_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy w którym kierunku pójdzie polityka. Jedyny polityk' date=' który mówi o ułatwieniach jest Palikot. ;)[/quote']

Mówił.

Zresztą aktualnie nie ma znaczenia o czym mówi, bo przy obecnych jego działaniach i notowaniach to go Korwin cyknie. ;)

No to na rewolucję w urzędach nie ma co liczyć. Czyli zostaje jedynie być bogaty, uparty i przeć do przodu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Nie myślałem, że tak się rozwinie wątek. Dobrze byłoby zrobić tu porządek, bo mnie godzinę z hakiem zajęło przebrnięcie przez ten temat i dalej nic nie wiem, poza tym, że większość postów jest nie na temat :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo się od tego czasu zmieniło.

 

My przeszliśmy już przez ochronę środowiska (DUŚ) i prawie że na ukończeniu mamy Architekturę (zmiana sposobu użytkowania budynku).

Został jeszcze Główny Urząd Miar i Urząd Celny, a wygląda na to, że można zatwierdzić tylko kocioł warzelny i płacić akcyzę od obmiaru gorącej brzeczki, bez żadnego składu podatkowego - tak robi Grill de Brasil.

 

Gdy uda sie już na przeczołgać przez to całe pole minowe, zrobimy wyczerujący poradnik co gdzie i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Skład nie jest obowiązkowy, ale można dokładniej wyliczyć (mniej zapłacić) akcyzy. Tam gdzie masz rozliczenie od wybicia brzeczki płacisz za wszystko co uwarzysz i sam ponosisz ryzyko strat technologicznych. Obie wersje mają swoich zwolenników i przeciwników, a przy dużych realizacjach opłaca się jednak skład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musieliśmy zwymiarować kadź i fermentory, leżaków już nie. O tym co trzeba a co nie, decyduje tylko i wyłącznie lokalny UC i jak widzę wymagania są bardzo rózne.

 

A jeżeli chcesz byc w 100% w zgodzie literą prawa, zwymiarowane musi być wszystko w czym w browarze jest piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o przymiar sztywny /listwę pomiarową/?

 

 

"PRZYMIARY SZTYWNE - LISTWY POMIAROWE

 

tn_listwy2.jpgUprzejmie informujemy, iż listwy pomiarowe są produkowane przez naszą firmę w I-szej klasie dokładności i są stemplowane przez Urząd Miar na powierzchni skalowanej przymiaru (trwały stempel). Natomiast listwy, które nie posiadają trwałego stempla legalizacyjnego Urzędu Miar na powierzchni skalowanej muszą uzyskać świadectwo legalizacji z wynikami sprawdzenia, dla przymiarów II-giej klasy dokładności. Takich jednak przymiarów nie produkujemy, z uwagi na ograniczone możliwości stosowania. Można również zamówić przymiary o innych, nietypowych wymiarach."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może odpowiedzą mi ludzie, których o to pytam, albo może zechcesz mi odpowiedzieć, jeśli wiesz, pod jakimi warunkami/atestami/cokolwiek można używać urządzeń swojej konstrukcji w przemysłowej produkcji zywności w tym przypadku piwa. Czy to jest atest PZH czy innego WTF mniejsza o nazwę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.