Skocz do zawartości

Kosz filtracyjny


esen1a

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

U Chińczyków pojawiła się promo oferta na KOSZ FILTRACYJNY. Czy jest sens zakupu takiego kosza do zacierania w garnku Tadar 36l? Może się mylę ale chyba w elektrycznych kotłach zacierno warzelnych tylko używa się kosza. Wydaje się to być bardzo wygodną opcją jeśli chodzi o filtrację i wysładzanie ale czy jest lepsze niż przelewanie do fermentora i cała zabawa z np. filtratorem z oplotu?

W niektórych postach znalazłem, że ludzie brali takie coś od kolegi @lewatywa8 . Jakie to koszta zrobienia takiego kosza przez w/w kolegę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kosz może nadawać się do wysładzania pod warunkiem, że zrobisz to na boku np. w wiadrze na zasadzie kilkuminutowego moczenia i mieszania. To samo możesz osiągnąć kupując worek BIAB a różnica w cenie ogromna. Kosz pewnie jest wygodniejszy i mniej się brudzi podczas całego procesu chociaż to raczej zależy od tego ile uwagi na to poświęcasz.  Jedna i druga metoda na pewno pozwala urwać trochę czasu w porównaniu do wysładzania w wiadrze z wężem z oplotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w takim koszu zacieram. Wydajność nie jest powalająca, ale nie walczę o wydajność. Być może, aby uzyskać dobrą wydajność trzeba zainstalować małe mieszadło wewnątrz i grzałkę (lub w inny sposób ciągły utrzymywać temperaturę zacierania). W najbliższym czasie będę dysponował grzałką i myślę, że w tym roku także uda mi się zainstalować mieszadełko. Dam znać jak wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, markus383 napisał:

Ja mam kosz od lewatywy :) Jestem mega zadowolony.  Wykonanie zgodnie z prośbą.

 

Co do Ali. Wliczałeś koszt wysyłki i ewentualnego VAT?

Tak wliczałem kilka dolarów. A jaki masz kosz, jakie wymiary, masz jakieś zdjęcia?

 

7 minut temu, markus383 napisał:

Ja w takim koszu zacieram. Wydajność nie jest powalająca, ale nie walczę o wydajność. Być może, aby uzyskać dobrą wydajność trzeba zainstalować małe mieszadło wewnątrz i grzałkę (lub w inny sposób ciągły utrzymywać temperaturę zacierania). W najbliższym czasie będę dysponował grzałką i myślę, że w tym roku także uda mi się zainstalować mieszadełko. Dam znać jak wyjdzie.

Póki co nie modyfikowałem swojego gara warzelno-zaciernego (Tadar 36l) ale w przyszłości planuję wywiercić otwór na zawór kulowy i mieć też otwór pod ewentualną grzałkę bo w tej chwili zacieram na płycie indukcyjnej. Ja do filtracji i wysładzania, stosuje filtrator z oplotu i sitko z IKEI. Z sitkiem czy bez różnicy wielkiej nie ma w wydajności ale zawsze zostaje kilka litrów na dnie (jak stosuję sitko)

 

13 minut temu, tangomagic napisał:

Kosz pewnie jest wygodniejszy i mniej się brudzi podczas całego procesu chociaż to raczej zależy od tego ile uwagi na to poświęcasz.  Jedna i druga metoda na pewno pozwala urwać trochę czasu w porównaniu do wysładzania w wiadrze z wężem z oplotu.

Na tym mi bardzo zależy bo praktycznie podnoszę kosz do góry i stawiam na jakiś "pałąkach" i się samo filtruje. Zysk to czas i mniejsze schłodzenie brzeczki, brak przelewania garnek -> wiadro i później wiadro -> garnek. To i koszt energii elektrycznej będzie mniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę o takim właśnie koszu po to, aby zacierać w systemie eBIAB czyli garnku z elektryczną grzałką i zacieraniem w pełnej ilości wody, tak jak robią to tu: https://www.youtube.com/watch?v=g929Mvidtuk&t=658s

 

Wydajność wtedy spada, jak tu zauważono, ale "spada" też czas potrzebny na warzenie, bo po zacieraniu (z recyrkulacją) wyciągasz taki kosz i gotujesz to, co odciekło.

 

Na przeszkodzie do szczęścia stoi jedynie brak odpowiedniej grzałki: te montowane po bokach garnka (Sprawek organizował zamówienie) w garnku 36L nie zmieszczą się na pewno (tzn nie zmieści się to sito, które podesłaleś), a w garnku 50L pewnie i się zmieści, ale wydaje mi się, że trzeba pilnować, żeby grzałka nie stykała się z metalowym koszem (nie można pominąć faktu, że jeśli wyciągając ciężki kosz pełny mokrego zacieru w niekontrolowany sposób opadnie na grzałkę - bo nam siły braknie - to ją może urwać).

A grzałki montowane przy dnie mają za dużą moc do powierzchni grzejnej i raczej będą przypalały brzeczkę podczas jej gotowania (do zacierania można recyrkulować, ale gotującej się brzeczki przez pompę chyba nie będzie tak łatwo przepuścić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki kosz do zacierania przy pomocy pompki się nie nadaje.

Te kosze można wykorzystać jeśli ciśnienie z pompki idzie w rurkę w środku kosza i małymi otworami rozchodzi się na boki, bez powrotu na dno gara.

Do pompki z przelewem brzeczki, prościej i taniej użyć kosz z siatką tylko na dnie.

W tedy przy ustawieniu odpowiedniego przepływu i odpowiednim śrutowaniu, cała brzeczka przechodzi przez słód.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Pabllo_Lodz napisał:

Taki kosz do zacierania przy pomocy pompki się nie nadaje.

Te kosze można wykorzystać jeśli ciśnienie z pompki idzie w rurkę w środku kosza i małymi otworami rozchodzi się na boki, bez powrotu na dno gara.

Do pompki z przelewem brzeczki, prościej i taniej użyć kosz z siatką tylko na dnie.

W tedy przy ustawieniu odpowiedniego przepływu i odpowiednim śrutowaniu, cała brzeczka przechodzi przez słód.

 

Z pompką to tylko kosz z dziurkami na dnie, bo brzeczka będzie wypływać bokami zamiast przepływać przez młóto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, anteks napisał:

Z pompką to tylko kosz z dziurkami na dnie, bo brzeczka będzie wypływać bokami zamiast przepływać przez młóto

 

Kiedyś chciałem kupić Grainfathera, ale zrezygnowałem bo tam jest właśnie taki kosz z sitem tylko na dnie i sporo ludzi narzekało, że nie sposób ustawić takiego przepływu, żeby przeciekanie nadążyło za pompą.

Nie wiem czemu uważacie, że przy recyrkulacji brzeczka będzie przepływała bokiem, mnie się wydaje, że przy 30l wody i 5kg słodu (taka standardowa warka) będziemy mieli dość rzadki zacier w całej jego objętości, a więc przepływ przez słód będzie niezakłócony.

Owszem, ja się zgadzam, że do wysładzania taki kosz się nie nadaje, ale nie zgodzę się, że do zacierania się nie nada, jeśli zacieramy z pełną objętością wody (czyli inaczej, wodę, którą byśmy wysładzali dodamy do zacierania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, eltomek napisał:

 

Kiedyś chciałem kupić Grainfathera, ale zrezygnowałem bo tam jest właśnie taki kosz z sitem tylko na dnie i sporo ludzi narzekało, że nie sposób ustawić takiego przepływu, żeby przeciekanie nadążyło za pompą.

Nie wiem czemu uważacie, że przy recyrkulacji brzeczka będzie przepływała bokiem, mnie się wydaje, że przy 30l wody i 5kg słodu (taka standardowa warka) będziemy mieli dość rzadki zacier w całej jego objętości, a więc przepływ przez słód będzie niezakłócony.

Owszem, ja się zgadzam, że do wysładzania taki kosz się nie nadaje, ale nie zgodzę się, że do zacierania się nie nada, jeśli zacieramy z pełną objętością wody (czyli inaczej, wodę, którą byśmy wysładzali dodamy do zacierania).

Bo słód i tak sie zbije na dnie a brzeczka będzie wypływać na boki a nie przesiąkac przez całość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.