Jump to content

Recommended Posts

Witam 

Potrzebuje butelki na piwko ? Są jakieś tanie opcje na necie bo ja na allegro nie widziałem tańszych niż 1,5zl za szt 

W sklpie kaucja jest 50gr więc nie wiem z kad brać czy kupować czy szukać po znajomych i odkupywać ?

Edited by Sumikk
poprawiony tytuł.

Trochę zły dział na takie pytania, ale pewnie ktoś przeniesie :)

Nigdy nie kupowałem pustych butelek do piwa, ale jest kilka opcji na butelki. Ja biorę od znajomych, a w zamian podsyłam im piwka. Możesz jeszcze w pojemnikach na szkło poszukać :)

1 minutę temu, cybul26 napisał:

Oczy bolą. Zamiast butelek zainteresuj się skąd wziąć słownik.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Dzięki za odpowiedź na moje pytanie, faktycznie pomocny komentarz 👍

Kupuj piwo z butelkami bezzwrotnym, bądź obserwuj forum. Co chwilę pojawiają się ogłoszenia o sprzedaży butelek.
Myślę, że przy całym warzeniu piwa to pytanie jest wyjątkowo błahe.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Kupuj piwo z butelkami bezzwrotnym

Bo zwrotne to musiałby oddać? default_smile.png

Jeśli chciałbyś ściągać z butelek etykiety to najlepiej nadadzą się wszelkie komercyjne, bo z większości kraftów etykiety schodzą ciężko, lub zostaje klej.

Alternatywą są butelki pet, też do kupienia w sklepach piwowarskich.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Godzinę temu, Sumikk napisał:

Witam 

Z kad bierzecie butelki na piwko ? Są jakieś tanie opcje na necie bo ja na allegro nie widziałem tańszych niż 1,5zl za szt 

W sklpie kaucja jest 50gr więc nie wiem z kad brać czy kupować czy szukać po znajomych i odkupywać ?

A "z tad", że kiedy przymierzałem się  do piwowarstwa, to na kilka tygodni wcześniej kupowałem piwa z browaru Kormoran (całkiem pijane i mają fajne butelki) i Okocimia (Zateckiego) - mniej pijane, ale podobały mi się butelki i słyszałem, że się dobrze kapslują (potwierdzam).

Teraz w podobny sposób buduję zapas butelek 0.33l (bączki) pod porter bałtycki i inne mocne piwa.

Bo zwrotne to musiałby oddać? default_smile.png

Napisałem tak bo autor posta żali się że płaci kaucję za butelki piw koncernowych.

Kupując piwo i tak płacisz za butelkę, bez znaczenia czy kupujesz piwo w butelce zwrotnej czy nie.

Butelki najłatwiej zdobyć od rodziny, znajomych, z barów lub multitapów

Edited by wizi

Kupując piwo i tak płacisz za butelkę. Butelki najłatwiej zdobyć od rodziny, znajomych, z barów lub multitapów
Lub pić samemu, butelki myć i zostawiać.

Zaproś znajomych piwoszy i zrób domówkę, pozostawione butelki umyj i masz. Od znajomych też można brać, tylko trzeba ich uświadomić, że butelki powinny być umyte i dobrze jeśli nie są przechowywane miesiącami koło śmietnika, bo nie dla każdego jest to oczywiste 😁.

Idź do restauracji lub innych lokalów gdzie sprzedają piwo w bezzwrotnych butelkach zagadaj i napewno Ci odłożą. Mi w wakacje udało się zdobyć 1000 butelek po kormoranie ;) 

Możesz kupić w sklepie spożywczym razem ze skrzynką za mniej niż dwie dychy.

Swego czasu zbierałem też w lesie.

A temat można wyedytować i poprawić, swoją drogą.

Witaj, tu masz link do hurtowni https://www.fuegos.pl/butelki/883-butelka-500ml-na-piwo-nrw-vichy-10szt.html. Koszt dostawy zależy od ilości wagowej.

I następny https://www.eurowin.pl/pl/p/Butelka-0%2C5L-Vichy-Light-brazowa/1003. Poza tym przejdź się po barach, gdzie mają piwo butelkowane. Jak się dogadasz z właścicielem, to Ci opchnie butelki po cenie kaucji, 0,5 zł/szt. Znajomy w ten sposób zrobił sobie zapas 300 butelek za 150 zł.

Edited by JISKRA59